KÖNIG LUDWIG TRAIL

Running
DATUM :3.10.2021 ORT :Oberammergau

Selected athletes overview

Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
EXPORT :   XLS
Ergebnisse -
Loading...
Rang Bib Name Nat. Jahr Verein Kategorie Zeit Rückstand Split 7.km #
AUF DIE SEITE DARSTELLEN
Rang Bib Name Nat. Jahr Verein Kategorie Zeit Rückstand Split 7.km #
1 94 Detail LENZ Daniel GER 1975 SG Weinstadt 1. /  M 40 0:39:47.3 0:00:00.0 22:06.2 1
2 1 Detail SCHOLZ Christian GER 1969 SVO LA Germaringen 1. /  M 50 0:40:19.0 0:00:31.7 22:35.4 3
3 269 Detail HOLZER Lukas GER 2003 TSV Rottenbuch 1. /  M Hauptklasse 0:40:31.2 0:00:43.9 22:33.7 2
4 89 Detail FICHTL Stefan GER 1984 --- 1. /  M 30 0:40:31.5 0:00:44.2 23:14.9 6
5 206 Detail ROBALDS Arvis LAT 1988 --- 2. /  M 30 0:41:47.0 0:01:59.7 22:56.7 5
6 250 Detail LEX Konrad GER 1974 TSV Rottenbuch 2. /  M 40 0:41:58.4 0:02:11.1 24:06.7 13
7 350 Detail KRINER Benedikt GER 1995 SC Wallgau 2. /  M Hauptklasse 0:42:07.0 0:02:19.7 23:39.5 7
8 195 Detail KURTZ Karlheinz GER 1968 MAPROFIT 2. /  M 50 0:42:08.0 0:02:20.7 23:42.4 8
9 225 Detail KRAUSE Wolfgang GER 1969 LC Tölzer Land 3. /  M 50 0:42:23.8 0:02:36.5 23:50.6 9
10 2 Detail EDENHARTER Andreas GER 1988 Team Icehouse Bayreuth 3. /  M 30 0:42:53.7 0:03:06.4 24:21.7 14
11 160 Detail HAFERKAMP Lars GER 1979 LG Vulkaneifel 3. /  M 40 0:42:55.5 0:03:08.2 23:55.4 12
12 177 Detail EXNER William AUS 1998 --- 3. /  M Hauptklasse 0:42:57.2 0:03:09.9 22:52.7 4
13 231 Detail ARDOIN Steve USA 1989 --- 4. /  M 30 0:42:59.0 0:03:11.7 23:51.4 10
14 112 Detail O'HERLIHY Simon GBR 1972 Royal Marines 4. /  M 40 0:43:15.0 0:03:27.7 23:51.4 10
15 217 Detail KÖPPEN Philipp GER 1991 RSC Waldkirchen 5. /  M 30 0:43:42.0 0:03:54.7 24:31.9 15
16 208 Detail SCHELHORN Jonas GER 1987 --- 6. /  M 30 0:43:52.6 0:04:05.3 24:55.0 18
17 67 Detail BRAUN Thomas GER 1992 MAPROFIT 4. /  M Hauptklasse 0:44:33.7 0:04:46.4 25:22.4 20
18 299 Detail LAUTENBACHER Toni GER 1988 --- 7. /  M 30 0:44:37.0 0:04:49.7 25:23.7 22
19 360 Detail MAIER Hubert GER 1977 LG Staffelsee Murnau 5. /  M 40 0:44:49.9 0:05:02.6 24:48.4 17
20 172 Detail FÜHRLER Severin Sylvester GER 1994 --- 5. /  M Hauptklasse 0:45:07.5 0:05:20.2 25:22.7 21
21 283 Detail STREICHER Josef GER 1967 TSV Peissenberg 4. /  M 50 0:45:25.0 0:05:37.7 24:41.9 16
22 367 Detail SCHORMEIER Karlheinz GER 1964 TG Viktoria Augsburg 5. /  M 50 0:45:50.7 0:06:03.4 25:39.9 24
