Search results

powered by google + Custom search

Specialized Rallye Sudety 2016

MTB
DATE :10.9.2016 PLACE  :Teplice nad Metují

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
RAUCHFUSS Marek
Kellys Bike Ranch Team
CZE 4:58:10.6 0:00:00.0
2.
ŠILAR Jakub
BIKECLINIC TREK
CZE 4:58:38.5 0:00:27.9
3.
KANĚRA Michal
Nilfisk pro cycling
CZE 4:59:50.3 0:01:39.7
4.
BUBÍLEK Michal
Kellys Bike Ranch Team
CZE 5:04:20.8 0:06:10.2
5.
FOJTÍK Ondřej
FORCE KCK ZLÍN TEAM
CZE 5:16:04.8 0:17:54.2
6.
PROCHÁZKA Jan
CYKLOSPORT CHROPYNĚ
CZE 5:16:58.9 0:18:48.3
7.
BRENDL Tomáš
STRATOS AUTO
CZE 5:19:45.0 0:21:34.4
8.
VAGENKNECHT Tomáš
BAKAKO Nová Paka
CZE 5:21:38.4 0:23:27.8
9.
SPLÍTEK Martin
Nilfisk pro cycling
CZE 5:22:57.7 0:24:47.1
10.
FAJT Milan
eurofoam team
CZE 5:23:35.1 0:25:24.5
11.
DOBRÝ Petr
RAJEC Allivictus team
CZE 5:24:34.7 0:26:24.1
12.
SEDLÁŘ Jakub
NOVATOP-LAPIERRE
CZE 5:25:22.6 0:27:12.0
13.
SCHEJBAL Josef
Cykloprofi
CZE 5:29:53.9 0:31:43.3
14.
KUBELKA Petr
BMC CZ Racing team
CZE 5:30:42.3 0:32:31.7
15.
HANYK Milan
BMC CZ Racing team
CZE 5:31:14.9 0:33:04.3
16.
ADÁMEK Petr
Apache LOKO Trutnov
CZE 5:36:51.5 0:38:40.9
17.
ČÁP Lukáš
HSK cycling team
CZE 5:37:52.6 0:39:42.0
18.
HARTL Karel
Kellys Bike Ranch Team
CZE 5:39:06.2 0:40:55.6
19.
HAMAN Martin
SUPERIOR RIDERS
CZE 5:39:28.3 0:41:17.7
20.
KECHRT Tomáš
Pells Team
CZE 5:40:03.9 0:41:53.3
21.
KOPECKÝ Lukáš
HartmanCz
CZE 5:41:20.3 0:43:09.7
22.
BERGER Tomáš
CZE 5:42:46.9 0:44:36.3
23.
SEDLÁČEK Adam
AMENITY-EXTREM SPORT TEAM
CZE 5:45:31.2 0:47:20.6
24.
DREJSL Lukáš
BMC CZ Racing team
CZE 5:46:15.4 0:48:04.8
25.
VLÁŠEK Michal
Kellys Bike Ranch Team
CZE 5:46:26.6 0:48:16.0
26.
ŠROLL Marek
STRATOS AUTO
CZE 5:46:30.8 0:48:20.2
27.
KESTLER Aleš
Yogi racing team
CZE 5:47:58.0 0:49:47.4
28.
KARBAN Štěpán
BMC CZ Racing team
CZE 5:48:08.6 0:49:58.0
29.
JENŠÍK Jan
Symbio+ Cannondale Team
CZE 5:48:57.8 0:50:47.2
30.
HODR Antonín
Pro Music Prolog Bike Trutnov
CZE 5:49:08.0 0:50:57.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
NĚMCOVÁ Tereza
Superior MTB Team
CZE 6:09:13.7 0:00:00.0
2.
ŠTĚPÁNOVÁ Karla
CZE 6:19:19.0 0:10:05.3
3.
KOLAŠÍNOVÁ Johana
SUPERIOR RIDERS
CZE 6:28:41.8 0:19:28.1
4.
CESNAKOVÁ Milena
Cyklo Team Weber
CZE 6:36:20.9 0:27:07.2
5.
HAMANOVÁ Lucie
CZE 6:48:05.6 0:38:51.9
6.
KADNER Karin
Skiteam Pirna
GER 6:53:10.6 0:43:56.9
7.
NENADÁLOVÁ Hanka
Maraton.cz
CZE 7:15:54.6 1:06:40.9
8.
NĚMCOVA Zdeňka
UNIQA Jihlava
CZE 7:19:18.3 1:10:04.6
9.
GERRIE Jeanette
MTBCrossCountry.com
NZL 7:19:43.9 1:10:30.2
10.
ŚWIRKOWICZ Ania
team.ase.com.pl
POL 7:29:54.8 1:20:41.1
11.
