Search results

powered by google + Custom search

König Ludwig Lauf

cross country skiing
DATE :03 - 4.2.2018 PLACE  :Oberammergau

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BERDAL Tore Bjoerseth
Team Koteneg
NOR 1:55:15.3 0:00:00.0
2.
PERRILLAT BOITEUX Ivan
HAUTE-SAVOIE_NORDIC-TEAM
FRA 1:55:15.8 0:00:00.4
3.
MICH Riccardo
TEAM FUTURA
ITA 1:55:16.3 0:00:00.9
4.
GUIGONNET Loic
HAUTE-SAVOIE-NORDIC-TEAM
FRA 1:55:16.4 0:00:01.0
5.
AGNELLET Gerard
HAUTE-SAVOIE-NORDIC-TEAM
FRA 1:55:17.3 0:00:02.0
6.
AUGER Antoine
HAUTE-SAVOIE-NORDIC-TEAM
FRA 1:55:17.8 0:00:02.5
7.
SKINSTAD Petter Soleng
PWT Norway
NOR 1:55:18.5 0:00:03.2
8.
ŘEZÁČ Stanislav
Silvini Madshus Team
CZE 1:55:19.8 0:00:04.5
9.
JEPERSEN Chris
Team COOP
NOR 1:55:20.5 0:00:05.2
10.
HÖSLI Corsin
Sarsura Zernez
SUI 1:55:20.8 0:00:05.4
11.
NAETTINEN Niko
Finlandia-hiihto Team
FIN 1:55:22.8 0:00:07.4
12.
SUTTER Martin
Fischer Racing Team
AUT 1:55:23.3 0:00:08.0
13.
DUPASQUIER Arnaud
SAS Pro Team
SUI 1:55:37.5 0:00:22.2
14.
VOELZ Christian
Adidas XCS-Team
GER 1:55:51.5 0:00:36.2
15.
SCHAAD Fabian
SAS Pro Team
SUI 1:56:08.2 0:00:52.8
16.
KINDSCHI Linard
Davos Platz
SUI 1:56:08.3 0:00:52.9
17.
ESCHER Toni
Adidas XCS-Team
GER 1:56:08.5 0:00:53.2
18.
ROHDE Florian
Atomic/Leki Nordic Team SC/TV Gefrees
GER 1:56:51.5 0:01:36.2
19.
LENTSCH Urban
Adidas XCS-Team
AUT 1:58:25.5 0:03:10.2
20.
SUTTER Stefan
Fischer Racing Team
AUT 1:58:56.7 0:03:41.4
21.
SOLBAKKEN Fred Anders
PWT Norway
NOR 1:58:57.3 0:03:41.9
22.
DEBERTIN Daniel
Eleven Eintracht Braunschweig
GER 1:59:25.5 0:04:10.2
23.
LIE Sturla
HAUTE-SAVOIE-NORDIC-TEAM
NOR 1:59:30.3 0:04:14.9
24.
FISCHER Simon
Sv Oberreute
GER 2:00:58.5 0:05:43.2
25.
IWANOWSKI Daniel
Bieg Piastow
POL 2:01:12.3 0:05:57.0
26.
DEBERTIN Dirk
Eleven Eintracht Braunschweig
GER 2:01:13.7 0:05:58.4
27.
TREUDE Jürgen
GER 2:01:14.7 0:05:59.4
28.
OJALA Jukka-Pekka
Finlandia-hiihto Team
FIN 2:01:15.2 0:05:59.8
29.
DAUDERT Felix
WSV Bad Lobenstein
GER 2:01:17.3 0:06:01.9
30.
OLEX Max
Adidas XCS-Team
GER 2:02:39.7 0:07:24.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
DABUDYK Aurelie
HAUTE-SAVOIE-NORDIC-TEAM
FRA 2:00:59.7 0:00:00.0
2.
GRÄFNINGS Maria
SAS Pro Team
SWE 2:01:15.3 0:00:15.5
3.
BONER Seraina
SUI 2:03:32.7 0:02:32.9
4.
MORAVCOVA Klara
Ski klub Jablonec nad Nisou
CZE 2:07:00.1 0:06:00.3
5.
DONZALLAZ Nicole
Team Rossignol Suisse
SUI 2:09:20.2 0:08:20.4
6.
CHOPARD LALLIER Céline
Team nordique credit agricole Franche Comte
FRA 2:11:40.4 0:10:40.6
7.
