29. ročník AUTHOR Král Šumavy MTB 2022 Memorial Františka Šraita

MTB
DATUM :28.5.2022 ORT :Klatovy

Schneller Überblick

#NameVereinLandZeitRückstand
1.
BENEŠ Jan
Kola Pakandl
CZE 4:39:18.3 0:00:00.0
2.
KREUCHLER Christian
GER 4:41:33.4 0:02:15.1
3.
FRITZSCH Felix
r2-bike.com MTN CREW
GER 4:57:17.7 0:17:59.4
4.
PITEL Lukáš
BIKEPART CYCLING
CZE 4:58:53.0 0:19:34.7
5.
REEH Jiří
Galaxy Cyklošvec Stevens
CZE 5:00:54.5 0:21:36.2
6.
STRIEŽENEC Martin
CZE 5:11:07.3 0:31:49.0
7.
SÖLTER Marcus
DOWE-Sportswear-Team
GER 5:12:55.4 0:33:37.1
8.
HOŘEJŠÍ Josef
Jája Team
CZE 5:16:25.9 0:37:07.6
9.
IZDNÝ Zdeněk
Dravci horskejch svahů
CZE 5:22:04.5 0:42:46.2
10.
KOZÁK Tomáš
Cyklo ATOM
CZE 5:25:10.7 0:45:52.4
11.
JANDA Tomáš
Cyklo ATOM
CZE 5:25:10.9 0:45:52.6
12.
AUTERSKÝ Václav
Radynebike.cz
CZE 5:26:45.4 0:47:27.1
13.
DAREBNÍK Adam
CZE 5:28:28.4 0:49:10.1
14.
SUCHÝ Jaromír
Radynebike.cz
CZE 5:30:07.4 0:50:49.1
15.
BENDŽO Andrej
SVK 5:31:10.4 0:51:52.1
16.
HOUDEK Vladimir
2V BIKERS Blovice
CZE 5:31:34.6 0:52:16.3
17.
KOPRNICKÝ Kamil
Radynebike.cz
CZE 5:33:13.1 0:53:54.8
18.
NÝČ Michal
MONDRAKER racing team
CZE 5:33:29.9 0:54:11.6
19.
NOVÁK Aleš
Czech Tallboys
CZE 5:33:43.2 0:54:24.9
20.
STASTNY Jan
CZE 5:34:38.4 0:55:20.1
21.
MIKEŠ Jakub
Bike team REMIŠVEHA
CZE 5:35:05.6 0:55:47.3
22.
ŠVEC Miloslav
Bike team REMIŠVEHA
CZE 5:35:05.7 0:55:47.4
23.
SÁZAVSKÝ Jan
Velosport Domažlice
CZE 5:35:50.4 0:56:32.1
24.
REINERS Mikhail
CZE 5:35:54.9 0:56:36.6
25.
CINTERHOF Pavel
Kola team Pakandl
CZE 5:35:55.6 0:56:37.3
26.
HOUŠKA Matěj
Nikl Cycling Team
CZE 5:35:58.6 0:56:40.3
27.
ŠTURM Pavel
Cyklo ATOM
CZE 5:36:29.7 0:57:11.4
28.
ERHARDT Dominik
Team Giant Hersbruck
GER 5:37:22.7 0:58:04.4
29.
CHLUP Roman
Tukan bike team Karlovy Vary
CZE 5:39:08.1 0:59:49.8
30.
ŘADA Michal
Redfrog Bikeinvest
CZE 5:39:16.9 0:59:58.6
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
REINERS Sarah
1. RC Jena
GER 5:55:16.5 0:00:00.0
2.
ŽÍDEKOVÁ Jana
Cyklotrenink.com
CZE 6:03:36.9 0:08:20.4
3.
STARK Laura
GER 6:05:57.6 0:10:41.1
4.
UHLÍKOVÁ Hana
CZE 6:10:01.2 0:14:44.6
5.
HNÁTKOVÁ Anna
Red Frog Bike Invest
CZE 6:33:50.9 0:38:34.4
6.
HODLOVÁ Nikola
ČEZ Cyklo Team Tábor
CZE 6:50:00.0 0:54:43.4
7.
HOUSAROVÁ Pavlína
Pilsen Beer Bikers
CZE 6:58:45.4 1:03:28.9
8.
