46. ZÁVOD MÍRU NEJMLADŠÍCH - 46. COURSE DE LA PAIX U17

Road cycling
DATUM :06 - 8.5.2022 ORT :Jevíčko

Schneller Überblick

#NameVereinLandZeitRückstand
1.
PEDERSEN Carl Emil
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 0:01:43.62 0:00:00.00
2.
GOSZCZURNY Patryk
Wielkopolska/Kalisz
POL 0:01:43.85 0:00:00.23
3.
VALJAVEC Erazem
Slovenia
SLO 0:01:45.21 0:00:01.59
4.
FALTÝNEK Jan
Jihočeský kraj
CZE 0:01:45.50 0:00:01.88
5.
MIENTKI Kacper
Poland
POL 0:01:45.66 0:00:02.04
6.
LOUW LARSEN Anton
Team Roskilde
DEN 0:01:45.68 0:00:02.06
7.
SCHAPER Joeri
Isorex Cycling Team
BEL 0:01:45.81 0:00:02.19
8.
ANDERSEN Noah
Isorex Cycling Team
DEN 0:01:45.93 0:00:02.31
9.
SCHOOFS Jasper
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:01:46.13 0:00:02.51
10.
PETERLIN Nejc
Slovenia
SLO 0:01:46.15 0:00:02.53
11.
PODAŘIL Jan
TUFO Pardus Prostějov + TJ DUKLA PRAHA
CZE 0:01:46.34 0:00:02.72
12.
ADASZAK Ksawery
Poland
POL 0:01:46.44 0:00:02.82
13.
PEŠEK Adam
Plzeň - Louny Mix
CZE 0:01:46.60 0:00:02.98
14.
REMIJN Senna
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:01:46.64 0:00:03.02
15.
HUSÁR Jakub
Slovakia
SVK 0:01:46.77 0:00:03.15
16.
VAN OS Liam
Westland WiL Vooruit
NED 0:01:47.23 0:00:03.61
17.
DE BOCK Aless
Isorex Cycling Team
BEL 0:01:47.32 0:00:03.70
18.
PEKAŘ Matěj
Scm Kolín1 - Středočeský Kraj
CZE 0:01:47.32 0:00:03.70
19.
KRÁL Kryštof
TUFO Pardus Prostějov + TJ DUKLA PRAHA
CZE 0:01:47.33 0:00:03.71
20.
RÜTZLER Felix
Austria
AUT 0:01:47.34 0:00:03.72
21.
VAVRO Kristián
SCM Brno
CZE 0:01:47.48 0:00:03.86
22.
VRANÁK Lukáš
Slovakia
SVK 0:01:47.55 0:00:03.93
23.
ZAHÁLKA Štěpán
Mapei merida mix
CZE 0:01:47.59 0:00:03.97
24.
SCHELDEMAN Xander
Isorex Cycling Team
BEL 0:01:47.63 0:00:04.01
25.
WINTER Zeno Levi
Team Gottbus
GER 0:01:47.68 0:00:04.06
26.
FEDOR Samuel
Slovakia
SVK 0:01:47.69 0:00:04.07
27.
BALLIF Anco
Westland WiL Vooruit
NED 0:01:47.70 0:00:04.08
28.
MURN Vid
Slovenia
SLO 0:01:47.83 0:00:04.21
29.
FIETZKE Paul
Team Gottbus
GER 0:01:47.94 0:00:04.32
30.
MANDEMAKER Mark
De Jonge Renner
NED 0:01:48.03 0:00:04.41
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
SCHOOFS Jasper
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 1:56:19.9 0:00:00.0
2.
REMIJN Senna
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 1:56:20.0 0:00:00.1
3.
FIETZKE Paul
Team Gottbus
GER 1:56:21.1 0:00:01.2
4.
SCHAPER Joeri
Isorex Cycling Team
BEL 1:56:22.8 0:00:02.8
5.