TANNER Petra
Skimarathon Team Austria
AUT 2:14:13.4 0:13:13.6
8.
CAVELTI Valeria
Adidas XCS-Team
SUI 2:23:01.3 0:22:01.5
9.
COOK Annelies
USA 2:31:07.3 0:30:07.5
10.
SCHERM Sophia
SC Fischen
GER 2:34:00.7 0:33:00.9
11.
SALA Laura
U.S. CARISOLO
ITA 2:37:08.2 0:36:08.4
12.
CHERNILOVSKAYA Anna
StichtsLanglaufTeam
NED 2:39:59.2 0:38:59.4
13.
SCHAFROTH Lisa
SC Oberstaufen
GER 2:40:17.9 0:39:18.1
14.
MEYER Monika
SV TU Ilmenau
GER 2:40:26.7 0:39:26.9
15.
EGER Susi
SC Grossberg
GER 2:41:59.1 0:40:59.3
16.
WEIKARD Kathrin
SKG Gersfeld
GER 2:42:17.2 0:41:17.4
17.
ZALISKO Oksana
Lviv politechnika
UKR 2:42:20.1 0:41:20.3
18.
ALT Prisca
Eintracht Braunschweig Ski
GER 2:44:43.9 0:43:44.1
19.
ZOBENA Dina
Purva Bridejs
LAT 2:45:57.4 0:44:57.6
20.
SCHWERIN Julia
SSV Erfurt 02
GER 2:47:32.8 0:46:33.0
21.
LECKSTROM Karin
Nacka Varmdo SK
SWE 2:51:46.1 0:50:46.3
22.
KNAPE Nina
PWT Finland
FIN 2:52:08.9 0:51:09.1
23.
NIEBLING Karolina
SKG Gersfeld
GER 2:53:10.9 0:52:11.1
24.
MADEROVA Magda
SKI Jilemnice
CZE 2:54:18.3 0:53:18.5
25.
KARDET Turid Haugen
PWT Norway
NOR 2:55:44.3 0:54:44.5
26.
PICKENPACK Tanja
GER 2:56:09.8 0:55:10.0
27.
KAGERBAUER Simone
xc-ski.de A|N Skimarathon Team
GER 2:57:53.2 0:56:53.4
28.
NOODT Karin
SC Buntenbock
GER 3:02:54.8 1:01:55.0
29.
WOLFRAM Heidi
SWV Goldlauter-Heidersbach
GER 3:03:06.4 1:02:06.6
30.
NEUBAUEROVA Blanka
AK Drnovice
CZE 3:04:42.5 1:03:42.7
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
WILLEITNER Michael
SK Berchtesgaden/BPol
GER 1:42:34.9 0:00:00.0
2.
NOTZ Florian
GER 1:42:35.4 0:00:00.5
3.
ESCHER Toni
Adidas XCS-Team
GER 1:42:35.6 0:00:00.7
4.
RATH Tobias
Adidas XCS-Team
GER 1:42:36.9 0:00:01.9
5.
JAKELIUNAS Lukas
LTH 1:48:36.1 0:06:01.2
6.
MELLERT Michael
Toko Deutschland
GER 1:48:36.6 0:06:01.7
7.
NOWAK Florian
Fischer Racing Team
GER 1:48:36.8 0:06:01.9
8.
BECKER Manuel
Adidas XCS-Team
GER 1:49:30.9 0:06:56.0
9.
SANDOZ Daniel
SUI 1:50:08.1 0:07:33.1
10.
SHCHEGLOV Alexey
GoldFinch Team
RUS 1:50:08.2 0:07:33.2
11.
STANGE Nicklas
SWV Goldlauter-Heidersbach
GER 1:50:57.8 0:08:22.9
12.
SEIDEL Thomas
VSC Klingenthal
GER 1:52:21.8 0:09:46.9
13.
MAYER Fabian
Eleven Eintracht Braunschweig
GER 1:53:46.1 0:11:11.2
14.
REJZEK Martin
Eintracht Braunschweig Ski
GER 1:53:46.3 0:11:11.4
15.
SHCHEPA Stanislav
UKR 1:53:46.3 0:11:11.4
16.
HAAS Christian
AUT 1:53:46.8 0:11:11.8
17.
KRUTIKHIN Alexey
RUS 1:53:48.3 0:11:13.4
18.
GÖTZ Daniel
SV Bergdorf-Höhn
GER 1:53:48.3 0:11:13.4
19.
