46. Internationale Kammlauf - 46. Internationale Kammlauf - Samstag
DATUM : | 10.3.2018 | ORT : | Klingenthal, Mühlleithen |
---|
Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
Publishing or redistribution of content is prohibited without written permission..
By downloading the file you accept these terms of use.
Loading...
Rang | Bib | Name | Nat. | Jahr | Verein | Kategorie | Zeit | Rückstand | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | diplom | 536 | BÖHME Oskar | 2007 | SV Stützengrün | 1. / S11-männlich | 0:15:13.3 | 0:00:00.0 | ||
2 | diplom | 537 | SPERI Fabio | 2007 | SV Stützengrün | 2. / S11-männlich | 0:16:35.3 | 0:01:22.0 | ||
3 | diplom | 535 | KAIN Natalie | 2006 | SV Stützengrün | 1. / S12-weiblich | 0:16:55.8 | 0:01:42.5 | ||
4 | diplom | 543 | MOSCH Meico | 2006 | VSC Klingenthal | 1. / S12-männlich | 0:17:31.8 | 0:02:18.5 | ||
5 | diplom | 545 | LEUPOLD Jasmin | 2006 | VSC Klingenthal | 2. / S12-weiblich | 0:17:38.1 | 0:02:24.7 | ||
6 | diplom | 555 | STRABEL Rosa | 2006 | SSV Altenberg Biathlon | 3. / S12-weiblich | 0:17:39.1 | 0:02:25.7 | ||
7 | diplom | 546 | SCHWARZENBERGER Cedrik | 2007 | TSG Bau Hammerbrücke | 3. / S11-männlich | 0:18:38.6 | 0:03:25.2 | ||
8 | diplom | 510 | KOBER Katelynn | 2007 | SV Grünbach | 1. / S11-weiblich | 0:18:45.6 | 0:03:32.2 | ||
9 | diplom | 519 | SCHIPPERS Hannah | 2007 | SV Grün-Weiß Pirna | 2. / S11-weiblich | 0:18:51.6 | 0:03:38.2 | ||
10 | diplom | 526 | GÖTZEL Elisabeth | 2009 | VSC Klingenthal | 1. / S9-weiblich | 0:19:09.8 | 0:03:56.5 | ||
11 | diplom | 524 | WEIGERT Svenja | 2007 | VSC Klingenthal | 3. / S11-weiblich | 0:19:58.6 | 0:04:45.2 | ||
12 | diplom | 520 | KÜHNE Karoline | 2007 | SV Grün-Weiß Pirna | 4. / S11-weiblich | 0:20:17.8 | 0:05:04.5 | ||
13 | diplom | 504 | SELTMANN Annalena | 2007 | SV Tanne Thalheim e.V. | 5. / S11-weiblich | 0:20:33.3 | 0:05:20.0 | ||
14 | diplom | 531 | METSCHNABL Konstantin | 2009 | VSC Klingenthal | 1. / S9-männlich | 0:20:48.8 | 0:05:35.5 | ||
15 | diplom | 556 | REYER Nele | 2009 | VFD Schöneck | 2. / S9-weiblich | 0:20:50.6 | 0:05:37.2 | ||
16 | diplom | 530 | UNGETHÜM Fritz | 2009 | VSC Klingenthal | 2. / S9-männlich | 0:20:51.1 | 0:05:37.7 | ||
17 | diplom | 513 | KÜHNE Arne | 2008 | SV Grün-Weiß Pirna | 1. / S10-männlich | 0:20:59.6 | 0:05:46.2 | ||
18 | diplom | 548 | SCHWARZENBERGER Johann | 2006 | TSG Bau Hammerbrücke | 2. / S12-männlich | 0:21:24.9 | 0:06:11.5 | ||
19 | diplom | 503 | KNOTH Konrad | 2007 | SV Tanne Thalheim e.V. | 4. / S11-männlich | 0:21:27.8 | 0:06:14.5 | ||
20 | diplom | 534 | OETTEL Lucia | 2007 | SV Stützengrün | 6. / S11-weiblich | 0:21:30.1 | 0:06:16.7 | ||
21 | diplom | 523 | GLAß Linda | 2007 | VSC Klingenthal | 7. / S11-weiblich | 0:21:31.4 | 0:06:18.0 | ||
22 | diplom | 509 | GRUBER Nele | 2008 | SV Grünbach | 1. / S10-weiblich | 0:21:34.6 | 0:06:21.2 | ||
23 | diplom | 515 | SCHOß Moritz | 2008 | SV Grün-Weiß Pirna | 2. / S10-männlich | 0:21:37.8 | 0:06:24.5 | ||
24 | diplom | 525 | BÖHM Hermine | 2009 | VSC Klingenthal | 3. / S9-weiblich | 0:21:51.1 | 0:06:37.7 | ||
25 | diplom | 559 | WAGNER Vivienne | 2009 | Mountain a Rive-Glauchau | 4. / S9-weiblich | 0:22:09.6 | 0:06:56.2 | ||
26 | diplom | 552 | STEINBERG Feuja | 2006 | Ski-Verein Triebes | 4. / S12-weiblich | 0:22:51.1 | 0:07:37.7 | ||
27 | diplom | 542 | EISERMANN Till | 2009 | SV Schönheide | 3. / S9-männlich | 0:22:53.9 | 0:07:40.5 | ||
