Search results

powered by google + Custom search
serie : ČP XCM MTB 2018

Specialized - EXTRÉM BIKE MOST 2018

MTB
DATE :23.6.2018 PLACE  :Most

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ADEL Filip
Superior Suninvent Team
CZE 3:04:44.4 0:00:00.0
2.
RAUCHFUSS Marek
Kellys Bikeranch Team
CZE 3:05:01.9 0:00:17.4
3.
KANĚRA Michal
GHOST Team
CZE 3:07:14.2 0:02:29.7
4.
BUBÍLEK Michal
Kellys Bikeranch Team
CZE 3:08:44.4 0:04:00.0
5.
JOBÁNEK Jan
Superior Suninvent Team
CZE 3:13:20.7 0:08:36.2
6.
ŘEHÁK Vít
MITAS CYKLOHELIOS
CZE 3:16:51.0 0:12:06.5
7.
JEŽEK Petr
Hnízdil Team
CZE 3:17:16.0 0:12:31.5
8.
FABIŠOVSKÝ Ladislav
Sweep Ultimate Sport
CZE 3:17:55.7 0:13:11.2
9.
GALLE Tommy
White Rock e.V.
GER 3:22:04.7 0:17:20.2
10.
MARVAN Vojtěch
Hnízdil Team
CZE 3:22:41.5 0:17:57.0
11.
MÜTZLITZ Torsten
Scott Bike24 MTNrace Team
GER 3:24:54.7 0:20:10.3
12.
VAGENKNECHT Tomáš
AEROTEC
CZE 3:25:56.0 0:21:11.5
13.
BAUMGÄRTEL Lutz
SCOTT BIKE24 /RSV Bautzen
GER 3:28:51.2 0:24:06.8
14.
PITEL Lukáš
BIG SHOCK TEAM
CZE 3:31:05.7 0:26:21.3
15.
JURČA Karel
KL sport Most           
CZE 3:31:26.0 0:26:41.5
16.
KESTLER Aleš
YOGI Racing Ostrava
CZE 3:32:10.5 0:27:26.0
17.
JENŠÍK Jan
BIG SHOCK TEAM
CZE 3:33:53.8 0:29:09.3
18.
IZDNÝ Zdeněk
UNIQA Jihlava
CZE 3:34:00.3 0:29:15.8
19.
VLÁŠEK Michal
Kellys Bikeranch Team
CZE 3:34:20.3 0:29:35.8
20.
FAJT Milan
Eurofoam team
CZE 3:34:26.5 0:29:42.0
21.
VYMĚTALÍK Jaroslav
CYKLO PROFI GOLD FREN
CZE 3:34:40.3 0:29:55.8
22.
WAUSCHKUHN Bastian
TBR-Werner
GER 3:34:41.0 0:29:56.5
23.
VANÍČEK Vojtěch
BAKAKO Nová Paka
CZE 3:34:58.8 0:30:14.3
24.
KLOFANDA Martin
RAJEC TREK
CZE 3:36:32.5 0:31:48.0
25.
JANOUŠEK Michal
SUPERIOR RIDERS
CZE 3:37:00.8 0:32:16.3
26.
OUPIC Zdeněk
SportRaces-Isaac Team
CZE 3:37:51.8 0:33:07.3
27.
ZAVADIL Josef
CZE 3:37:52.8 0:33:08.3
28.
DOLEŽEL Jan
Dobříš
CZE 3:38:30.5 0:33:46.1
29.
AUTERSKÝ Václav
Radynebike.cz
CZE 3:39:57.0 0:35:12.6
30.
VÁLEK Václav
CZE 3:40:00.3 0:35:15.8
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
CESNAKOVÁ Milena
Maloja - Rocky Mountain Team
CZE 3:49:23.6 0:00:00.0
2.
MARUNDE Regina
Team Scott
GER 4:10:44.4 0:21:20.8
3.
FORTELNÁ Petra
AUTHENTICBIKE
CZE 4:51:43.7 1:02:20.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
LINET Pavel
Sport areál Klíny
CZE 2:30:55.6 0:00:00.0
2.
HOŘÁK Radek
Kolokrám
CZE 2:32:02.8 0:01:07.2
3.
WOLF Jan
Regal bike Teplice
CZE 2:32:05.3 0:01:09.7
4.
BRENDL Tomáš
VELOCENTRUM - STRATOS
CZE 2:34:40.6 0:03:45.0
5.
LICHAN Paul
GER 2:36:50.3 0:05:54.7
6.
ŠUSTR Lukáš
Alset Racing Team
CZE 2:38:58.6 0:08:03.0
7.
RUDOLPH Toni
GER 2:39:15.3 0:08:19.7
8.
SCHOLZE Patrick
Bad Bikers MTB- Sport e.V.
GER 2:39:47.3 0:08:51.7
9.
RÁDL Jakub
Velosport Domažlice
CZE 2:40:22.6 0:09:27.0
10.
