KÖNIG LUDWIG TRAIL

Running
DATUM :7.10.2018 ORT :Ettal - Oberammergau

Selected athletes overview

Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
EXPORT :   XLS
Ergebnisse -
Loading...
Rang Bib Name Nat. Jahr Verein Kategorie Zeit Rückstand Split 7.km #
AUF DIE SEITE DARSTELLEN
Rang Bib Name Nat. Jahr Verein Kategorie Zeit Rückstand Split 7.km #
1 461 Detail BIKSE Indulis LAT 1995 The Runaways 1. /  M Hauptklasse 0:32:15.1 0:00:00.0 --- ---
2 322 Detail LENZ Daniel GER 1975 SG Weinstadt 1. /  M 40 0:33:18.3 0:01:03.2 --- ---
3 450 Detail ALLETSEE Klaus GER 1982 Ski-Sport-Luggi 1. /  M 30 0:33:30.1 0:01:15.0 --- ---
4 260 Detail LEX Konrad GER 1974 SVO LA Germaringen 2. /  M 40 0:33:52.8 0:01:37.7 --- ---
5 238 Detail SCHEIFL Tom GER 1974 LC Tölzer Land 3. /  M 40 0:34:04.8 0:01:49.7 --- ---
6 221 Detail ARDOIN Steve USA 1989 --- 2. /  M Hauptklasse 0:34:13.3 0:01:58.2 --- ---
7 15 Detail HEILAND Jonas GER 1997 SC Partenkirchen 3. /  M Hauptklasse 0:34:22.1 0:02:07.0 --- ---
8 288 Detail CHRIST Florian GER 1995 --- 4. /  M Hauptklasse 0:34:32.1 0:02:17.0 0:26:34.2 1
9 451 Detail SCHERMAK Simon GER 1969 --- 4. /  M 40 0:34:44.3 0:02:29.2 0:26:48.2 3
10 10 Detail STROBEL Andi GER 1972 --- 5. /  M 40 0:34:49.1 0:02:34.0 0:26:44.2 2
11 16 Detail HEILAND Andi GER 1967 SC Peiting 1. /  M 50 0:34:55.1 0:02:40.0 0:26:50.0 4
12 1 Detail STEINSBERGER Thomas GER 1975 WSV Unterammergau 6. /  M 40 0:35:28.3 0:03:13.2 0:27:23.5 7
13 388 Detail STICH Kilian GER 1996 SG Hausham 5. /  M Hauptklasse 0:35:37.5 0:03:22.4 0:27:23.3 6
14 246 Detail HELL Johann GER 1964 Spvgg Wellheim/Konstein 2. /  M 50 0:35:41.8 0:03:26.7 0:27:17.7 5
15 427 Detail THIEDE Martin GER 1977 Volllast Tri Team Schongau 7. /  M 40 0:36:08.6 0:03:53.5 0:27:35.7 8
16 232 Detail RUCKER Gerhard AUT 1982 --- 2. /  M 30 0:36:22.3 0:04:07.2 0:28:00.2 9
17 405 Detail BAUERKAEMPER Geret GER 1993 --- 6. /  M Hauptklasse 0:36:26.1 0:04:11.0 0:28:00.2 9
18 300 Detail VOGT Peter GER 1985 Schönegger Käse Alm 3. /  M 30 0:36:41.8 0:04:26.7 0:28:04.2 11
19 355 Detail MARKUS Huber GER 1968 SC Bad Kohlgrub 3. /  M 50 0:36:51.8 0:04:36.7 0:28:48.8 15
20 265 Detail SCHWARZ Jens GER 1988 --- 4. /  M 30 0:36:58.6 0:04:43.5 0:28:16.7 12
21 205 Detail AFFELT Alexander GER 1985 --- 5. /  M 30 0:37:11.0 0:04:55.9 0:28:31.7 13
22 343 Detail HOLZER Lukas GER 2002 --- 1. /  M Junioren 0:37:19.4 0:05:04.3 0:28:47.2 14
23 11 Detail GRÄTZ Werner GER 1976 --- 8. /  M 40 0:37:22.3 0:05:07.2 0:28:49.5 16