FURRER Martin
Toko Racing Team
SUI 1:53:49.3 0:11:14.4
20.
HENNING Michael
Zipps Racingteam-TSV Carlsgrün
GER 1:53:50.8 0:11:15.9
21.
KRUTIKHIN Victor
RUS 1:53:55.3 0:11:20.4
22.
PÖPPEL Swen
GER 1:54:20.8 0:11:45.9
23.
PETER Philipp
Formkurve
GER 1:54:24.1 0:11:49.2
24.
WORMEK Björn
Eintracht Braunschweig Ski
GER 1:55:09.6 0:12:34.7
25.
ZEMMRICH Kevin
SSV Sayda
GER 1:56:09.5 0:13:34.6
26.
GILLESSEN Martin
Zipps Racingteam-Tuwi Adenau
GER 1:56:33.3 0:13:58.4
27.
STAHL Nils
GER 1:56:42.2 0:14:07.3
28.
LEHNUNG Kai-Uwe
S.V.Grün-Weiß Pirna
GER 1:57:35.3 0:15:00.4
29.
MARQUART Manuel
LLR
SUI 1:57:59.7 0:15:24.8
30.
FLADE Matthias
SC Münchberg
GER 1:58:02.2 0:15:27.3
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
MUTSCHELLER Sigrid
Fischer Racing Team
GER 1:53:50.3 0:00:00.0
2.
BECKER Linda
Sc Vöhrebbach
GER 2:03:34.3 0:09:43.9
3.
HOPPE Greta
Ski Club Rosenheim
GER 2:09:32.7 0:15:42.3
4.
EGER Susi
SC Grossberg
GER 2:11:33.7 0:17:43.3
5.
BEUMLER Tanja
SUI 2:13:58.9 0:20:08.6
6.
HEINRICH Amelie
maloja glide to live team
GER 2:16:44.6 0:22:54.2
7.
SHEYGAS Tatiana
I Love Skiing
RUS 2:17:47.8 0:23:57.4
8.
HECKER Sandra
SC Oftersheim
GER 2:20:26.4 0:26:36.0
9.
LEHMANN Annette
Triathlon Friedrichroda
GER 2:29:40.2 0:35:49.8
10.
STIKHINA Svetlana
I Love Supersport
RUS 2:30:16.6 0:36:26.2
11.
VELICER Sophia
USA 2:33:38.7 0:39:48.3
12.
LUDWIG Marylin
Pulsschlag Neuhausen
GER 2:34:15.3 0:40:24.9
13.
PRAZNIK Katarina
TSK Jub Dol
SLO 2:34:58.9 0:41:08.5
14.
ACKATZ Sara
USA 2:35:52.5 0:42:02.1
15.
OTTO Carmen
Fischer Racing Team
GER 2:36:34.6 0:42:44.3
16.
LITVINOVA Irina
No club
RUS 2:36:47.3 0:42:56.9
17.
NUMMELA Heidi
FIN 2:38:57.5 0:45:07.1
18.
MOSKOVKINA Irina
I Love Supersport
RUS 2:39:23.4 0:45:33.0
19.
PEPPLER Susanne
WSV Illmenau 1908
GER 2:39:55.2 0:46:04.9
20.
JANINHOFF Daniela
GER 2:48:38.7 0:54:48.3
21.
RASELA Sina
PWT Finland
FIN 2:49:34.3 0:55:43.9
22.
HUWILER Jeannette
SUI 2:51:20.5 0:57:30.1
23.
IASKOVA Iana
GoldFinch Team
RUS 2:51:40.4 0:57:50.0
24.
RESHETNIAK Elizaveta
I Love Skiing
RUS 2:54:45.2 1:00:54.8
25.
COLLINS Catherine
USA 2:55:16.4 1:01:26.0
26.
HAYES Marg
AUS 2:59:13.4 1:05:23.1
27.
ALEKSEEVA Ekaterina
I Love Supersport
RUS 2:59:51.9 1:06:01.6
28.
DÜRICHEN Annett
Executice
GER 3:10:15.5 1:16:25.1
29.
PROCHAZKOVA Irena
CZE 3:11:11.5 1:17:21.1
30.
PALOSAARI Minna
PWT Finland
FIN 3:11:51.3 1:18:00.9
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
WETTERLING Felix
Rossignol Nordic Ski Team
GER 0:56:48.7 0:00:00.0
2.