BRETSCHNEIDER Jan
Team ProCycle e.V.
GER 2:40:58.6 0:10:03.0
11.
ŠORF Pavel
HAVEN Team
CZE 2:44:24.8 0:13:29.1
12.
ARNOLD Zdeněk
HAVEN Team
CZE 2:44:24.9 0:13:29.2
13.
TRAUTMANN Tobias
White Rock e.V.
GER 2:44:52.4 0:13:56.8
14.
MAŘÍK Jan
Bicykl team Ústí n/L
CZE 2:45:02.9 0:14:07.2
15.
BAUMANN Mike
TBR - Werner
GER 2:45:08.4 0:14:12.7
16.
NOSEK Pavel
ROHOZEC AMULET TEAM
CZE 2:45:48.4 0:14:52.8
17.
MILERET Milan
Shoptet
CZE 2:46:15.6 0:15:20.0
18.
MATEJU Jan
TJ Banik Mezibori
CZE 2:46:39.9 0:15:44.3
19.
NAGY Petr
VELOCENTRUM - STRATOS
CZE 2:47:00.1 0:16:04.5
20.
NOUZÁK Miloš
CZE 2:48:27.4 0:17:31.8
21.
WOLFRAM Steffen
Team ProCycle e.V.
GER 2:48:36.1 0:17:40.5
22.
ČERVENKA Marcel
Hnízdil Team
CZE 2:48:38.9 0:17:43.3
23.
LÖSER Carsten
Bike24
GER 2:48:42.6 0:17:47.0
24.
BÁRTA Luboš
KL Sport Most
CZE 2:52:29.4 0:21:33.8
25.
SEDLÁČEK Pavel
ROHOZEC AMULET TEAM
CZE 2:53:32.1 0:22:36.5
26.
EICHLER Mario
Dresdner SC 1898 e.V.
GER 2:54:04.9 0:23:09.3
27.
FUNKE Mathias
DIE FAHRRAD-KETTE
GER 2:55:34.4 0:24:38.8
28.
HOFFMAN Andre
GER 2:56:18.4 0:25:22.8
29.
KUNATH Jens
Dresdener SC 1898 e.V.
GER 2:56:26.1 0:25:30.5
30.
WIELAND Erik
RSV Team Auto-Riedel Schwarzenberg e.V.
GER 2:56:57.6 0:26:02.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KADNER Karin
TBR Werner
GER 3:11:02.9 0:00:00.0
2.
SKRBKOVÁ Denisa
Beko Bike&Ski Racing Team
CZE 3:16:52.7 0:05:49.7
3.
MAŘÍKOVÁ Barbora
Bicykl team Ústí n/L
CZE 3:19:40.5 0:08:37.5
4.
FLEKOVÁ Adéla
CYCOLOGY BIKE SHOP
CZE 3:23:53.5 0:12:50.5
5.
PROCHÁZKOVÁ Lenka
HNIZDIL TEAM
CZE 3:24:26.7 0:13:23.7
6.
KLAPKOVÁ Monika
Be Maniax
CZE 3:31:21.0 0:20:18.0
7.
HRUBÁ Gábina
BSK racing
CZE 3:33:35.8 0:22:32.8
8.
KELBICHOVÁ Vendula
KL Sport Most
CZE 3:41:58.0 0:30:55.0
9.
STEHLÍKOVÁ Martina
Bicykl team Ústí n/L
CZE 3:51:21.6 0:40:18.6
10.
KŘÍŽOVÁ Eliška
KL Sport Most
CZE 4:07:54.1 0:56:51.1
11.
REJCH Juliane
GER 4:23:48.7 1:12:45.7
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
RŮŽIČKA Zbyněk
Ski Paudera Staré Splavy
CZE 1:13:42.4 0:00:00.0
2.
DUŠÁK Martin
Česká spořitelna Specialized junior MTB team
CZE 1:17:12.1 0:03:29.7
3.
CHALUPA Dani
Krabcycles
CZE 1:19:18.6 0:05:36.2
4.
ŠTOREK Martin
Větrníci
CZE 1:20:29.4 0:06:47.0
5.
JINDŘICH Pavel
TJ Stadion Louny
CZE 1:21:19.4 0:07:37.0
6.
HENDRYCH David
Česká spořitelna Specialized junior MTB team
CZE 1:21:49.7 0:08:07.2
7.
KVĚTOŇ Jiří
CZE 1:21:50.4 0:08:08.0
8.
ZVOLSKÝ Roman
Kellys Bikeranch Team
CZE 1:21:54.9 0:08:12.5
9.
VÁGNER Daniel
CykloVAPE Racing Team
CZE 1:22:10.7 0:08:28.2
10.
KARVAY Drahomír
Koloshop Team
CZE 1:22:47.9 0:09:05.5
11.
TROJAN Tomas
HPM sport Teplice
CZE 1:22:49.2 0:09:06.7
12.
NEJEDLÝ Roman
Koloshop Team
CZE 1:22:51.4 0:09:09.0
13.
POLAN Miloslav
SKP Most
CZE 1:22:56.4 0:09:14.0