KOSCOVA Kristina
Dema Racing Team
SVK 7:47:43.2 1:38:29.5
12.
CHLÍBKOVÁ Daniela
Redpoint Eleven team
CZE 8:09:42.6 2:00:28.9
13.
ČERNOCHOVÁ Tereza
CZE 8:24:48.9 2:15:35.2
14.
ŠVARCOVÁ Hana
CZE 8:24:48.9 2:15:35.2
15.
KOUTNÁ Renáta
V.I.K. MouldPro Trek Zlín
CZE 8:44:56.7 2:35:43.0
16.
HŮLKOVÁ Erža
TNF
CZE 9:48:57.6 3:39:43.9
17.
KUČEROVÁ Tamara
Koloshop Team
CZE 9:59:42.7 3:50:29.0
18.
BINKOVÁ Pavlína
Pískaři.cz
CZE 10:01:18.2 3:52:04.5
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
NOVOTA Jan
CK Šluknovsko
CZE 2:30:01.4 0:00:00.0
2.
HORÁČEK Jan
Rohozec Amulet Team
CZE 2:30:01.5 0:00:00.1
3.
MIKOLÁŠEK Jan
VELOSPORT VALENTA SCOTT TEAM
CZE 2:32:50.3 0:02:48.9
4.
BEZDĚK Pavel
Redpoint Eleven team
CZE 2:36:30.6 0:06:29.2
5.
LOUDA František
Rohozec Amulet Team
CZE 2:37:16.5 0:07:15.1
6.
VOBORA Pavel
Rohozec Amulet Team
CZE 2:38:03.5 0:08:02.1
7.
HOFFMANN Martin
MOVS Smrzovka
CZE 2:38:19.9 0:08:18.5
8.
TRUHLÁŘ Jan Jakub
BeManiax MADBIKE
CZE 2:40:01.7 0:10:00.3
9.
FIALA Radek
WITZENMANN OPAVA
CZE 2:41:08.3 0:11:06.9
10.
ČAPEK Jan
Rohozec Amulet Team
CZE 2:42:06.3 0:12:04.9
11.
TICHÝ Tomáš
I-TRENINK.COM
CZE 2:43:00.5 0:12:59.1
12.
ŠTOLBA David
CZE 2:43:35.1 0:13:33.7
13.
VÝMĚTALÍK Jaroslav
CZE 2:44:20.4 0:14:19.0
14.
ŠUBR Martin
BeManiax MADBIKE
CZE 2:46:44.5 0:16:43.1
15.
ČEJKA Daniel
CK MTB Maraton Hlinsko
CZE 2:47:08.2 0:17:06.8
16.
RÝVA Martin
Redpoint Eleven team
CZE 2:47:11.2 0:17:09.8
17.
ČIPERA Radek
Radvanice
CZE 2:48:46.8 0:18:45.4
18.
HONISZ Marek
Mieroszów Bike Team
POL 2:49:26.8 0:19:25.4
19.
KYNDL Lukáš
BSK racing team
CZE 2:49:59.2 0:19:57.8
20.
GABRIEL David
CZE 2:51:08.3 0:21:06.9
21.
NOVÁČEK Jiří
CZE 2:51:14.8 0:21:13.4
22.
SKOVAJSA Jakub
Six monkeys
CZE 2:52:07.8 0:22:06.4
23.
BÍLEK Jan
CZE 2:52:08.9 0:22:07.5
24.
NEUMANN Stanley
CZE 2:53:19.6 0:23:18.2
25.
VAŠÍČEK Roman
Continental Adršpach
CZE 2:53:48.8 0:23:47.4
26.
BURDYCH Pavel
CZE 2:53:59.8 0:23:58.4
27.
KUDRNÁČ Tomáš
Cyklo Point Jičín
CZE 2:54:16.3 0:24:14.9
28.
HAVELKA Daniel
ZPA Bike Team
CZE 2:54:26.3 0:24:24.9
29.
CHYTIL Tomáš
Six monkeys
CZE 2:55:55.3 0:25:53.9
30.
KREJCI Milan
Nilfisk pro cycling
CZE 2:55:55.5 0:25:54.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ADÁMKOVÁ Jana
Apache LOKO Trutnov
CZE 3:01:07.9 0:00:00.0
2.
VOKATÁ Martina
TJ Sokol Nové Město nad Metují
CZE 3:06:21.1 0:05:13.2
3.
PEŠINOVÁ Jitka
Redpoint Eleven team
CZE 3:08:04.3 0:06:56.4
4.
SVĚRÁKOVÁ Dagmar
CZE 3:09:54.0 0:08:46.1
5.
KLAPKOVÁ Monika
Cyklopoint Jičín
CZE 3:17:20.0 0:16:12.1
6.