23 355 Detail OSWALD Ulrich GER 1970 LC Tölzer Land 6. /  M 50 0:46:01.2 0:06:13.9 25:46.4 26
24 316 Detail SCHARL Mario GER 1990 --- 8. /  M 30 0:46:09.4 0:06:22.1 25:05.7 19
25 249 Detail TADESE Habtom GER 1995 --- 6. /  M Hauptklasse 0:46:17.1 0:06:29.8 25:38.2 23
26 238 Detail GRELL Robin GER 1994 --- 7. /  M Hauptklasse 0:46:19.0 0:06:31.7 25:40.9 25
27 178 Detail BARANIAK Frank GER 1978 RUNNING Company 6. /  M 40 0:46:25.7 0:06:38.4 25:56.9 27
28 102 Detail ONEIL Larry USA 1966 --- 7. /  M 50 0:46:57.8 0:07:10.5 26:21.7 31
29 155 Detail KLEINDIENST Sören GER 1979 Soli Dachau 7. /  M 40 0:47:07.5 0:07:20.2 26:17.4 30
30 366 Detail STANEK Jonas GER 1992 --- 8. /  M Hauptklasse 0:47:10.4 0:07:23.1 26:11.7 29
31 5 Detail DE MICHELE Vincenzo ITA 1980 --- 8. /  M 40 0:47:25.7 0:07:38.4 26:04.4 28
32 73 Detail HOISS Georg GER 1983 --- 9. /  M 30 0:47:37.4 0:07:50.1 26:29.7 32
33 305 Detail TOMA Samuel GER 1998 --- 9. /  M Hauptklasse 0:47:53.0 0:08:05.7 27:37.4 44
34 221 Detail MIREV Yordan BUL 1983 --- 10. /  M 30 0:47:56.0 0:08:08.7 27:00.9 36
35 220 Detail HOLL Georg GER 1982 --- 11. /  M 30 0:48:00.7 0:08:13.4 27:26.2 39
36 4 Detail SCHILCHER Heinz GER 1970 DAV Peiting 8. /  M 50 0:48:04.4 0:08:17.1 26:56.0 35
37 222 Detail PENSKI Ronny GER 1979 --- 9. /  M 40 0:48:10.4 0:08:23.1 27:28.9 40
38 98 Detail GUTMANN Lukas GER 1993 --- 10. /  M Hauptklasse 0:48:17.8 0:08:30.5 26:56.0 34
39 20 Detail HAUSLER Tobias GER 1993 Erdinger Alkohlfrei 11. /  M Hauptklasse 0:48:29.9 0:08:42.6 27:08.4 37
40 188 Detail SASSARATH Tobias GER 1992 --- 12. /  M Hauptklasse 0:48:42.7 0:08:55.4 27:35.2 42
41 9 Detail MAYR Michael GER 1978 --- 10. /  M 40 0:48:46.3 0:08:59.0 27:12.4 38
42 70 Detail PREIBISCH Simon GER 2004 SC Eibsee Grainau 1. /  M Junioren 0:48:50.7 0:09:03.4 --- ---
43 345 Detail PACHNER Peter GER 1993 --- 13. /  M Hauptklasse 0:48:51.2 0:09:03.9 26:41.9 33
44 353 Detail SCHOHN Mirko GER 1972 --- 11. /  M 40 0:48:51.7 0:09:04.4 27:47.9 46
45 12 Detail STETS Stefan GER 1972 --- 12. /  M 40 0:49:00.2 0:09:12.9 27:53.9 47
46 3 Detail DÖLLNER Johannes GER 1995 --- 14. /  M Hauptklasse 0:49:01.4 0:09:14.1 29:48.2 84
47 248 Detail FRÄNKEL Felix GER 2005 --- 2. /  M Junioren 0:49:09.7 0:09:22.4 28:29.0 59
48 242 Detail SCHMIDT Paul GER 2005 --- 3. /  M Junioren 0:49:15.2 0:09:27.9 28:30.7 61