14.
BÁRTA Martin
CK Bítovská
CZE 1:23:32.4 0:09:50.0
15.
OSWALD Jan
CZE 1:23:32.7 0:09:50.2
16.
KREJČÍ Karel
sweep chomutov
CZE 1:25:03.9 0:11:21.5
17.
JEŘÁBEK Oldřich
Bicykl team Ústí n/L
CZE 1:25:32.7 0:11:50.2
18.
BARTOŇ Vojtěch
Krabcycles
CZE 1:25:36.9 0:11:54.5
19.
BARTHOLD Norman
Team KBC - RSV Erzgebirge
GER 1:25:58.2 0:12:15.7
20.
POPELKA Michal
Dobrý skutek MTB
CZE 1:26:01.7 0:12:19.2
21.
ŠLAPÁK Zdeněk
Team Bike Perštejn
CZE 1:26:05.9 0:12:23.5
22.
KŘÍŽ Martin
EMPTY LEGS
CZE 1:26:17.2 0:12:34.7
23.
HENDRYCH Tomáš
Team Bike Perštejn
CZE 1:26:18.4 0:12:36.0
24.
NEDVĚD Radek
AUTOOPRAVNA Peleška s.r.o.
CZE 1:26:34.7 0:12:52.2
25.
POLÁK Karel
BÍLINA
CZE 1:26:37.2 0:12:54.7
26.
SOUKUP Drahoš
sweep chomutov
CZE 1:26:57.2 0:13:14.7
27.
OSWALD Jan
Eleven Mercedes-Benz Mitas
CZE 1:27:19.2 0:13:36.7
28.
KRÁL David
KL Sport Most
CZE 1:27:33.7 0:13:51.2
29.
ONDRÁČEK David
SKP Most
CZE 1:27:36.9 0:13:54.5
30.
JEŘÁBEK Martin
TJ Lokomotiva Teplice
CZE 1:27:39.4 0:13:57.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BEDRNÍKOVÁ Karolína
Dukla Praha
CZE 1:27:34.4 0:00:00.0
2.
ZAVADIL Veronika
Team Bike Perštejn
CZE 1:33:24.4 0:05:50.0
3.
BRETSCHNEIDER Lisa
Team ProCycle e.V.
GER 1:36:24.9 0:08:50.5
4.
HASNEDLOVÁ Iva
DĚČÍN
CZE 1:39:23.5 0:11:49.0
5.
MAREŠOVÁ Martina
Bicykl team Ústí n/L
CZE 1:39:56.2 0:12:21.7
6.
LICHAN Katrin
GER 1:41:31.5 0:13:57.0
7.
SHAFEROVÁ Pavlína
Regal Bike
CZE 1:41:52.7 0:14:18.2
8.
ONDRÁŠKOVÁ Valerie
CZE 1:46:49.0 0:19:14.5
9.
KŘEPELOVÁ Sandra
Active Tour Cycling Team
CZE 1:47:30.7 0:19:56.3
10.
VACKOVÁ Pavla
CZE 1:48:59.7 0:21:25.3
11.
MATÚŠOVÁ Tereza
Baník Osek
CZE 1:51:27.7 0:23:53.3
12.
WALTERA Michaela
Team Bike Perštejn
CZE 1:51:57.0 0:24:22.5
13.
ŠEDIVÁ Evelína
CESKESTREDOHORI.CZ
CZE 1:54:11.5 0:26:37.0
14.
DVOŘÁKOVÁ Kateřina
BAOS OSEK
CZE 1:54:13.5 0:26:39.0
15.
PODZIMKOVÁ Kamila
Rozběhej Litvínov
CZE 1:57:36.0 0:30:01.5
16.
KADLECOVÁ Markéta
Terri Team Most
CZE 1:59:47.8 0:32:13.3
17.
ŽIVCOVÁ Hana
CZE 2:01:21.0 0:33:46.6
18.
BĚHOUNKOVÁ Andrea
Houmr Coowa Team
CZE 2:02:53.1 0:35:18.6
19.
KUBÁNKOVÁ Sylvie
ARK TN
CZE 2:03:58.8 0:36:24.3
20.
SIROTKOVÁ Eliška
CZE 2:08:02.3 0:40:27.8
21.
TROLLEROVA Eva
jagerteam
CZE 2:09:56.6 0:42:22.1
22.
BARTOŇOVÁ Veronika
Chirurgie TN
CZE 2:13:47.3 0:46:12.8
23.
VEČEŘOVÁ Kateřina
CZE 2:14:13.3 0:46:38.8
24.
SRPOVÁ Kamila
MOST
CZE 2:14:44.8 0:47:10.3
25.
PÁNKOVÁ Jana
CZE 2:15:13.3 0:47:38.8
26.
KAPOUNOVÁ Veronika
LITERA Jazykové centrum
CZE 2:15:37.3 0:48:02.8
27.
BLÁHOVÁ Lucie
Baos
CZE 2:18:39.6 0:51:05.1
28.
TOMANOVÁ Nikola
CZE 2:21:41.3 0:54:06.9
29.
DREXLEROVÁ ŠÁROVÁ Markéta
CZE 2:21:47.8 0:54:13.4
30.
JONAKOVA Alena
CZE 2:22:33.1 0:54:58.6

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.