KOHOUTOVÁ Jana
PRO RADOST
CZE 7:19:21.4 1:24:04.9
9.
NENADÁLOVÁ Hanka
Wolfman TEAM
CZE 7:22:46.5 1:27:29.9
10.
KALBÁČOVÁ Dana
šneci pumprdlíci
CZE 7:51:15.0 1:55:58.4
11.
ČÁDOVÁ Michala
Pivošlap Litvínov
CZE 8:30:21.4 2:35:04.8
12.
HOINKIS Ulrike
PhD Connection
GER 8:51:49.2 2:56:32.7
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
MAYER Daniel
KC Hlinsko
CZE 3:22:06.1 0:00:00.0
2.
ŠINDELÁŘ Petr
Velosport Domažlice
CZE 3:28:05.5 0:05:59.4
3.
ŠUBRT Jan
Cyklo Atom Plzen
CZE 3:28:51.8 0:06:45.6
4.
MICHAEL Benjamin
bikestore.de racing Team
GER 3:29:36.5 0:07:30.4
5.
STOŠEK Viktor
Bikeaction - Rocky Mountain Team
CZE 3:31:43.8 0:09:37.6
6.
PÜSCHEL Sven
Team Bauer-Werner
GER 3:31:46.1 0:09:40.0
7.
HONSA Antonín
AC Sparta Praha Cycling
CZE 3:34:50.7 0:12:44.6
8.
PAUL Lichan
2 Rad Henke
GER 3:35:22.8 0:13:16.7
9.
MAREŠ Vojtěch
VELOKLASIK Café
CZE 3:40:25.6 0:18:19.5
10.
MORGENSTEIN Libor
Kolofix reclino racing team
CZE 3:40:29.6 0:18:23.5
11.
POSPÍŠIL Lukáš
Kolofix - Reclino racing team
CZE 3:41:52.6 0:19:46.5
12.
EBERL Tomáš
CZE 3:42:00.4 0:19:54.3
13.
ŠTĚDRÝ Daniel
TRANS BRODY
CZE 3:42:49.6 0:20:43.5
14.
MYŠKA Filip
Mouse Family
CZE 3:43:43.6 0:21:37.5
15.
KOBES Miroslav
Velosport Domažlice
CZE 3:44:18.6 0:22:12.5
16.
ZEIBIG Florian
RSG Vilstal e.V.
GER 3:47:06.9 0:25:00.8
17.
POKORNÝ Marek
SK Oslov
CZE 3:47:46.9 0:25:40.7
18.
KLEČKA Jiří
KlečaTeam
CZE 3:48:13.5 0:26:07.4
19.
JASAN Lukáš
Velosport Domažlice
CZE 3:48:49.6 0:26:43.5
20.
HORYNA Josef
Fischer Ski klub Šumava Vimperk
CZE 3:51:10.8 0:29:04.7
21.
STANČÍK Petr
DURATEC Team
CZE 3:51:56.8 0:29:50.7
22.
KYNDL Lukáš
CZE 3:53:30.3 0:31:24.2
23.
SPICHTINGER Stanley
DDMC Solling e.V. / Team Güldenmoor
GER 3:53:41.0 0:31:34.9
24.
MAREK Jan
CZE 3:54:15.3 0:32:09.2
25.
TOMÁŠEK Jaroslav
WinPeaks
CZE 3:56:27.7 0:34:21.6
26.
NYKLES Jan
Velosport Domažlice
CZE 3:58:17.4 0:36:11.3
27.
KEIMLING Thomas
EBM Team Seiffen
GER 4:00:14.4 0:38:08.3
28.
TROJAN Aleš
CZE 4:00:43.9 0:38:37.8
29.
LORENC Venca
Fitness Luby
CZE 4:01:22.2 0:39:16.1
30.
DUCHEK Jiří
KL Sport Most
CZE 4:01:48.7 0:39:42.6
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
BRUNCLÍKOVÁ Andrea
CZE 4:30:00.0 0:00:00.0
2.
FLEISCHHANSOVA Jitka
Tukan bike team Karlovy Vary
CZE 4:47:01.1 0:17:01.1
3.
KŘÍŽOVÁ Klára
TEAM CYKLOTRENER VARNSDORF
CZE 5:00:57.7 0:30:57.6
4.