ANDERSEN Noah
Isorex Cycling Team
DEN 1:56:23.0 0:00:03.1
6.
OMRZEL Jakob
Foreign mix team
SLO 1:56:23.1 0:00:03.2
7.
ZOMERMAAND Jurgen
CC Forte Wielerzone Nederland
NED 1:56:23.5 0:00:03.6
8.
DE BOCK Aless
Isorex Cycling Team
BEL 1:56:23.7 0:00:03.8
9.
VALJAVEC Erazem
Slovenia
SLO 1:56:23.8 0:00:03.8
10.
GOSZCZURNY Patryk
Wielkopolska/Kalisz
POL 1:56:23.8 0:00:03.9
11.
LEWANDOWSKI Dawid
Poland
POL 1:56:23.9 0:00:04.0
12.
ZAHÁLKA Štěpán
Mapei merida mix
CZE 1:56:24.1 0:00:04.1
13.
SCHELDEMAN Xander
Isorex Cycling Team
BEL 1:56:24.3 0:00:04.3
14.
LOUW LARSEN Anton
Team Roskilde
DEN 1:56:24.6 0:00:04.7
15.
VAN OS Liam
Westland WiL Vooruit
NED 1:56:24.7 0:00:04.8
16.
CHRISTIANSEN Sebastian
Cykle Klubben Aarhus
DEN 1:56:24.9 0:00:05.0
17.
BOUSSEMAERE Louic
Isorex Cycling Team
BEL 1:56:25.2 0:00:05.3
18.
SMIT Stan
CC Forte Wielerzone Nederland
NED 1:56:25.3 0:00:05.4
19.
PITÁK Matěj
Mapei merida mix
CZE 1:56:26.3 0:00:06.4
20.
VAS Barnabás
Hungaria
HUN 1:56:27.1 0:00:07.1
21.
MOLENAAR Ko
CC Forte Wielerzone Nederland
NED 1:56:29.0 0:00:09.1
22.
HOFER Valentin
Austria
AUT 1:56:58.8 0:00:38.9
23.
KRÁL Kryštof
TUFO Pardus Prostějov + TJ DUKLA PRAHA
CZE 1:57:24.5 0:01:04.6
24.
PEDERSEN Carl Emil
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 1:57:24.6 0:01:04.7
25.
FALTÝNEK Jan
Jihočeský kraj
CZE 1:57:25.5 0:01:05.6
26.
DROBNÝ Tomáš
Výběr Slovensko
SVK 1:57:25.5 0:01:05.6
27.
HUSÁR Jakub
Slovakia
SVK 1:57:26.0 0:01:06.0
28.
VAN DEN BROEK Axel
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 1:57:26.0 0:01:06.1
29.
ADASZAK Ksawery
Poland
POL 1:57:26.3 0:01:06.4
30.
MALÝ Jakub
KOVO Praha
CZE 1:57:26.9 0:01:06.9
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
LOUW LARSEN Anton
Team Roskilde
DEN 0:33:22.8 0:00:00.0
2.
PETERLIN Nejc
Slovenia
SLO 0:33:22.9 0:00:00.1
3.
SCHELDEMAN Xander
Isorex Cycling Team
BEL 0:33:22.9 0:00:00.1
4.
FIETZKE Paul
Team Gottbus
GER 0:33:23.0 0:00:00.2
5.
KRÁL Kryštof
TUFO Pardus Prostějov + TJ DUKLA PRAHA
CZE 0:33:23.0 0:00:00.2
6.
FUGGER Heimo
Austria
AUT 0:33:23.3 0:00:00.4
7.
LEWANDOWSKI Dawid
Poland
POL 0:33:23.3 0:00:00.4
8.
REMIJN Senna
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:33:23.3 0:00:00.5
9.
GOSZCZURNY Patryk
Wielkopolska/Kalisz
POL 0:33:23.3 0:00:00.5
10.
PEDERSEN Carl Emil
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 0:33:23.6 0:00:00.7
11.