HARTIG Fabian
Eintracht Braunschweig Ski
GER 0:58:39.4 0:01:50.7
3.
EICHBERGER Marco
Madshus Racing Team Allgäu
GER 1:01:43.3 0:04:54.6
4.
CIPRIAN Stefano
Sport Auer Obertillach
ITA 1:01:46.8 0:04:58.1
5.
SZCZOTKA Mateusz
Ski klub Jablonec nad Nisou
POL 1:01:48.1 0:04:59.4
6.
MÜLLER Uwe
ATSV Gebirge/Gelobtland e.V.
GER 1:01:48.3 0:04:59.6
7.
KRAEMER Fabian
TuWi Adenau
GER 1:01:49.3 0:05:00.6
8.
KRALLER Ferdinand
Maloja Glide To Life
GER 1:01:49.3 0:05:00.6
9.
MAYER Fabian
Eleven Eintracht Braunschweig
GER 1:03:24.1 0:06:35.3
10.
BREHMKE David
Eleven Eintracht Braunschweig
GER 1:03:32.8 0:06:44.1
11.
PREVITALI Thomas Francesco
us carisolo
ITA 1:04:28.6 0:07:39.8
12.
CIPRIAN Fausto
ITA 1:04:43.3 0:07:54.6
13.
RAPPENSBERGER Christian
GER 1:04:43.4 0:07:54.6
14.
ALIKIN Sergej
SC Rosenheim
GER 1:04:47.3 0:07:58.6
15.
OTTO Jacob
SV Medizin Bad Liebenstein
GER 1:05:24.4 0:08:35.6
16.
STADLER Miroslav
Tatran Zelezna Ruda
CZE 1:05:24.5 0:08:35.7
17.
DEHNE Nils
TB Cannstatt
GER 1:06:10.8 0:09:22.1
18.
ROHSE Sebastian
GER 1:06:12.6 0:09:23.9
19.
NOLL Pablo
TSV Poppenhausen
GER 1:06:40.1 0:09:51.3
20.
HAHL Cedric
TSV Poppenhausen
GER 1:07:58.8 0:11:10.1
21.
DEICKE Sebastian
WSV Elbingerode
GER 1:08:31.3 0:11:42.6
22.
BUND Marcel
SG Klotzsche
GER 1:08:31.3 0:11:42.6
23.
GÖGGEL Fabian
TSG Reutlingen
GER 1:08:46.8 0:11:58.0
24.
BLAZEK Jiri
Ski nordic Mariánské lázně
CZE 1:08:47.6 0:11:58.8
25.
TEPLY Zdewek
CZE 1:09:05.8 0:12:17.1
26.
KÖRBS Peter
TSV Ausbach
GER 1:09:08.8 0:12:20.1
27.
SCHMIDT André
SVS Emmerzhausen
GER 1:09:10.8 0:12:22.1
28.
MAJER Jan
Silvini Madshus Team
CZE 1:09:14.7 0:12:25.9
29.
LÜNEBURG Paul
Eintracht Braunschweig Ski
GER 1:09:18.5 0:12:29.8
30.
TANNER Peter
AUT 1:09:52.8 0:13:04.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BECKER Linda
Sc Vöhrenbach
GER 1:07:01.1 0:00:00.0
2.
STADLEROVA Sarka
Tatran Zelezna Ruda
CZE 1:08:48.3 0:01:47.2
3.
SIMEONI Federica
Sport Auer Obertillach
ITA 1:09:18.5 0:02:17.4
4.
SLATTERY Sarah
AUS 1:14:51.5 0:07:50.3
5.
FLÜß Kerstin
TB Cannstatt
GER 1:15:20.2 0:08:19.1
6.
ZIMARE Rose
SG Klotsche e.V.
GER 1:16:03.7 0:09:02.6
7.
RAPPENSBERGER Anneliese
GER 1:19:55.0 0:12:53.8
8.
WETTERLING Stephanie
WSV Elbingerode
GER 1:19:59.7 0:12:58.6
9.
STIEHLER Paula-Anna
SG Klotsche e.V.
GER 1:20:57.2 0:13:56.0
10.
GRASSMANN Henriette
TB Cannstatt
GER 1:22:04.9 0:15:03.8
11.
VANECKOVA Lada
CZE 1:22:23.4 0:15:22.3
12.
MILLER GRONDALEN Esther
Omineca Ski Club
CAN 1:23:26.4 0:16:25.3
13.
SCHÄFER Julia
SG Klotsche e.V.