HRABOVÁ Lucie
High Point Sušice
CZE 5:09:58.4 0:39:58.3
5.
MAREŠOVÁ Lucie
Neznašovy
CZE 5:14:03.0 0:44:03.0
6.
KUČABOVÁ Jitka
Tukan bike team Karlovy Vary
CZE 5:42:54.0 1:12:54.0
7.
KOSNAROVÁ Václava
CZE 5:58:07.7 1:28:07.7
8.
DOLEŽALOVÁ Hana
-
CZE 6:28:05.0 1:58:05.0
9.
KOHOUTOVÁ Eva
PRO RADOST
CZE 6:50:32.3 2:20:32.3
10.
MAREŠOVÁ Magda
Neznašovy
CZE 6:50:32.6 2:20:32.6
11.
HOLÁ Kateřina
CZE 6:50:33.9 2:20:33.8
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
WAGLER Julius
NRT Protective
GER 2:11:58.0 0:00:00.0
2.
PAKANDL Ladislav
Kola Pakandl
CZE 2:13:18.8 0:01:20.8
3.
ŘÍHA Lukáš
Rouvy Specialzed
CZE 2:13:37.4 0:01:39.4
4.
LISIČAN Petr
ELEVEN BIKE TEAM
CZE 2:17:18.5 0:05:20.5
5.
KOŠ'TÁL Tomáš
SK Biketime Bulls Písek
CZE 2:20:55.3 0:08:57.3
6.
ŠÍSL Bořek
Rouvy Specialzed
CZE 2:24:12.5 0:12:14.5
7.
FORSTER Martin
BTSB BIKE
CZE 2:25:03.3 0:13:05.3
8.
HASELBERGER Zdeněk
CZE 2:27:03.5 0:15:05.5
9.
HUSSNER Dennis
BikeWuiderer Landshut e.V.
GER 2:27:41.2 0:15:43.2
10.
VOJTA Radek
GHOST team
CZE 2:29:09.6 0:17:11.6
11.
HORÁČEK Patrik
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 2:31:22.2 0:19:24.2
12.
LES Martin
KOS Plzeň
CZE 2:32:57.0 0:20:59.0
13.
SCHREIER Sascha
BikeWuiderer Landshut
GER 2:33:37.4 0:21:39.4
14.
ŠPINER Kamil - Sagan
SVK 2:35:31.7 0:23:33.7
15.
ŘÍHA Karel
Železná Ruda
CZE 2:36:13.4 0:24:15.4
16.
KUBÍČEK Petr
Velosport Domažlice
CZE 2:36:14.5 0:24:16.5
17.
LANGHANS Christian
RSC Neukirchen Bersch-Bikes
GER 2:36:18.4 0:24:20.4
18.
BARTOŠ Zdeněk
Tukan bike team Karlovy Vary
CZE 2:37:39.7 0:25:41.7
19.
LADMAN František
CZE 2:38:00.2 0:26:02.2
20.
INGRIŠ Patrik
NÝŘANY
CZE 2:38:36.7 0:26:38.7
21.
SEDLECKÝ Adam
Adastra Cycling Team
CZE 2:38:47.7 0:26:49.7
22.
KOVÁŘÍK Karel
CZE 2:38:47.8 0:26:49.8
23.
LANGHANS Jürgen
RSC Neukirchen toMotion Racing by black Tusk
GER 2:39:11.2 0:27:13.2
24.
KRUPKA Eduard
Active Tour - Stamimax
CZE 2:40:16.7 0:28:18.7
25.
MÁCHA Martin
GHOST team
CZE 2:40:17.1 0:28:19.1
26.
BRHEL Bohumil
Sport Invest MTB Team
CZE 2:41:11.8 0:29:13.8
27.
PŘIBIL Pavel
CZE 2:43:07.1 0:31:09.1
28.
TYRNER Dominik
Kola Pakandl
CZE 2:43:34.1 0:31:36.1
29.
KRÁL Pavel
CZE 2:43:39.3 0:31:41.3
30.
KVÁČ David
Lawi junior team
CZE 2:43:39.9 0:31:41.9
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
BARÁKOVÁ Markéta
SK Kola Víšek
CZE 2:44:21.9 0:00:00.0
2.