24 249 Detail EMPL Jonas GER 2001 SG Hausham 2. /  M Junioren 0:37:31.3 0:05:16.2 0:28:49.7 17
25 5 Detail ROBALDS Arvis GER 1988 --- 6. /  M 30 0:37:36.8 0:05:21.7 0:29:01.0 18
26 327 Detail SCHUSTER Florian GER 1974 Tsv Altenau 9. /  M 40 0:37:48.1 0:05:33.0 0:29:23.7 19
27 303 Detail STANEK Jonas GER 1992 --- 7. /  M Hauptklasse 0:37:55.1 0:05:40.0 0:29:24.8 21
28 178 Detail NOLL Pablo GER 2001 TSV Poppenhausen 3. /  M Junioren 0:38:11.3 0:05:56.2 0:29:24.5 20
29 75 Detail KERN Franz GER 1991 TSV Oberammergau 8. /  M Hauptklasse 0:38:22.8 0:06:07.7 0:29:42.5 22
30 310 Detail BOBINGER Lukas GER 1996 --- 9. /  M Hauptklasse 0:38:37.1 0:06:22.0 0:29:59.5 26
31 354 Detail BRETTSCHNEIDER Gerd GER 1970 LG Staffelsee Murnau 10. /  M 40 0:38:55.6 0:06:40.5 0:29:53.2 24
32 89 Detail STICH Walter GER 1961 PTSV Rosenheim 4. /  M 50 0:39:00.5 0:06:45.4 0:30:01.2 27
33 104 Detail SCHMID Marc GER 1991 --- 10. /  M Hauptklasse 0:39:08.8 0:06:53.7 0:30:22.3 31
34 462 Detail OSSYRA Gabriel AUT 1993 The Runaways 11. /  M Hauptklasse 0:39:12.1 0:06:57.0 0:29:56.5 25
35 331 Detail SCHMITT Matthias GER 1976 Tri Team FFB 11. /  M 40 0:39:17.8 0:07:02.7 0:30:27.8 32
36 361 Detail DIEM Moritz GER 1994 --- 12. /  M Hauptklasse 0:39:23.3 0:07:08.2 0:30:28.0 33
37 253 Detail GRÖSCHL Maximilian GER 1998 WeRun4Fun e.V. 13. /  M Hauptklasse 0:39:23.5 0:07:08.4 0:30:32.0 34
38 23 Detail RAPPENSBERGER Christian GER 1964 --- 5. /  M 50 0:39:25.8 0:07:10.7 0:30:12.5 30
39 14 Detail GLATZ Vevi GER 2000 SC Eibsee Grainau 1. /  W Hauptklasse 0:39:27.6 0:07:12.5 0:30:39.3 36
40 172 Detail HEINRICH René GER 1979 --- 7. /  M 30 0:39:29.8 0:07:14.7 0:30:10.5 28
41 207 Detail CLAUß Jacob GER 1993 --- 14. /  M Hauptklasse 0:39:40.8 0:07:25.7 0:29:49.0 23
42 169 Detail ONEIL Larry USA 1966 --- 6. /  M 50 0:39:46.3 0:07:31.2 0:30:11.5 29
43 400 Detail FISCHER Andreas GER 1974 Ski Club Oberammergau 12. /  M 40 0:39:56.8 0:07:41.7 0:30:38.3 35
44 215 Detail BENDER Conrad GER 1986 --- 8. /  M 30 0:40:13.3 0:07:58.2 0:30:51.0 37
45 268 Detail FEIGL Susanne GER 1986 LC Tölzer Land 1. /  W 30 0:40:23.1 0:08:08.0 0:30:55.5 39
46 417 Detail BISSLE Primen GER 2000 TSV Oberammergau 15. /  M Hauptklasse 0:40:24.6 0:08:09.5 0:30:55.0 38
47 359 Detail JACKSON Bryan USA 1984 --- 9. /  M 30 0:40:29.6 0:08:14.5 0:31:06.0 40
48 119 Detail GILLNER Marcel GER 1990 Triathlon Augsburg 16. /  M Hauptklasse 0:40:33.3 0:08:18.2 0:31:12.5 42
49 350 Detail JAIS Christian GER 1972 --- 13. /  M 40 0:40:34.3 0:08:19.2 0:31:14.5 43
