Search results

powered by google + Custom search
serie : serie logo
serie : Euroloppet 2018

ČT Šumavský skimaraton

cross country skiing
DATE :24 - 25.2.2018 PLACE  :Kvilda
ORGANIZER : Ski Klub Šumava

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ROTHBERGER Markus
Salomon Racing Austria
AUT 2:13:58.6 0:00:00.0
2.
JAVŮREK Petr
Kasper-Swix Team
CZE 2:13:59.3 0:00:00.7
3.
SCHAUBMAYR Günter
Union Oepping
AUT 2:14:59.1 0:01:00.5
4.
POLÁŠEK Jan Ferdinand
MFF UK/SPORTICUS team
CZE 2:15:34.1 0:01:35.5
5.
PAVEL Petr
Olfin Car Ski Team
CZE 2:17:02.1 0:03:03.4
6.
ŠRŮTEK David
Rossignol racing team
CZE 2:20:46.6 0:06:48.0
7.
VANC Petr
Mercedes Benz Salomon team
CZE 2:20:52.1 0:06:53.5
8.
VOJTA Pavel
Žižkovský tygři
CZE 2:26:21.4 0:12:22.7
9.
RUPNIK Marko
CZE 2:26:22.4 0:12:23.7
10.
MAŠEK Jan
Mercedes-Benz Salomon Team
CZE 2:26:22.6 0:12:24.0
11.
BRABEC Miroslav
BIKE BRDY
CZE 2:26:39.1 0:12:40.5
12.
HÜBSCHER Michael
Ruderclub Schaffhausen
SUI 2:29:06.5 0:15:07.8
13.
ŠVARC Petr
Žižkovský tygři
CZE 2:29:47.7 0:15:49.0
14.
POSPÍŠEK Marek
CRAFT Team
CZE 2:30:29.9 0:16:31.3
15.
FIALA Tomáš
CZE 2:31:22.9 0:17:24.3
16.
KOVÁŘ Miroslav
Klacky.cz / BEERMENTAL TEAM
CZE 2:31:30.2 0:17:31.5
17.
WALTHER Martin
LC Schaffhausen
SUI 2:32:28.2 0:18:29.5
18.
MARHOUN Petr
VSK MFF UK
CZE 2:33:14.2 0:19:15.5
19.
POZLER Tomáš
EDPO TEAM
CZE 2:33:34.9 0:19:36.3
20.
ŠIMEK Pavel
OLFIN-CAR SKI TEAM
CZE 2:34:20.9 0:20:22.3
21.
WOISETSCHLÄGER Viktor
WSV Vomp
AUT 2:35:04.9 0:21:06.3
22.
LARESE CAPO Andrea
ITA 2:35:12.7 0:21:14.0
23.
RACZ Stefan
SVK 2:35:56.4 0:21:57.8
24.
BULAVA František
AČR 5810
CZE 2:37:19.9 0:23:21.3
25.
SCHIMPL Karl
Su Raika Zwettl
AUT 2:37:21.7 0:23:23.0
26.
ČAPEK Daniel
LK ŠKODA PLZEŇ
CZE 2:37:32.2 0:23:33.5
27.
SCHMID Thomas
Spvgg Lam Ski Nordisch
GER 2:39:19.9 0:25:21.3
28.
RABIŇÁK Martin
ČS Ski Team
CZE 2:40:16.2 0:26:17.5
29.
DALLAPOZZA Oliver
WSV Vomp
AUT 2:40:30.7 0:26:32.0
30.
PELA Zbyněk
SKI PAX Horní Maxov
CZE 2:40:33.2 0:26:34.5
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
HEJNÁ Anna-Marie
Silvini Madshus team
CZE 2:37:21.2 0:00:00.0
2.
KNOPOVÁ Kamila
Rossignol racing team
CZE 2:47:06.2 0:09:45.0
3.
KRUMLOVÁ Helena
CZE 2:48:40.7 0:11:19.5
4.
MÜLLER Katrin
Grün Weiss Pirna
GER 2:51:58.2 0:14:37.0
5.
WALLNER Monika
WSV Rabenstein
GER 3:06:13.5 0:28:52.3
6.
NAXEROVÁ Jana
USK CS Plzeň
CZE 3:08:51.5 0:31:30.3
7.
KAGERBAUER Simone
xc-ski.de AN Skimarathon Team
GER 3:16:47.0 0:39:25.7
8.
PUPETER Kristina
GER 3:22:56.4 0:45:35.1
9.
VALDMANOVÁ Lenka
CZE 3:41:06.9 1:03:45.7
10.
MAŠÁTOVÁ Lucie
Netolice
CZE 3:43:31.4 1:06:10.2
11.
ŘÍDELOVÁ Veronika
CZE 3:53:03.7 1:15:42.5
12.
ŠMÍDOVÁ Ivana
CZE 4:13:32.0 1:36:10.8

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.