ŠMÍDOVÁ Adéla
Author team Stupno
CZE 2:45:07.3 0:00:45.4
3.
BERGEROVA Katerina
Carla.kupkolo.cz
CZE 2:53:24.0 0:09:02.1
4.
MAJEROVÁ Sára
CZE 2:54:22.0 0:10:00.1
5.
KOCLÍŘOVÁ Adéla
CZE 2:55:02.3 0:10:40.4
6.
OTÁHALOVÁ Lucie
Ohrobec Bike Team
CZE 3:00:22.0 0:16:00.1
7.
SCHAARSCHMIDT Anke
#EBM-Team Seiffen
GER 3:02:00.0 0:17:38.0
8.
HOLANOVÁ Anděla
SKIBIKE KUNRATICE
CZE 3:05:03.7 0:20:41.8
9.
HELMOVÁ Petra
FyzioHelm
CZE 3:05:04.4 0:20:42.5
10.
MAŘÍKOVÁ Kamila
CZE 3:05:09.6 0:20:47.7
11.
EISNEROVÁ Kristýna
Pilsenman Club
CZE 3:07:04.5 0:22:42.5
12.
PAVLATOVÁ Alena
Active Tour - Stamimax
CZE 3:12:12.6 0:27:50.7
13.
RUDOLFOVA Lucie
Faurecia Seating
CZE 3:12:29.6 0:28:07.7
14.
KŘENOVÁ Michaela
CZE 3:13:58.9 0:29:36.9
15.
HACKNER Silvia
GER 3:15:01.8 0:30:39.9
16.
KYNDLOVÁ Markéta
Kid on bike
CZE 3:22:14.0 0:37:52.1
17.
VESELÁ Andrea
Tukan bike team Karlovy Vary
CZE 3:26:19.0 0:41:57.1
18.
HLAVATÁ Veronika
Tukan bike team Karlovy Vary
CZE 3:27:35.2 0:43:13.3
19.
CHALUPNÁ Kristýna
CZE 3:30:51.2 0:46:29.2
20.
PREISLEROVA Martina
CZE 3:34:05.2 0:49:43.2
21.
VÝTISKOVÁ Lucie
CZE 3:36:28.4 0:52:06.5
22.
PUDILOVÁ Tereza
CZE 3:38:34.4 0:54:12.5
23.
VOLFOVÁ Pavla
Beze Team
CZE 3:40:35.6 0:56:13.7
24.
DURAJOVÁ Zuzana
Poprvé na kole
CZE 3:42:38.9 0:58:17.0
25.
BAŤKOVÁ Veronika
Radynebike.cz
CZE 3:44:42.9 1:00:21.0
26.
KOVÁŘÍKOVÁ Eva
Petřinské běhny
CZE 3:45:20.6 1:00:58.6
27.
HUBKOVÁ Kristina
CZE 3:49:09.6 1:04:47.7
28.
HUBKOVÁ Andrea
CZE 3:50:34.8 1:06:12.9
29.
KOLBOVÁ Šárka
Okrašlovací spolek HM
CZE 3:50:35.8 1:06:13.9
30.
JANDOVÁ Tereza
CZE 3:52:34.1 1:08:12.2
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
ŠMÍD Jakub
Author team Stupno
CZE 0:56:36.7 0:00:00.0
2.
SRP Daniel
Jaroslav Kulhavý Cycling Team
CZE 0:56:38.2 0:00:01.5
3.
STEINBACH Hynek
Fischer Ski klub Šumava Vimperk
CZE 1:02:46.1 0:06:09.3
4.
FORSTER Samuel
BTSB BIKE
CZE 1:02:46.7 0:06:10.0
5.
FORSTER Tobias
BTSB BIKE
CZE 1:06:26.3 0:09:49.5
6.
MAKOVEC Dominik
CZE 1:08:15.7 0:11:38.9
7.
VOTÍPKA Jan
Akademie cyklistických sportů z.s.
CZE 1:15:43.9 0:19:07.1
8.
KOVÁŘÍK Jan
Bike club Klatovy
CZE 1:15:48.1 0:19:11.4
9.
VALENTA Antonin
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 1:16:25.4 0:19:48.6
10.
KLEISNER Václav
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 1:18:23.1 0:21:46.3
11.
LADMAN Vojta
CZE 1:23:18.1 0:26:41.3
12.