GER 1:24:55.2 0:17:54.0
14.
GÜNTHER Susann
FC Erzgebirge Aue Abteilung Ski
GER 1:25:17.7 0:18:16.5
15.
FAHRBACH Dorothee
Eintracht Braunschweig Ski
GER 1:26:06.1 0:19:05.0
16.
STRANDLIE Ashild Stuve
Gjovik Skiklubb
NOR 1:26:24.1 0:19:23.0
17.
WÜLKER Franziska
Karlsruher Lemminge e.V.
GER 1:27:32.1 0:20:31.0
18.
HEDE Helena
Soedertaelje Nykvarn Orientering
SWE 1:28:49.4 0:21:48.2
19.
MAILÄNDER Susanne
GER 1:30:26.1 0:23:25.0
20.
EGGERSBERGER Maria
SV Waakirchen
GER 1:31:54.1 0:24:53.0
21.
WITTNER Nicola
LG Lauter
GER 1:32:25.4 0:25:24.2
22.
HAISCH Annette
SUI 1:33:51.1 0:26:49.9
23.
SCHEIDEL Karin
SV TU Ilmenau
GER 1:37:00.8 0:29:59.7
24.
LIMPERT Jule
GER 1:37:12.6 0:30:11.4
25.
NÄGER-SCHÖBERL Ricarda
TSV Flossenbürg
GER 1:39:25.5 0:32:24.4
26.
HEINE Kristin
Eintracht Braunschweig Ski
GER 1:40:01.8 0:33:00.6
27.
ROSENFELDER Silke
Sc Villingen
GER 1:40:44.5 0:33:43.4
28.
WEBER Lena
Bad Dürrenberg
GER 1:41:09.8 0:34:08.6
29.
STAL Susanne
Södertälje Nykvarn Orientering
SWE 1:41:57.5 0:34:56.4
30.
PETERSON Annica
Norabygdens SK
SWE 1:42:26.8 0:35:25.6
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
DEBERTIN Daniel
Eleven Eintracht Braunschweig
GER 0:48:06.6 0:00:00.0
2.
WEISHÄUPL Andreas
Adidas XCS-Team
GER 0:48:39.1 0:00:32.5
3.
HARTIG Fabian
ELEVEN Eintracht Braunschweig Skimarathon Team
GER 0:48:43.3 0:00:36.6
4.
SCHNEIDER Sepp
Schwende racing Team
AUT 0:49:50.9 0:01:44.2
5.
FEURSTEIN Thomas
AUT 0:49:52.5 0:01:45.8
6.
GRITSCH Andreas
LLC Längenfeld
AUT 0:49:53.1 0:01:46.4
7.
CIPRIAN Stefano
Sport Auer Obertillach
ITA 0:50:00.5 0:01:53.8
8.
FISCHHABER Florian
GER 0:52:03.4 0:03:56.7
9.
EICHBERGER Marco
Madshus Racing Team Allgäu
GER 0:52:47.7 0:04:41.1
10.
WEIHER Stefan
TSV Buching
GER 0:52:50.1 0:04:43.4
11.
WOLF Daniel
Karlsruher Lemminge
GER 0:52:50.2 0:04:43.6
12.
URBAN Rostislav
Ski klub Šumperk
CZE 0:52:51.7 0:04:45.1
13.
PAWEL Mirko
GER 0:52:51.9 0:04:45.2
14.
JÖRG Martin
SSV Wertach
GER 0:52:52.1 0:04:45.4
15.
HEINZELLER Korbinian
GER 0:52:52.2 0:04:45.6
16.
GAFFAL Peter
SK Berchtesgaden
GER 0:52:52.5 0:04:45.8
17.
CIPRIAN Fausto
ITA 0:52:53.3 0:04:46.6
18.
GARD Andi
Team Madshus - SG Niederwangen
GER 0:52:53.7 0:04:47.1
19.
BREHMKE David
Eleven Eintracht Braunschweig
GER 0:52:55.1 0:04:48.4
20.
SCHLIERENZAUER Martin
LLC Längenfeld
AUT 0:52:55.2 0:04:48.5
21.
FRITZ Robert
TSV Marquartstein
GER 0:52:56.1 0:04:49.4
22.
BUBULA Pawel
Skipol.pl Team
POL 0:53:02.8 0:04:56.2
23.
BLIEMSRIEDER Bernhard
SV Tegernsee
GER 0:54:31.3 0:06:24.6
24.