ADASZAK Ksawery
Poland
POL 0:33:23.7 0:00:00.8
12.
KRATOCHVÍL Václav
LAWI junior team
CZE 0:33:23.8 0:00:00.9
13.
LAURSEN Peter
Cykle Klubben Aarhus
DEN 0:33:23.9 0:00:01.1
14.
ANDERSEN Noah
Isorex Cycling Team
DEN 0:33:24.0 0:00:01.1
15.
WRONA Szymon
Poland
POL 0:33:24.0 0:00:01.2
16.
BRENDERS Victor Hugo
De Jonge Renner
NED 0:33:24.0 0:00:01.2
17.
KORBEL Matyáš
Plzeň - Louny Mix
CZE 0:33:24.1 0:00:01.2
18.
VAN DER WAL Sven
CC Forte Wielerzone Nederland
NED 0:33:24.1 0:00:01.3
19.
SCHAPER Joeri
Isorex Cycling Team
BEL 0:33:24.2 0:00:01.3
20.
JANNES Tristan
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:33:24.3 0:00:01.4
21.
BOHÁČ Václav
Plzeň - Louny Mix
CZE 0:33:24.3 0:00:01.4
22.
RAŠKA Lukáš
Mapei merida mix
CZE 0:33:24.5 0:00:01.6
23.
MOLENAAR Ko
CC Forte Wielerzone Nederland
NED 0:33:24.6 0:00:01.7
24.
VRANÁK Lukáš
Slovakia
SVK 0:33:24.7 0:00:01.8
25.
PAKOT András Gusztáv
Hungaria
HUN 0:33:24.7 0:00:01.8
26.
ZÁHOREC Filip
Foreign mix team
SVK 0:33:24.7 0:00:01.8
27.
FALTÝNEK Jan
Jihočeský kraj
CZE 0:33:24.8 0:00:01.9
28.
PERA Marceli
Wielkopolska/Kalisz
POL 0:33:24.8 0:00:01.9
29.
LARSSON Linus
Svealand Cycling team
SWE 0:33:24.8 0:00:02.0
30.
VAN OS Liam
Westland WiL Vooruit
NED 0:33:24.9 0:00:02.0
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
REMIJN Senna
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 2:04:05.5 0:00:00.0
2.
SCHELDEMAN Xander
Isorex Cycling Team
BEL 2:04:05.6 0:00:00.0
3.
SCHAPER Joeri
Isorex Cycling Team
BEL 2:04:05.9 0:00:00.3
4.
ANDERSEN Noah
Isorex Cycling Team
DEN 2:04:06.4 0:00:00.8
5.
HUSÁR Jakub
Slovakia
SVK 2:04:06.7 0:00:01.1
6.
VANDEVORST Nio
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 2:04:06.9 0:00:01.3
7.
ADASZAK Ksawery
Poland
POL 2:04:07.1 0:00:01.5
8.
MOLENAAR Ko
CC Forte Wielerzone Nederland
NED 2:04:07.4 0:00:01.8
9.
SMIT Stan
CC Forte Wielerzone Nederland
NED 2:04:07.6 0:00:02.0
10.
OMRZEL Jakob
Foreign mix team
SLO 2:04:07.7 0:00:02.2
11.
BITTMAN Adam
KOVO Praha
CZE 2:04:07.8 0:00:02.2
12.
ZAHÁLKA Štěpán
Mapei merida mix
CZE 2:04:08.0 0:00:02.5
13.
LEWANDOWSKI Dawid
Poland
POL 2:04:08.7 0:00:03.1
14.
CHRISTIANSEN Sebastian
Cykle Klubben Aarhus
DEN 2:04:09.3 0:00:03.8
15.
ZOMERMAAND Jurgen
CC Forte Wielerzone Nederland
NED 2:04:09.4 0:00:03.9
16.
MERNIK Sven Aleksander
Slovenia
SLO 2:04:10.2 0:00:04.6
17.