49 302 Detail OBRIEN Nils GER 1996 --- 15. /  M Hauptklasse 0:49:28.7 0:09:41.4 28:15.9 54
50 6 Detail KIRCH Christian GER 1971 TV Großlangheim 9. /  M 50 0:49:29.4 0:09:42.1 27:34.9 41
51 205 Detail ALEXANDER Koerfer GER 1989 #roadtokll 12. /  M 30 0:49:30.4 0:09:43.1 28:01.9 49
52 287 Detail PANDEL Marcel GER 1970 Runfurther.de 10. /  M 50 0:49:31.4 0:09:44.1 27:40.9 45
53 8 Detail ZEITLER Michael GER 1968 --- 11. /  M 50 0:49:33.2 0:09:45.9 27:37.2 43
54 142 Detail POILBOUT Julien FRA 1982 --- 13. /  M 30 0:49:37.0 0:09:49.7 28:02.4 50
55 103 Detail JACKSON Bryan USA 1984 --- 14. /  M 30 0:50:11.4 0:10:24.1 28:29.2 60
56 356 Detail BUßMANN Martin GER 1974 LC Tölzer Land 13. /  M 40 0:50:11.9 0:10:24.6 28:25.0 57
57 169 Detail SCHARFENBERGER Christian GER 1985 --- 15. /  M 30 0:50:17.3 0:10:30.0 27:58.9 48
58 118 Detail HOFFMANN Roland GER 1980 NATO SCHOOL OBERAMMERGAU 14. /  M 40 0:50:46.3 0:10:59.0 28:23.7 55
59 185 Detail BADSTUBER Winfried GER 1990 --- 16. /  M 30 0:50:46.5 0:10:59.2 28:05.9 52
60 246 Detail NITA Lucian GER 1985 --- 17. /  M 30 0:50:49.1 0:11:01.8 29:04.0 69
61 239 Detail WOLF Thomas GER 1965 --- 12. /  M 50 0:50:51.1 0:11:03.8 28:42.2 64
62 264 Detail THEILER Daniel GER 1989 --- 18. /  M 30 0:50:57.6 0:11:10.3 29:07.4 70
63 22 Detail NÖSCHER Paulus GER 1995 --- 16. /  M Hauptklasse 0:51:00.4 0:11:13.1 29:48.5 85
64 109 Detail GIRTHOFER Stephan GER 1964 --- 13. /  M 50 0:51:01.4 0:11:14.1 28:06.4 53
65 216 Detail NEGURA Christian GER 1958 LG Staffelsee Murnau 1. /  M 60 0:51:35.4 0:11:48.1 28:37.2 63
66 285 Detail GERMAN Nikolai GER 1991 #roadtokll 19. /  M 30 0:51:42.2 0:11:54.9 28:54.4 66
67 23 Detail LEUKERT Manfred GER 1983 --- 20. /  M 30 0:51:44.0 0:11:56.7 28:23.7 55
68 65 Detail SCHMIDT Georg GER 1975 --- 15. /  M 40 0:51:47.1 0:11:59.8 28:35.2 62
69 151 Detail DEXTOR Patrick GER 1988 --- 21. /  M 30 0:51:55.1 0:12:07.8 28:27.4 58
70 223 Detail KÖHNLEIN Dirk GER 1970 --- 14. /  M 50 0:52:04.1 0:12:16.8 29:27.0 77
71 14 Detail SCHMID Allan GER 1968 --- 15. /  M 50 0:52:12.2 0:12:24.9 29:25.5 76
72 266 Detail PIERRE Fischer GER 1990 --- 22. /  M 30 0:52:18.2 0:12:30.9 30:23.7 97
73 230 Detail GEBERT Christian GER 1990 --- 23. /  M 30 0:52:23.7 0:12:36.4 28:05.7 51
74 104 Detail UTSCHNEIDER Ludwig GER 1974 --- 16. /  M 40 0:52:24.9 0:12:37.6 29:47.2 83