50 464 Detail WILBERGER Remo AUT 1993 The Runaways 17. /  M Hauptklasse 0:40:35.3 0:08:20.2 0:31:30.3 49
51 179 Detail LANDWEHR Jörg GER 1969 Alpenverein Friedberg 14. /  M 40 0:40:36.0 0:08:20.9 0:31:15.8 44
52 111 Detail WEBER Quirin GER 1991 --- 18. /  M Hauptklasse 0:40:38.6 0:08:23.5 0:31:50.5 53
53 443 Detail KÜHN Ivo GER 1977 RV Wettstetten 15. /  M 40 0:40:41.3 0:08:26.2 0:31:07.3 41
54 442 Detail BUCHNER Felix GER 1976 --- 16. /  M 40 0:40:41.6 0:08:26.5 0:31:26.0 48
55 332 Detail PYROTH Thomas GER 1971 TSV Partenkirchen 17. /  M 40 0:40:52.2 0:08:37.1 0:31:18.8 45
56 330 Detail SOLLINGER Kerstin GER 1981 LG Würm Athletik 2. /  W 30 0:40:52.5 0:08:37.4 0:31:30.8 50
57 3 Detail SPINDLER Pamela GER 1982 TSV Oberammergau 3. /  W 30 0:40:59.6 0:08:44.5 0:31:20.0 46
58 17 Detail HACK Annika GER 1990 Fit-durch-Laufen 2. /  W Hauptklasse 0:41:00.1 0:08:45.0 0:31:33.0 51
59 9 Detail ANGERER Simon GER 1992 --- 19. /  M Hauptklasse 0:41:10.6 0:08:55.5 0:31:20.0 46
60 213 Detail BAUMGARTNER Ludwig GER 1965 LG Würm Athletik 7. /  M 50 0:41:16.6 0:09:01.5 0:31:40.8 52
61 422 Detail FOISTNER Harald GER 1977 funrunners-neumarkt 18. /  M 40 0:41:27.3 0:09:12.2 0:31:57.0 57
62 297 Detail AUBERGER Johannes GER 1987 --- 10. /  M 30 0:41:31.6 0:09:16.5 0:31:56.0 56
63 144 Detail PANDEL Marcel GER 1970 Runfurther 19. /  M 40 0:41:33.3 0:09:18.2 0:31:54.5 55
64 293 Detail BÖCK Ludwig GER 1954 FT Jahn Landsberg 1. /  M 60 0:41:41.3 0:09:26.2 0:32:11.0 58
65 193 Detail DORNSTAUDER Eugen GER 1989 --- 20. /  M Hauptklasse 0:41:49.5 0:09:34.4 0:32:12.0 59
66 115 Detail IXCOT Andre GER 2002 TSV Partenkirchen 4. /  M Junioren 0:41:49.6 0:09:34.5 0:33:15.8 81
67 19 Detail LENGAUER Gabriele GER 1977 --- 1. /  W 40 0:41:55.6 0:09:40.5 0:31:53.5 54
68 425 Detail BEHRENDS Johannes GER 1973 LG Stadtwerke München 20. /  M 40 0:42:09.8 0:09:54.7 0:32:23.8 61
69 347 Detail KALETA Jacek GER 1966 Runfurther 8. /  M 50 0:42:17.5 0:10:02.4 0:32:37.8 65
70 287 Detail MANGHOFER Laura GER 1991 --- 3. /  W Hauptklasse 0:42:17.6 0:10:02.5 0:32:20.5 60
71 379 Detail HERB Michael GER 1979 --- 11. /  M 30 0:42:18.3 0:10:03.2 0:32:42.8 68
72 430 Detail NÖTZOLD Heiko GER 1970 SC 53 Landshut 21. /  M 40 0:42:21.3 0:10:06.2 0:32:31.3 62
73 12 Detail GRÄTZ Petra GER 1978 --- 2. /  W 40 0:42:22.1 0:10:07.0 0:32:39.0 67
74 251 Detail KIESE Ralf GER 1972 SC Partenkirchen 22. /  M 40 0:42:24.3 0:10:09.2 0:32:56.0 72
75 348 Detail HOLZER Thomas GER 1966 TSV Rottenbuch 9. /  M 50 0:42:30.8 0:10:15.7 0:32:38.5 66