PEŠEK Adam
Plzeň - Louny Mix
CZE 2:04:10.2 0:00:04.7
18.
ŠKARA Luka
Croatia
CRO 2:04:10.7 0:00:05.1
19.
HAANING None Sebastian
Cykle Klubben Aarhus
DEN 2:04:10.8 0:00:05.3
20.
VAVRO Kristián
SCM Brno
CZE 2:04:10.9 0:00:05.4
21.
PEKAŘ Matěj
Scm Kolín1 - Středočeský Kraj
CZE 2:04:11.0 0:00:05.5
22.
VAN OS Liam
Westland WiL Vooruit
NED 2:04:11.3 0:00:05.7
23.
DE BOCK Aless
Isorex Cycling Team
BEL 2:04:11.6 0:00:06.1
24.
TILLY Karl-Aksel
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 2:04:11.6 0:00:06.1
25.
MAGNUSSON Gustav
Svealand Cycling team
SWE 2:04:11.8 0:00:06.2
26.
SCHOOFS Jasper
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 2:04:12.2 0:00:06.7
27.
RIEGER Marek
Mapei merida mix
CZE 2:04:12.6 0:00:07.0
28.
BOUSSEMAERE Louic
Isorex Cycling Team
BEL 2:04:16.3 0:00:10.7
29.
VAN DEN BROEK Axel
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 2:07:06.9 0:03:01.3
30.
FIETZKE Paul
Team Gottbus
GER 2:07:07.6 0:03:02.1
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
GOSZCZURNY Patryk
Wielkopolska/Kalisz
POL 0:19:35.94 0:00:00.00
2.
DE BOCK Aless
Isorex Cycling Team
BEL 0:19:47.42 0:00:11.48
3.
SCHELDEMAN Xander
Isorex Cycling Team
BEL 0:20:07.53 0:00:31.59
4.
FIETZKE Paul
Team Gottbus
GER 0:20:10.15 0:00:34.21
5.
REMIJN Senna
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:20:10.45 0:00:34.51
6.
SCHOOFS Jasper
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:20:17.62 0:00:41.68
7.
PERA Marceli
Wielkopolska/Kalisz
POL 0:20:18.20 0:00:42.26
8.
LOUW LARSEN Anton
Team Roskilde
DEN 0:20:20.21 0:00:44.27
9.
EDER Nicolas
Austria
AUT 0:20:20.61 0:00:44.67
10.
PEDERSEN Carl Emil
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 0:20:21.02 0:00:45.08
11.
SCHAPER Joeri
Isorex Cycling Team
BEL 0:20:21.18 0:00:45.24
12.
VAVRO Kristián
SCM Brno
CZE 0:20:34.34 0:00:58.40
13.
WINTER Zeno Levi
Team Gottbus
GER 0:20:36.35 0:01:00.41
14.
PETERLIN Nejc
Slovenia
SLO 0:20:39.42 0:01:03.48
15.
WROLICH Manolo
Austria
AUT 0:20:39.71 0:01:03.77
16.
HANCZ Tamás
Hungaria
HUN 0:20:40.10 0:01:04.16
17.
FALTÝNEK Jan
Jihočeský kraj
CZE 0:20:40.27 0:01:04.33
18.
ADASZAK Ksawery
Poland
POL 0:20:40.49 0:01:04.55
19.
LEWANDOWSKI Dawid
Poland
POL 0:20:41.22 0:01:05.28
20.
ANDERSEN Noah
Isorex Cycling Team
DEN 0:20:44.56 0:01:08.62
21.
ZOMERMAAND Jurgen
CC Forte Wielerzone Nederland
NED 0:20:49.25 0:01:13.31
22.
BOUSSEMAERE Louic
Isorex Cycling Team
BEL 0:20:50.56 0:01:14.62
23.
GALDYN Wiktor
Wielkopolska/Kalisz
POL 0:20:50.88 0:01:14.94
24.
OMRZEL Jakob
Foreign mix team
SLO 0:20:52.29 0:01:16.35
25.