75 100 Detail TIRDEA Roland GER 1979 --- 17. /  M 40 0:52:28.9 0:12:41.6 28:54.9 67
76 275 Detail STREIF Andreas GER 1982 SV Rieden am Forggensee 24. /  M 30 0:52:29.9 0:12:42.6 29:11.7 71
77 232 Detail FREYE Roland GER 1967 --- 16. /  M 50 0:52:36.1 0:12:48.8 29:52.9 89
78 349 Detail MOLL Hans GER 1950 --- 1. /  M 70 0:52:47.8 0:13:00.5 29:45.2 81
79 66 Detail PONGRATZ Norbert GER 1969 TSV Weilheim 17. /  M 50 0:52:53.9 0:13:06.6 29:45.9 82
80 7 Detail DIETRICH Dominik GER 1980 RSF Gangkofen 18. /  M 40 0:53:00.6 0:13:13.3 28:45.4 65
81 277 Detail LINDERMEIR Stefan GER 1996 --- 17. /  M Hauptklasse 0:53:05.2 0:13:17.9 29:23.5 75
82 312 Detail KRESOJEVIC Drazen CZE 1971 --- 18. /  M 50 0:53:17.0 0:13:29.7 29:39.9 79
83 121 Detail WALTER Christian GER 1979 --- 19. /  M 40 0:53:18.6 0:13:31.3 30:52.9 106
84 198 Detail SCHWAIGER Leonhard GER 1983 --- 25. /  M 30 0:53:27.1 0:13:39.8 30:24.9 99
85 354 Detail WAIBEL Tom GER 1984 --- 26. /  M 30 0:53:27.1 0:13:39.8 29:15.2 72
86 24 Detail BIEDERER Michael GER 1987 --- 27. /  M 30 0:53:32.1 0:13:44.8 30:40.2 104
87 364 Detail SIEGMUND Thomas GER 1960 TG Viktoria Augsburg 2. /  M 60 0:53:36.1 0:13:48.8 29:57.2 90
88 363 Detail BACH Thomas GER 1974 TSV Rottenbuch 20. /  M 40 0:53:45.6 0:13:58.3 29:30.2 78
89 241 Detail BRAUN Patrick GER 1982 TSV Rottenbuch 28. /  M 30 0:53:49.1 0:14:01.8 29:44.4 80
90 175 Detail V. REITZENSTEIN Werner GER 1981 --- 21. /  M 40 0:53:49.9 0:14:02.6 29:49.0 86
91 343 Detail GRUBER Johannes GER 1985 --- 29. /  M 30 0:53:49.9 0:14:02.6 29:01.9 68
92 157 Detail GRUNWALD Manuel GER 1986 --- 30. /  M 30 0:53:54.9 0:14:07.6 29:51.0 87
93 11 Detail COLLOTTA Massimo ITA 1986 cus brescia 31. /  M 30 0:54:00.1 0:14:12.8 30:10.9 94
94 234 Detail TICHY Justin GER 2005 --- 4. /  M Junioren 0:54:12.1 0:14:24.8 30:05.9 92
95 15 Detail NEISER Rico GER 1980 --- 22. /  M 40 0:54:13.1 0:14:25.8 29:15.7 73
96 131 Detail SCHMENGER Michael GER 1984 Schmuzy 32. /  M 30 0:54:15.5 0:14:28.2 30:34.2 102
97 267 Detail SAURER Michael ITA 1971 Glockenschmiede Stubai 19. /  M 50 0:54:20.4 0:14:33.1 30:13.7 95
98 328 Detail MEIER Sebastian GER 1987 --- 33. /  M 30 0:54:26.1 0:14:38.8 31:04.2 110
99 369 Detail RAUH Florian GER 1982 Staffel-See-Staffel 34. /  M 30 0:54:27.1 0:14:39.8 30:08.4 93
100 233 Detail BERGER Thomas GER 1970 --- 20. /  M 50 0:54:27.4 0:14:40.1 31:38.7 117