XTERRA CZECH 2018

Triathlon
DATUM :14 - 15.7.2018 ORT :Prachatice

Schneller Überblick

#NameVereinLandZeitRückstand
1.
RUZAFA Ruben
ESP 2:22:18.9 0:00:00.0
2.
WEISS Bradley
TSA
RSA 2:25:49.1 0:03:30.2
3.
KOČAŘ Lukáš
Konrad Tools Team
CZE 2:26:22.4 0:04:03.4
4.
SILBERBAUER Andreas
RC-Grieskirchen/sportradl
AUT 2:26:27.9 0:04:09.0
5.
ZADÁK Karel
Triexpert Milt Team
CZE 2:26:35.4 0:04:16.4
6.
CHANÉ Maxim
Xterra Racing Team by Organicoach
FRA 2:28:35.3 0:06:16.4
7.
OSBORNE Sam
RATS
NZL 2:30:00.8 0:07:41.9
8.
LEHMANN Peter
SV Elbland Coswig-Meißen e.V
GER 2:30:05.1 0:07:46.1
9.
DUŠEK Karel
X-team BaNo Karlovy Vary
CZE 2:30:06.3 0:07:47.4
10.
KUBÍČEK Jan
JK RACING
CZE 2:31:35.2 0:09:16.2
11.
HALL Doug
DC Racing
GBR 2:33:45.3 0:11:26.4
12.
ANDREEV Pavel
Triatleta
RUS 2:35:42.3 0:13:23.3
13.
WOLPERT Hannes
Racextract Racing Team SLC
GER 2:36:23.0 0:14:04.1
14.
GEBHARD Martin
TSV Altenfurt
GER 2:37:31.5 0:15:12.5
15.
WAGNER Felix
LLC Marathon Regensburg
GER 2:37:50.5 0:15:31.5
16.
JIRÁNEK Tomáš
Lawi Sport Team z.s.
CZE 2:39:48.3 0:17:29.3
17.
HRON Jan
šu.Tri.Prachatice
CZE 2:40:00.5 0:17:41.5
18.
ZEBATKA Lary
www.laryzebatka.com
POL 2:40:16.2 0:17:57.3
19.
EBERL Filip
Xteam BANO Karlovy Vary
CZE 2:40:23.2 0:18:04.3
20.
STERK Nico
Sterkspan coaching academy
RSA 2:40:31.2 0:18:12.3
21.
PETR Ondřej
Active Tour Cycling Team
CZE 2:40:51.4 0:18:32.5
22.
ŠNEBERGER Jan
TT Příbram z. s.
CZE 2:41:26.0 0:19:07.0
23.
FRANCKE Michal
Žižkovský tygři
CZE 2:42:04.7 0:19:45.8
24.
MATERA Tomáš
KILPI Racing Team
CZE 2:44:07.7 0:21:48.8
25.
EIBENSTEINER Arnold
Union RLC Sterngartl
AUT 2:44:50.7 0:22:31.7
26.
VELÍŠEK Petr
Liga atletů Pelhřimov
CZE 2:44:50.9 0:22:32.0
27.
HELD Jonas
SG Adelsberg e.V.
GER 2:44:53.9 0:22:35.0
28.
PAGANI Tom
Les Hydros - Annecy Triathlon
FRA 2:47:10.1 0:24:51.2
29.
KÜFNER Sebastian
Triathlon Gera
GER 2:47:38.6 0:25:19.7
30.
MYBURGH Adriaan
Sterkspan coaching academy
RSA 2:47:44.4 0:25:25.5
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
KARÁSKOVÁ Helena
Lawi Stars
CZE 2:50:18.1 0:00:00.0
2.
WASLE Carina
Wave Tri Team TS Wörgl
AUT 2:50:39.1 0:00:20.9
3.
ORCHARD Lizzie
aloha racing
NZL 2:54:24.6 0:04:06.4
4.
BUCHER Renata
aloha racing
SUI 2:55:49.6 0:05:31.4
5.
MORVILLO Bianca
Granbike triathlon
ITA 2:59:08.8 0:08:50.6
6.
ZEMANOVÁ Jindřiška
Triatlon Plzeň
CZE 3:01:29.8 0:11:11.6
7.
SLATER Penny
Bjracing
AUS 3:01:31.0 0:11:12.8
8.
TOMICA Anna
Tri Babe MiP powerd by Ewosoft.com
POL 3:04:38.5 0:14:20.3
9.
BRANTLOVÁ Jana
Velosport Domažlice
CZE 3:04:57.5 0:14:39.3
10.
CIBULKOVÁ Lenka
Lawi Sport Team z.s.