76 149 Detail DIETRICH Dominik GER 1980 RSF Gangkofen e.V. 12. /  M 30 0:42:32.6 0:10:17.5 0:32:35.8 64
77 399 Detail STEPHAN Wagner GER 1971 --- 23. /  M 40 0:42:36.1 0:10:21.0 0:32:34.5 63
78 80 Detail CHABOT Mark CAN 1971 --- 24. /  M 40 0:42:38.3 0:10:23.2 0:32:48.3 69
79 186 Detail CLARO MARTINS Christoph POR 2002 --- 5. /  M Junioren 0:42:45.0 0:10:29.9 0:33:24.5 85
80 266 Detail LEMAY Shannon CAN 1988 Adidas Runners Munich 4. /  W 30 0:42:45.9 0:10:30.8 0:33:16.8 82
81 257 Detail KRUGER Thomas GER 1965 LG Staffelsee Murnau 10. /  M 50 0:42:48.1 0:10:33.0 0:32:54.0 71
82 141 Detail PONGRATZ Norbert GER 1969 TSV Weilheim 25. /  M 40 0:42:48.3 0:10:33.2 0:33:09.5 77
83 424 Detail HAAS Michael GER 1982 --- 13. /  M 30 0:42:53.6 0:10:38.5 0:32:56.8 73
84 27 Detail EINSLE Markus GER 1970 --- 26. /  M 40 0:42:57.8 0:10:42.7 0:32:51.3 70
85 94 Detail BLOCKHAUS Robert GER 1972 SV-WILDSTEIG 27. /  M 40 0:42:58.1 0:10:43.0 0:33:19.5 83
86 85 Detail FUCHSHUBER Andreas GER 1981 OCR Munich 14. /  M 30 0:42:58.2 0:10:43.1 0:33:58.5 95
87 436 Detail HÜBNER Anja GER 1972 Birkland 3. /  W 40 0:42:58.7 0:10:43.6 0:33:03.3 75
88 398 Detail LIESENBERG Carl GER 1999 --- 21. /  M Hauptklasse 0:43:00.6 0:10:45.5 0:33:31.5 86
89 360 Detail SALVESON Craig USA 1980 TSV Oberammergau 15. /  M 30 0:43:05.3 0:10:50.2 0:32:59.5 74
90 90 Detail STICH Barbara GER 1966 --- 1. /  W 50 0:43:18.6 0:11:03.5 0:33:14.0 79
91 404 Detail BACHMANN Elmar GER 1954 --- 2. /  M 60 0:43:20.1 0:11:05.0 0:33:15.0 80
92 357 Detail WEBER Klement GER 1995 --- 22. /  M Hauptklasse 0:43:21.2 0:11:06.1 0:33:39.3 89
93 338 Detail FISCHER Thomas GER 1973 --- 28. /  M 40 0:43:23.1 0:11:08.0 0:33:51.0 91
94 414 Detail FISCHBACHER Heinz GER 1968 Therapie-Zirkel Garmisch 11. /  M 50 0:43:25.1 0:11:10.0 0:33:23.8 84
95 273 Detail SHULTZ John USA 1984 --- 16. /  M 30 0:43:25.2 0:11:10.1 0:33:08.5 76
96 227 Detail BRANS Jacqueline GER 1971 TG Viktoria Augsburg 4. /  W 40 0:43:30.2 0:11:15.1 0:33:37.8 88
97 345 Detail LINDEBNER Thomas GER 1987 --- 17. /  M 30 0:43:33.3 0:11:18.2 0:34:02.5 98
98 401 Detail NITZSCHKE Erik GER 1998 --- 23. /  M Hauptklasse 0:43:37.0 0:11:21.8 0:33:55.3 93
99 100 Detail FREIER Sebastian GER 1977 --- 29. /  M 40 0:43:37.6 0:11:22.5 0:33:59.3 96
100 7 Detail OSTLER Lukas GER 2002 Ski Club Oberammergau 6. /  M Junioren 0:43:42.6 0:11:27.5 0:33:39.3 89

Don't you found yourself in results, or do you found some inaccuracy Kontaktieren Sie Timekeepr Team.