VOGLER Michael
SG Einheit Berliner Bär
GER 0:54:32.2 0:06:25.6
25.
BAMBERGER Josef
AUT 0:54:33.2 0:06:26.5
26.
DORILLE Alain
SC Immenstadt-Master-Team
GER 0:54:36.2 0:06:29.5
27.
FISCHER Andreas
GER 0:54:37.2 0:06:30.5
28.
BRUNNER Robert
Tiger Allstars
ITA 0:54:37.6 0:06:30.9
29.
BUND Marcel
SG Klotzsche
GER 0:54:38.1 0:06:31.4
30.
PERNICKA Matthias
Triathlon Karlsfeld
GER 0:54:38.7 0:06:32.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
HUJEROVA Tereza
Ski klub Jablonec nad Nisou
CZE 0:54:32.8 0:00:00.0
2.
REJZKOVA Helena
Eleven Eintracht Braunschweig
GER 0:54:36.7 0:00:03.9
3.
HEIM Thea
Team GORE® Wear
GER 0:54:37.1 0:00:04.2
4.
STADLEROVA Sarka
Tatran Zelezna Ruda
CZE 0:57:04.6 0:02:31.7
5.
SIMEONI Federica
Sport Auer Obertillach
ITA 0:57:11.2 0:02:38.3
6.
GRASSMANN Henriette
TB Cannstatt
GER 0:59:13.5 0:04:40.6
7.
FLÜß Kerstin
TB Cannstatt
GER 1:00:07.9 0:05:35.1
8.
HOMYER Kate
Highland Nordic
GBR 1:00:28.8 0:05:55.9
9.
ANGELI Barbara
Bahnhofapotheke Kempten
GER 1:00:35.8 0:06:02.9
10.
PIETSCH Marianne
GER 1:01:46.4 0:07:13.5
11.
STIEHLER Paula-Anna
SG Klotsche e.V.
GER 1:01:55.3 0:07:22.4
12.
NOWAK Leni
GER 1:02:15.3 0:07:42.4
13.
ZIKMUNDOVA Anita
GLEDE Team
CZE 1:02:24.4 0:07:51.5
14.
NĚMEČKOVÁ Eliška
GLEDE Team
CZE 1:02:24.5 0:07:51.6
15.
WITTNER Nicola
LG Lauter
GER 1:03:16.9 0:08:44.0
16.
ZIMARE Rose
SG Klotsche e.V.
GER 1:03:23.3 0:08:50.4
17.
SALA Laura
U.S. CARISOLO
ITA 1:03:49.7 0:09:16.9
18.
KAGERBAUER Simone
xc-ski.de A|N Skimarathon Team
GER 1:04:17.7 0:09:44.8
19.
MONREAL Theresa
TuWi-Adenau SkiSkett
GER 1:05:05.7 0:10:32.8
20.
SELTER Lea
TV Attendorn
GER 1:05:22.1 0:10:49.3
21.
MEYER Theres
GER 1:05:23.3 0:10:50.4
22.
SCHÄFER Julia
SG Klotsche e.V.
GER 1:05:23.3 0:10:50.4
23.
ARAND Charlotte
GER 1:05:39.9 0:11:07.0
24.
WEINBUCHNES Susanne
GER 1:05:44.1 0:11:11.3
25.
KENTER Ilka
FC Seeshaupt
GER 1:06:12.9 0:11:40.0
26.
KNAPE Nina
PWT Finland
FIN 1:06:16.2 0:11:43.3
27.
PALUKA Birgit
GER 1:06:24.6 0:11:51.8
28.
OTAVOVA Karolina
CZE 1:07:24.7 0:12:51.8
29.
EITZENBERGER Franziska
GER 1:08:26.5 0:13:53.6
30.
KUNER Heike
SV-SZ Kniebis
GER 1:08:27.1 0:13:54.2
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
THEINE Stefan
SC Siedlinghausen
GER 0:24:25.1 0:00:00.0
2.
KAISER Maximilian
SV Medizin Bad Liebenstein
GER 0:24:26.9 0:00:01.7
3.
WETTERLING Max
WSV Elbingerode
GER 0:25:21.2 0:00:56.0
4.
SCHMID Markus
GER 0:27:44.8 0:03:19.7
5.
HOMYER Roger
Highland Nordic
GBR 0:27:58.6 0:03:33.4
6.
DARSCHEID Frank
Donau Ruder Club Deggendorf 2001 e. V.