STEINBACHOVÁ Běla
BikePart.cz
CZE 3:19:01.9 0:17:54.0
7.
BOHABOJOVÁ Olga
Lékárna Zásmuky
CZE 3:19:07.1 0:17:59.2
8.
SKRBKOVÁ Denisa
BeManiax MADBIKE
CZE 3:20:33.6 0:19:25.7
9.
BERGEROVÁ Karolina
CK Carla.kupkolo.cz
CZE 3:26:23.8 0:25:15.9
10.
ČERNÁ Lenka
Sotesport
CZE 3:29:11.6 0:28:03.7
11.
HRNČÍŘOVÁ Lucie
Carla.Kupkolo.cz
CZE 3:32:05.8 0:30:57.9
12.
HLINKOVÁ Veronika
Team Bike Perštejn
CZE 3:33:41.6 0:32:33.7
13.
FLEKOVÁ Adéla
BIG SHOCK TEAM
CZE 3:33:42.5 0:32:34.6
14.
JIROUTOVÁ Lucie
Pell´s Team Brno
CZE 3:35:20.5 0:34:12.6
15.
VESELÁ Iva
CZE 3:38:49.4 0:37:41.5
16.
SZYMAŃSKA Magdalena
TRYBIK NORTHWAVE TEAM
POL 3:39:56.8 0:38:48.9
17.
NOVÁ Martina
N-MED Racing Team
CZE 3:40:30.5 0:39:22.6
18.
KŘÍŽOVÁ Eliška
KL Sport Most
CZE 3:44:58.2 0:43:50.3
19.
MLČÁKOVÁ Eva
PUNK tým
CZE 3:46:28.5 0:45:20.6
20.
VAŇKOVÁ Světlana
KOLO ŠÍR L. BĚLOHRAD
CZE 3:47:26.5 0:46:18.6
21.
KŘÍŽKOVÁ Jaroslava
CZE 3:48:12.0 0:47:04.1
22.
ZEISKOVÁ Markéta
CZE 3:48:48.7 0:47:40.8
23.
POLÁCHOVÁ Martina
CZE 3:49:54.8 0:48:46.9
24.
FLOUSKOVÁ Markéta
GABA Bike
CZE 3:49:55.3 0:48:47.4
25.
ŠVECOVÁ SITTEROVÁ Vendula
Bootcampy.cz
CZE 3:56:01.7 0:54:53.8
26.
DOSTÁLOVÁ Jana
DIMENSE.CZ
CZE 4:00:30.3 0:59:22.4
27.
VACKOVÁ Martina
CZE 4:16:50.4 1:15:42.5
28.
SAMOHÝLOVÁ Lucie
CZE 4:23:15.9 1:22:08.0
29.
ŠEFCOVÁ Eva
Kostka Racing
CZE 4:30:17.8 1:29:09.9
30.
MOŠNIČKOVÁ Zuzana
CZE 4:33:42.4 1:32:34.5
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
STARÝ Dominik
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:14:21.3 0:00:00.0
2.
VOJTÍŠEK Šimon
CZE 1:19:50.5 0:05:29.2
3.
THÉR Jan
GIANT Pítrs bikes
CZE 1:19:57.2 0:05:35.9
4.
POSPÍŠIL Lukáš
Redpoint Eleven team
CZE 1:20:31.9 0:06:10.6
5.
MATĚJKA Radim
Cyklo Bendl Club
CZE 1:22:36.0 0:08:14.7
6.
LELEK Martin
Apache LOKO Trutnov
CZE 1:24:04.4 0:09:43.1
7.
SKRBEK Jan
BeManiax MADBIKE
CZE 1:24:55.2 0:10:33.9
8.
SPORYSCH Daniel
CZE 1:24:59.4 0:10:38.1
9.
STYBLÍK Adam
Kola Šír TJ Lázně Bělohrad
CZE 1:27:20.7 0:12:59.4
10.
HÁK Jakub
Carla.Kupkolo.cz
CZE 1:28:15.0 0:13:53.7
11.
VTÍPIL Radek
Eleven mercedes mitas team
CZE 1:28:16.4 0:13:55.1
12.
FALTA Antonín
CZE 1:29:37.5 0:15:16.2
13.
SAMEC Filip
Bikeclinic Junior team
CZE 1:33:58.4 0:19:37.1
14.
SAMEC Jaroslav
Bikeclinic Junior team
CZE 1:34:02.1 0:19:40.8
15.
ŠUBRT Maik
CZE 1:34:13.9 0:19:52.6
16.
PIVNIČKA Jakub
GIANT Pítrs bikes
CZE 1:36:10.9 0:21:49.6
17.
STRELEC Josef
CZE 1:36:18.7 0:21:57.4
18.