ŠNAJDR Dominik
CZE 1:24:34.8 0:27:58.0
13.
BAUER Jan
CZE 1:29:31.5 0:32:54.7
14.
KŘÍŽ Matěj
Špinavý záda
CZE 1:33:40.2 0:37:03.5
15.
VOJTEK Tobiáš
Vojtek Racing Team
CZE 1:33:40.6 0:37:03.8
16.
BLÁHA David
Triatlon klub Klatovy
CZE 1:33:43.0 0:37:06.2
17.
BAIERL Tomáš
Triatlon klub Klatovy
CZE 1:34:19.0 0:37:42.2
18.
VOJTEK Štěpán
Vojtek Racing Team
CZE 1:35:05.7 0:38:28.9
19.
VACULÍK Jakub
Kovo Praha
CZE 1:37:01.0 0:40:24.2
20.
KALOUNER Lukáš
CZE 1:39:34.9 0:42:58.2
21.
MÍČEK Martin
Vojteks racing team
CZE 1:40:01.2 0:43:24.4
22.
KLEISNER Ondřej
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 1:41:08.4 0:44:31.6
23.
ČERMÁK Michal
Vojtek Racing Team
CZE 1:41:53.1 0:45:16.4
24.
CHMELÍK Tomáš
TRI-SKI HORNÍ POČERNICE
CZE 1:46:35.9 0:49:59.1
25.
LADMAN Šimon
CZE 1:46:36.1 0:49:59.4
26.
VINICKÝ Antonín
TJ Nezamyslice
CZE 1:51:00.6 0:54:23.8
27.
MAREK Čeněk
CZE 1:53:15.0 0:56:38.3
28.
ČAPEK Jan
CZE 1:54:05.8 0:57:29.1
29.
POLÁK Matěj
CZE 1:54:25.8 0:57:49.0
30.
KAREŠ Tomáš
CZE 1:54:26.6 0:57:49.9
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
VESELÁ Karolína
BTSB BIKE
CZE 1:11:56.4 0:00:00.0
2.
VOTÍPKOVÁ Andrea
Akademie cyklistických sportů z.s.
CZE 1:15:48.4 0:03:51.9
3.
KLEČKOVÁ Magdaléna
KlečaTeam
CZE 1:18:08.3 0:06:11.9
4.
PETSCHOVÁ Kristýna
CZE 1:27:03.3 0:15:06.8
5.
BAUEROVÁ Klára
CZE 1:34:35.2 0:22:38.8
6.
HASNEDLOVÁ Jaroslava
LLM Kanci
CZE 1:42:20.9 0:30:24.4
7.
CHMELÍKOVÁ Adéla
TRI-SKI HORNÍ POČERNICE
CZE 1:48:34.6 0:36:38.2
8.
KOMOROUSOVÁ Ema
CZE 1:57:17.8 0:45:21.3
9.
BOUČKOVÁ Tereza
CZE 1:57:19.3 0:45:22.8
10.
MÍŠKOVÁ Tereza
CZE 1:59:36.5 0:47:40.1
11.
ŠARKÁNOVÁ Eliška
Triatlet Karlovy Vary
CZE 2:00:42.3 0:48:45.8
12.
NEMEJOVSKÁ Tereza
CZE 2:10:14.6 0:58:18.2
13.
KOPAČKOVÁ Kristýna
CZE 2:16:06.7 1:04:10.2
14.
OHNESORGE Apolena
CZE 2:19:23.4 1:07:27.0
15.
ULLISCHOVÁ Isabel
CZE 2:29:42.2 1:17:45.8
16.
SEKOTOVÁ Alena
CZE 2:32:45.1 1:20:48.6
17.
CHRÁSTOVÁ Zuzana
CZE 2:35:22.7 1:23:26.2
18.
POLÁKOVÁ Rozálie
CZE 2:42:06.9 1:30:10.4
19.
KRÁLOVÁ Dominika
Faurecia Seating
CZE 2:55:34.9 1:43:38.5
20.
ČELOVSKÁ Anna
CZE 3:14:25.5 2:02:29.1
21.
ČELOVSKÁ Elena
CZE 3:16:01.8 2:04:05.3

Don't you found yourself in results, or do you found some inaccuracy Kontaktieren Sie Timekeepr Team.