GER 0:28:01.1 0:03:35.9
7.
PAOLI Alberto
ITA 0:31:40.3 0:07:15.1
8.
BRAENDLE Achim
Auingen
GER 0:32:01.8 0:07:36.7
9.
WINKLER Florian
GER 0:37:03.3 0:12:38.1
10.
FEHRENBACH Anton
SC Waldau
GER 0:41:05.2 0:16:40.1
11.
STIMPEL Burkhard
Uslar
GER 0:42:22.3 0:17:57.2
12.
MAAR Ralf
TSV Wolfratshausen von 1864 e. V. Laufgruppe
GER 0:42:38.7 0:18:13.6
13.
LEITZ Roland
GER 0:44:39.5 0:20:14.4
14.
TRITTA Manfred
GER 0:46:39.2 0:22:14.0
15.
LÜBBING Kilian
GER 0:54:19.5 0:29:54.3
16.
BECKER Harald
SF Windach
GER 0:55:07.6 0:30:42.5
17.
SÄUBERLICH Luis
GER 0:55:54.6 0:31:29.5
18.
HELLER Konrad
GER 0:58:24.4 0:33:59.3
19.
SEITZ Bernd
KC Regensburg
GER 1:01:00.6 0:36:35.4
20.
REICHERT-FACILLIDES Tim
GER 1:02:06.1 0:37:40.9
21.
KUENNE Christoph
GER 1:02:40.6 0:38:15.4
22.
ILJINE Diana
GER 1:03:26.1 0:39:00.9
23.
LAUGALAND Johannes
PWT Norway
NOR 1:11:27.8 0:47:02.6
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
SELTER Lea
TV Attendorn
GER 0:28:50.6 0:00:00.0
2.
HECKER Sandra
SC Oftersheim
GER 0:29:18.7 0:00:28.1
3.
BÜHLER Kathrin
Nordic Team Absam
AUT 0:31:42.6 0:02:51.9
4.
SZCZOTKA Dorota
POL 0:32:59.4 0:04:08.8
5.
STRAßL Helene
Nordic Team Absam
AUT 0:33:07.3 0:04:16.7
6.
HOLLENSTEIN Lea
SK Wunderthausen
GER 0:33:32.6 0:04:41.9
7.
LAIMER Filippa
Nordic Team Absam
AUT 0:34:25.5 0:05:34.9
8.
LANGER Flora
Nordic Team Absam
AUT 0:34:28.5 0:05:37.9
9.
VOGLER Barbara
SG Einheit Berliner Bär
GER 0:37:08.8 0:08:18.1
10.
MEURER Karolin
GER 0:37:40.5 0:08:49.9
11.
SCHIMMEL Brigitte
Lindau
GER 0:42:48.1 0:13:57.4
12.
ARNOLD Jana
team bella vista beucha
GER 0:46:33.7 0:17:43.1
13.
LEONHARDT Annette
IHW Alex Berlin
GER 0:46:53.7 0:18:03.1
14.
BRIDGFORD Phoebe
AUS 0:48:59.3 0:20:08.6
15.
LAUTENSCHÜTZ Simone
GER 0:49:07.7 0:20:17.1
16.
PAOLI Federica
ITA 0:55:04.7 0:26:14.1
17.
SCHULTE Brigitte
Team M + B
GER 0:55:31.6 0:26:41.0
18.
AMISTADI Catia
ITA 0:55:59.9 0:27:09.2
19.
TAUCHERT Marieke
GER 0:56:18.9 0:27:28.3
20.
HOLZ Lena
GER 0:58:24.2 0:29:33.5
21.
ARNDT Bärbel
GER 0:59:24.2 0:30:33.5
22.
JARVIS Matilda
ITA 1:00:17.1 0:31:26.5
23.
REINHARDT Simone
GER 1:03:07.8 0:34:17.2
24.
VILLIGER Karin
SUI 1:07:36.5 0:38:45.9
25.
BRAATVEIT Inger
PWT Norway
NOR 1:11:12.8 0:42:22.2
26.
KLEPPA Aslaug
PWT Norway
NOR 1:11:28.3 0:42:37.7
27.
SOTO GÓMEZ Agnes Jane
GUA 1:11:46.6 0:42:55.9
28.
REICHERT-FACHLIDES Tania
GER 1:12:13.8 0:43:23.2
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
WETTERLING Felix
Rossignol Nordic Ski Team
GER 0:19:12.1 0:00:00.0
2.