PETR Michal
INS Atelier Náchod
CZE 1:37:57.0 0:23:35.7
19.
ŠULC Matěj
S-sport Hronov
CZE 1:38:20.8 0:23:59.5
20.
KVITSKÝ Marek
Fit club Jičín
CZE 1:39:36.3 0:25:15.0
21.
RIEGER Marek
CZE 1:39:36.8 0:25:15.5
22.
MAZAČ Michal
CZE 1:39:47.5 0:25:26.2
23.
ALVAREZ Josef
Redpoint Eleven team
CZE 1:39:48.3 0:25:27.0
24.
PEŠINA Jakub
Redpoint Eleven team
CZE 1:41:03.4 0:26:42.1
25.
STEINER Filip
MTB F&P Vysokov
CZE 1:41:43.6 0:27:22.3
26.
DRAŠNAR Tomáš
Chaloupka Zdoňov
CZE 1:43:27.5 0:29:06.2
27.
BLAŽEK Jiří
CZE 1:43:50.6 0:29:29.3
28.
ZÁKRAVSKÝ Jiří
KAP Runners
CZE 1:45:47.9 0:31:26.6
29.
TEICHMANN Patrik
S-Sport
CZE 1:46:02.9 0:31:41.6
30.
KRUSZ Piotr Krusz
Mieroszów Bike Team
POL 1:46:18.5 0:31:57.2
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ONESORKOVÁ Jana
Eleven mercedes mitas team
CZE 1:28:15.0 0:00:00.0
2.
ZEZULOVÁ Kateřina
CK Šluknovsko
CZE 1:33:46.7 0:05:31.7
3.
MEIEROVÁ Bára
Spartak Police nad Metují
CZE 1:34:28.4 0:06:13.4
4.
BAŠTINCOVÁ Daniela
Sylviny Cycling Team
CZE 1:36:18.7 0:08:03.7
5.
FULKOVÁ Šárka
Redpoint Eleven team
CZE 1:40:06.9 0:11:51.9
6.
SVATOŠOVÁ Jana
CZE 1:41:03.7 0:12:48.7
7.
HANUŠOVÁ Natálie
GIANT Pítrs bikes
CZE 1:52:54.6 0:24:39.6
8.
HENDRYCHOVÁ Lucka
Bike Freaks Holice
CZE 1:56:08.1 0:27:53.1
9.
TÉROVÁ Veronika
S - Sport Hronov
CZE 1:57:16.5 0:29:01.5
10.
DOBIÁŠOVÁ Barbora
SK CALABRONE
CZE 1:58:14.9 0:29:59.9
11.
KRÁLOVÁ Silvie
Záměl
CZE 1:59:32.6 0:31:17.6
12.
HARTMANOVÁ Eliška
CZE 2:01:24.7 0:33:09.7
13.
BRYKSÍ STUNOVÁ Barbora
CZE 2:04:37.1 0:36:22.1
14.
HAINZELOVÁ Lucie
O.K.MOTO RACING TEAM
CZE 2:05:51.3 0:37:36.3
15.
PÁNKOVÁ Žofie
CZE 2:07:19.6 0:39:04.6
16.
ŠUGOVÁ Nadežda
Herostore Racing Team
CZE 2:09:38.5 0:41:23.5
17.
ŠULCOVA Adéla
S-sport Hronov
CZE 2:10:00.0 0:41:45.0
18.
SOUKUPOVÁ Dagmar
CZE 2:14:45.7 0:46:30.7
19.
BEZUŠKOVÁ Leontýna
Farma Tuček Adršpach
CZE 2:14:55.1 0:46:40.1
20.
URBANKOVÁ Simona
Bike Vernéřovice
CZE 2:16:37.8 0:48:22.8
21.
ŠRETROVÁ Lucie
S-sport Hronov
CZE 2:19:05.6 0:50:50.6
22.
PLNÁ Petra
CZE 2:24:15.9 0:56:00.9
23.
TŮMOVÁ Karolína
INS Atelier Náchod
CZE 2:29:13.0 1:00:58.0
24.
LELKOVA Jarmila
INS Atelier Náchod
CZE 2:29:14.7 1:00:59.7
25.
JIRÁSKOVÁ Ema
CZE 2:29:44.0 1:01:29.0
26.
NOVÁČKOVÁ Markéta
CZE 2:30:42.0 1:02:27.0
27.
NÁDHEROVÁ Hana
CZE 2:32:07.0 1:03:52.0
28.
HERMANOVÁ Dagmar
CZE 2:32:07.0 1:03:52.0
29.
HERMANOVÁ Ivana
Netřesk
CZE 2:34:09.3 1:05:54.3
30.
KOHLOVÁ Štěpánka
Růža Bike KIDS
CZE 2:36:01.2 1:07:46.2