CZE 3:09:18.5 0:19:00.3
11.
SOPOUŠKOVÁ Mariana
Ski a Bike centrum Radotín
CZE 3:12:51.9 0:22:33.7
12.
PICAS Aina
ESP 3:18:40.1 0:28:22.0
13.
KLINGOROVÁ Irena
Future Cycling
CZE 3:25:35.3 0:35:17.1
14.
MULLEN Sylva
Etriatlon Team
CZE 3:26:27.3 0:36:09.1
15.
GALEWICZ Katarzyna
POL 3:28:04.8 0:37:46.6
16.
FEUCHTNER Katharina
ALC Wels / Team Erdinger Alkoholfrei
AUT 3:30:41.0 0:40:22.8
17.
PAVLŮ Mirka
Hejvy´s Intimate Team
CZE 3:35:08.0 0:44:49.8
18.
MERTENOVÁ Kateřina
Oplt Cycling
CZE 3:35:56.0 0:45:37.8
19.
BONNES Claudia
ICSV Baunatal
CZE 3:37:20.7 0:47:02.5
20.
HOLUBOVA Klara
CZE 3:45:43.1 0:55:24.9
21.
UEBELHOER Eva
GER 3:52:59.3 1:02:41.1
22.
HACKNER Silvia
TSV Katzwang 05
GER 3:53:20.6 1:03:02.4
23.
KLEINDIENST Beate
GER 4:16:51.2 1:26:33.0
24.
HOELSCHER Tina
GER 4:32:58.6 1:42:40.4
25.
VAUCONSANT Claire
Lugdunum Triathlon Club
FRA 5:02:17.9 2:11:59.8
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
KATIĆ Borna
Tk Swibir
CRO 0:54:57.4 0:00:00.0
2.
HODNÝ Tomáš
TTT Hradec
CZE 0:57:42.7 0:02:45.2
3.
VARGA Marko
Tk Swibir
CRO 0:58:50.6 0:03:53.1
4.
SCHÜLLER Tom
O-SEE Sports e.V.
GER 0:59:09.9 0:04:12.4
5.
ŠAVRŇÁK Ondřej
Mika Training
CZE 1:00:54.1 0:05:56.7
6.
KOLANDA Jan
Xterra Prachatice
CZE 1:02:18.7 0:07:21.2
7.
PEŠTAJ Danijel
Tk Swibir
CRO 1:03:52.1 0:08:54.6
8.
BICAN Martin
CZE 1:04:39.4 0:09:41.9
9.
MARCOS Pablo
ARG 1:05:10.6 0:10:13.1
10.
SOSNA Václav
šu.Tri.Prachatice
CZE 1:05:19.9 0:10:22.4
11.
ŠIMEK Richard
Team NOCCO
SVK 1:08:03.9 0:13:06.4
12.
ŠANDOR Matej
NOCCO TEAM
SVK 1:08:54.1 0:13:56.6
13.
VÉBR František
CZE 1:10:00.1 0:15:02.6
14.
HNILIČKA Michal
CZE 1:10:00.1 0:15:02.6
15.
LENC Jiří
šu.Tri.Prachatice
CZE 1:15:12.5 0:20:15.0
16.
BYSTRIANSKÝ Václav
Alpha Gym Prague
CZE 1:16:48.7 0:21:51.2
17.
GAERTNER Jiří
CZE 1:20:13.2 0:25:15.7
18.
VEJVODA Jiří
TTC Libín Prachatice
CZE 1:23:55.7 0:28:58.2
19.
NOVOTNÝ Rostislav
CZE 1:26:14.9 0:31:17.4
20.
LANDERGOTT Václav
CZE 1:29:46.4 0:34:48.9
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
DUMONT Lyson
ASPTT Mulhouse Tri
FRA 0:59:46.6 0:00:00.0
2.
KARL Natalie
TV Burglengenfeld
GER 1:05:33.8 0:05:47.2
3.
JUŘÍKOVÁ Magdaléna
šu.Tri.Prachatice
CZE 1:09:23.3 0:09:36.6
4.
VOLKOVA Natalja
TJ Stodůlky
CZE 1:25:14.4 0:25:27.7
5.
PIKEŠOVÁ Ivona
CZE 1:26:14.7 0:26:28.0
6.
TOPINKOVA Barbora
CzechTriGirls
CZE 1:32:04.1 0:32:17.4
7.
ETCHEVERRY Carla
ARG 1:35:35.8 0:35:49.1
8.
ZDRAŽILOVÁ Zoe
Triatlon klub Ostrava
CZE 1:47:46.8 0:48:00.1

Don't you found yourself in results, or do you found some inaccuracy Kontaktieren Sie Timekeepr Team.