ROBALDS Arvis
Ammergauer Alpen
LAT 0:19:47.3 0:00:35.1
3.
NOLL Pablo
TSV Poppenhausen
GER 0:19:51.7 0:00:39.6
4.
SCHMEIß Lukas
GER 0:19:53.9 0:00:41.7
5.
HAHL Cedric
TSV Poppenhausen
GER 0:20:33.7 0:01:21.6
6.
OTTO Jacob
SV Medizin Bad Liebenstein
GER 0:20:59.5 0:01:47.3
7.
KAISER Maximilian
SV Medizin Bad Liebenstein
GER 0:20:59.7 0:01:47.6
8.
SCHULZE Rico
GER 0:22:25.2 0:03:13.0
9.
GÖTSCH Manuel
skiclub imst
AUT 0:23:26.2 0:04:14.0
10.
TONN Ludwig
SC Buntenbock
GER 0:24:54.2 0:05:42.0
11.
HOMYER Roger
Highland Nordic
GBR 0:24:58.4 0:05:46.3
12.
KATZL Maximilian
GER 0:26:39.3 0:07:27.1
13.
OSTLER Lukas
SkiClub Oberammergau
GER 0:26:40.7 0:07:28.5
14.
DARSCHEID Frank
Donau Ruder Club Deggendorf 2001 e. V.
GER 0:26:41.7 0:07:29.5
15.
SCHWARZ Julian
SkiClub Oberammergau
GER 0:27:04.8 0:07:52.6
16.
SCHWARZ Georg
SkiClub Oberammergau
GER 0:28:02.2 0:08:50.0
17.
AMUNDSEN Svein
Strindheim
NOR 0:29:19.8 0:10:07.6
18.
SCHREINER Michael
GER 0:30:27.3 0:11:15.1
19.
KATZL Florian
GER 0:31:20.5 0:12:08.4
20.
MAILÄNDER Florian
GER 0:31:20.8 0:12:08.6
21.
MEURER Karolin
GER 0:32:08.4 0:12:56.2
22.
MEDVINSKIY Mikhail
RUS 0:32:33.3 0:13:21.1
23.
MEDER Reinhold
SC Waldau
GER 0:32:39.3 0:13:27.1
24.
LEITZ Roland
GER 0:34:21.3 0:15:09.1
25.
SIRKA Mothes
GER 0:38:14.6 0:19:02.4
26.
GRÜNINGER Manfred
s.c.waldau
GER 0:41:21.7 0:22:09.5
27.
GLESTI John
ski club eglisau
SUI 0:45:10.9 0:25:58.7
28.
SCHREMPP Stefan
GER 0:45:34.4 0:26:22.2
29.
KIRILLIN Alexander
RUS 0:50:01.3 0:30:49.1
30.
SCHULZ-FLEUCH Michael
GER 0:51:19.6 0:32:07.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
SLATTERY Sarah
AUS 0:21:16.2 0:00:00.0
2.
WETTERLING Stephanie
WSV Elbingerode
GER 0:24:31.8 0:03:15.6
3.
GREBNER Diana
GER 0:24:45.4 0:03:29.2
4.
FISCHER Michaela
GER 0:28:02.6 0:06:46.3
5.
FRANK Bea
Radsportteam Reichenbach e. V.
GER 0:29:20.4 0:08:04.1
6.
PECENKOVA Michaela
SOKOL SENOHRABY
CZE 0:29:20.7 0:08:04.4
7.
MARTIN Erika
Schönheide
GER 0:30:38.4 0:09:22.1
8.
BRIDGFORD Phoebe
AUS 0:32:17.1 0:11:00.9
9.
MÜLLER-KUCKELBERG Katja
SG Klotsche e.V.
GER 0:33:37.8 0:12:21.5
10.
ZOLLER Nina
GER 0:33:50.3 0:12:34.0
11.
RILEY Erica
AUS 0:34:31.9 0:13:15.6
12.
LEONHARDT Annette
IHW Alex Berlin
GER 0:37:00.2 0:15:44.0
13.
VIRPI Hooli
FIN 0:37:33.4 0:16:17.1
14.
PUTTAKKA Sanna
FIN 0:37:33.7 0:16:17.5
15.
KULIKOVA Svetlana
Delightex
GER 0:38:15.2 0:16:58.9
16.
TORRANCE Lynn
CAN 0:45:32.5 0:24:16.3