28 | diplom | 547 | SCHWARZENBERGER Josua | 2007 | TSG Bau Hammerbrücke | 5. / S11-männlich | 0:23:19.4 | 0:08:06.0 | ||
29 | diplom | 544 | GRÖTZEL Anna | 2009 | VSC Klingenthal | 5. / S9-weiblich | 0:23:30.8 | 0:08:17.5 | ||
30 | diplom | 550 | KIESEL Josy | 2008 | TSG Bau Hammerbrücke | 2. / S10-weiblich | 0:23:50.6 | 0:08:37.2 | ||
31 | diplom | 529 | GLATHE Noemy-Noelle | 2009 | VSC Klingenthal | 6. / S9-weiblich | 0:23:51.6 | 0:08:38.2 | ||
32 | diplom | 514 | PETZKA Bruno | 2007 | SV Grün-Weiß Pirna | 6. / S11-männlich | 0:23:52.6 | 0:08:39.3 | ||
33 | diplom | 560 | GRIMM Tom | 2006 | TSG Bau Hammerbrücke | 3. / S12-männlich | 0:23:54.1 | 0:08:40.7 | ||
34 | diplom | 539 | UHLMANN Justus | 2007 | SV Schönheide | 7. / S11-männlich | 0:24:00.6 | 0:08:47.2 | ||
35 | diplom | 502 | IHLE Nikita | 2008 | SV Tanne Thalheim e.V. | 3. / S10-weiblich | 0:24:18.6 | 0:09:05.2 | ||
36 | diplom | 527 | WEIDLICH Kimi | 2009 | VSC Klingenthal | 4. / S9-männlich | 0:24:39.1 | 0:09:25.7 | ||
37 | diplom | 558 | EISERMANN Greta | 2007 | Skiverein Schönheide | 8. / S11-weiblich | 0:24:43.1 | 0:09:29.7 | ||
38 | diplom | 551 | KÖNIG Johannes | 2006 | Ski-Verein Triebes | 4. / S12-männlich | 0:25:19.6 | 0:10:06.2 | ||
39 | diplom | 557 | STAHLKOPF Sarah | 2008 | BBSC | 4. / S10-weiblich | 0:25:52.9 | 0:10:39.5 | ||
40 | diplom | 508 | JÄSCHE Rosalie | 2008 | SV Grünbach | 5. / S10-weiblich | 0:26:00.1 | 0:10:46.8 | ||
41 | diplom | 554 | WENZEL Lenny-Paul | 2008 | Tsv Leuna | 3. / S10-männlich | 0:26:06.6 | 0:10:53.2 | ||
42 | diplom | 506 | ARNOLD Lilly | 2006 | SV Tanne Thalheim e.V. | 5. / S12-weiblich | 0:26:13.9 | 0:11:00.5 | ||
43 | diplom | 517 | CHROMY Carolin | 2008 | SV Grün-Weiß Pirna | 6. / S10-weiblich | 0:26:18.4 | 0:11:05.0 | ||
44 | diplom | 518 | GOROGRANZ Olofson | 2008 | SV Grün-Weiß Pirna | 4. / S10-männlich | 0:26:25.4 | 0:11:12.0 | ||
45 | diplom | 501 | PROSKE Helene | 2008 | Straßenräuber Geithain | 7. / S10-weiblich | 0:26:41.6 | 0:11:28.2 | ||
46 | diplom | 505 | SCHUBERTH Lily Finja | 2006 | SV Tanne Thalheim e.V. | 6. / S12-weiblich | 0:27:15.9 | 0:12:02.5 | ||
47 | diplom | 541 | LEICHSENRING Niklas | 2009 | SV Schönheide | 5. / S9-männlich | 0:28:09.4 | 0:12:56.0 | ||
48 | diplom | 516 | KLOß Mia | 2007 | SV Grün-Weiß Pirna | 9. / S11-weiblich | 0:28:34.1 | 0:13:20.7 | ||
49 | diplom | 533 | METZNER Antonia | 2009 | VSC Klingenthal | 7. / S9-weiblich | 0:29:04.4 | 0:13:51.0 | ||
50 | diplom | 553 | VORRATH Etienne | 2009 | Tsv Leuna | 6. / S9-männlich | 0:29:40.9 | 0:14:27.5 | ||
51 | diplom | 532 | METZNER Paula | 2009 | VSC Klingenthal | 8. / S9-weiblich | 0:31:20.6 | 0:16:07.3 | ||
52 | diplom | 511 | ALLENSTEIN Selina | 2009 | Chemnitzer Wander- und Bergsport Verein (CWBV) | 9. / S9-weiblich | 0:40:13.7 | 0:25:00.3 | ||
--- | 507 | BOCHMANN Nelly | 2007 | Dorfchemnitzer SV | . / S11-weiblich | DNS | --- | |||
--- | 512 | BERNHARDT Leni | 2007 | SV Grün-Weiß Pirna | . / S11-weiblich | DNS | --- | |||
--- | 521 | CASPAR Leonie | 2007 | SV Grün-Weiß Pirna | . / S11-weiblich | DNS | --- | |||
--- | 522 | LANGER Julie Marie | 2007 | SV Grün-Weiß Pirna | . / S11-weiblich | DNS | --- | |||
--- | 528 | SÜNDERHAUF Tobias | 2009 | VSC Klingenthal | . / S9-männlich | DNS | --- | |||
--- | 538 | UNGER Nelly | 2009 | SV Schönheide | . / S9-weiblich | DNS | --- | |||
--- | 540 | WENDLER Juliane | 2009 | SV Schönheide | . / S9-weiblich | DNS | --- | |||
--- | 549 | KIESEL Julia | 2006 | TSG Bau Hammerbrücke | . / S12-weiblich | DNS | --- |