KIEREJEWSKI Igor
Wielkopolska/Kalisz
POL 0:20:53.09 0:01:17.15
26.
VANDEVORST Nio
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:20:56.87 0:01:20.93
27.
PEŠEK Adam
Plzeň - Louny Mix
CZE 0:20:57.46 0:01:21.52
28.
LYZWA Bartosz
Poland
POL 0:20:59.41 0:01:23.47
29.
PITÁK Matěj
Mapei merida mix
CZE 0:21:02.75 0:01:26.81
30.
ZAHÁLKA Štěpán
Mapei merida mix
CZE 0:21:05.72 0:01:29.78
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
GOSZCZURNY Patryk
Wielkopolska/Kalisz
POL 0:19:35.94 0:00:00.00
2.
DE BOCK Aless
Isorex Cycling Team
BEL 0:19:47.42 0:00:11.48
3.
SCHELDEMAN Xander
Isorex Cycling Team
BEL 0:20:07.53 0:00:31.59
4.
FIETZKE Paul
Team Gottbus
GER 0:20:10.15 0:00:34.21
5.
REMIJN Senna
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:20:10.45 0:00:34.51
6.
SCHOOFS Jasper
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:20:17.62 0:00:41.68
7.
PERA Marceli
Wielkopolska/Kalisz
POL 0:20:18.20 0:00:42.26
8.
LOUW LARSEN Anton
Team Roskilde
DEN 0:20:20.21 0:00:44.27
9.
EDER Nicolas
Austria
AUT 0:20:20.61 0:00:44.67
10.
PEDERSEN Carl Emil
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 0:20:21.02 0:00:45.08
11.
SCHAPER Joeri
Isorex Cycling Team
BEL 0:20:21.18 0:00:45.24
12.
VAVRO Kristián
SCM Brno
CZE 0:20:34.34 0:00:58.40
13.
WINTER Zeno Levi
Team Gottbus
GER 0:20:36.35 0:01:00.41
14.
PETERLIN Nejc
Slovenia
SLO 0:20:39.42 0:01:03.48
15.
WROLICH Manolo
Austria
AUT 0:20:39.71 0:01:03.77
16.
HANCZ Tamás
Hungaria
HUN 0:20:40.10 0:01:04.16
17.
FALTÝNEK Jan
Jihočeský kraj
CZE 0:20:40.27 0:01:04.33
18.
ADASZAK Ksawery
Poland
POL 0:20:40.49 0:01:04.55
19.
LEWANDOWSKI Dawid
Poland
POL 0:20:41.22 0:01:05.28
20.
ANDERSEN Noah
Isorex Cycling Team
DEN 0:20:44.56 0:01:08.62
21.
ZOMERMAAND Jurgen
CC Forte Wielerzone Nederland
NED 0:20:49.25 0:01:13.31
22.
BOUSSEMAERE Louic
Isorex Cycling Team
BEL 0:20:50.56 0:01:14.62
23.
GALDYN Wiktor
Wielkopolska/Kalisz
POL 0:20:50.88 0:01:14.94
24.
OMRZEL Jakob
Foreign mix team
SLO 0:20:52.29 0:01:16.35
25.
KIEREJEWSKI Igor
Wielkopolska/Kalisz
POL 0:20:53.09 0:01:17.15
26.
VANDEVORST Nio
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:20:56.87 0:01:20.93
27.
PEŠEK Adam
Plzeň - Louny Mix
CZE 0:20:57.46 0:01:21.52
28.
LYZWA Bartosz
Poland
POL 0:20:59.41 0:01:23.47
29.
PITÁK Matěj
Mapei merida mix
CZE 0:21:02.75 0:01:26.81
30.
ZAHÁLKA Štěpán
Mapei merida mix
CZE 0:21:05.72 0:01:29.78

Don't you found yourself in results, or do you found some inaccuracy Kontaktieren Sie Timekeepr Team.