Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | KULHAVÝ Jaroslav |
Specialized Racing XC |
CZE | 1:36:38.3 | 0:00:00.0 |
2. | ŠKARNITZL Jan |
Mitas TREK |
CZE | 1:36:55.3 | 0:00:16.9 |
3. | CINK Ondřej |
Primaflor Mondraker Rotor Team |
CZE | 1:37:18.6 | 0:00:40.2 |
4. | ULLOA AREVALO Jose Gerardo |
CONADE CODE GTO CADENCIA.MX |
MEX | 1:38:43.8 | 0:02:05.4 |
5. | PRŮDEK Matěj |
GAPP System - Cabtech MTB racing team |
CZE | 1:38:56.3 | 0:02:17.9 |
6. | ZAMROŹNIAK Jakub |
Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team |
POL | 1:40:50.8 | 0:04:12.4 |
7. | VASTL Jan |
N1 BMC TEAM |
CZE | 1:41:39.0 | 0:05:00.7 |
8. | BOUWMEESTER Marc |
Stappenbelt specialized racing |
NED | 1:43:05.2 | 0:06:26.8 |
9. | SKÁLA Jaromír |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 1:43:47.0 | 0:07:08.6 |
10. | MICHALEK Mariusz |
JBG-2 Cryospace |
POL | 1:44:42.3 | 0:08:03.9 |
11. | ZEŤÁK Michael |
Expres CZ Scott Team Kolín |
CZE | 1:46:02.5 | 0:09:24.1 |
12. | JELÍNEK Josef |
Mitas TREK |
CZE | 1:47:00.2 | 0:10:21.9 |
13. | PAPRSTKA Tomáš |
Expres CZ Scott Team Kolín |
CZE | 1:47:56.0 | 0:11:17.6 |
14. | ULÍK Matěj |
Expres CZ Scott Team Kolín |
CZE | 1:49:19.0 | 0:12:40.6 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | ŠKARNITZLOVÁ Jitka |
GAPP System - Cabtech MTB racing team |
CZE | 1:23:22.8 | 0:00:00.0 |
2. | TERPSTRA Anne |
GHOST Factory Racing |
NED | 1:23:47.1 | 0:00:24.2 |
3. | SHORT Isla |
Habitat Mountain Bike Team |
GBR | 1:24:32.1 | 0:01:09.2 |
4. | ŠTĚPÁNOVÁ Karla |
N1 BMC TEAM |
CZE | 1:25:39.1 | 0:02:16.2 |
5. | CZECZINKAROVA Jana |
Mitas TREK |
CZE | 1:26:03.1 | 0:02:40.2 |
6. | JEŽKOVÁ Hana |
GT OPPORTUNITY BRNO |
CZE | 1:26:39.1 | 0:03:16.2 |
7. | ZIELIŃSKA Magdalena |
UKS SOKÓŁ KĘTY |
POL | 1:29:01.8 | 0:05:38.9 |
8. | KESEG ŠTEVKOVÁ Janka |
OUTSITERZ |
SVK | 1:29:16.0 | 0:05:53.2 |
9. | HAVLÍKOVÁ Pavla |
KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N |
CZE | 1:29:37.8 | 0:06:14.9 |
10. | MACPHEE Kerry |
BikeLove-Genesis |
GBR | 1:30:17.3 | 0:06:54.4 |
11. | PICHLÍKOVÁ Jana |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 1:31:11.3 | 0:07:48.4 |
12. | SOLUS-MISKOWICZ Katarzyna |
Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team |
POL | 1:34:22.5 | 0:10:59.6 |
13. | VESELÁ Lucie |
GT OPPORTUNITY BRNO |
CZE | 1:35:28.2 | 0:12:05.3 |
14. | URBANOVÁ Martina |
Hnízdil Team |
CZE | 1:36:48.7 | 0:13:25.8 |
15. | DÖRING Maria |
TSV Großschönau/ Ghost |
GER | 1:37:09.0 | 0:13:46.1 |
16. | KRUPOVÁ Lucie |
Expres CZ Scott Team Kolín |
CZE | 1:39:04.4 | 0:15:41.6 |
17. | KNAPKOVÁ Denisa |
Superior Riders |
CZE | 1:39:34.4 | 0:16:11.5 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | JIROUŠ Samuel |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 1:13:17.8 | 0:00:00.0 |
2. | DUDEK Tomáš |
GAPP System - Cabtech MTB racing team |
CZE | 1:14:19.3 | 0:01:01.4 |
3. | FRITZ Benedikt |
ERTL Augsburg |
GER | 1:15:03.3 | 0:01:45.4 |
4. | ŘÍMAN Jakub |
CYKLO TEAM KOLARNA |
CZE | 1:15:35.0 | 0:02:17.2 |
5. | HOŘÁK Radek |
Kolokrám |
CZE | 1:15:43.0 | 0:02:25.2 |
6. | KARPIERZ Wojciech |
UKS Dream Bike Bielawa |
POL | 1:15:57.2 | 0:02:39.4 |
7. | HONSA František |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 1:16:03.5 | 0:02:45.7 |
8. | KUNÁŠEK Josef |
Expres CZ Scott Team Kolín |
CZE | 1:16:21.7 | 0:03:03.9 |
9. | BEDRNÍK Matěj |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 1:16:30.7 | 0:03:12.9 |
10. | TOMÁŠEK Alvin |
Expres CZ Scott Team Kolín |
CZE | 1:16:42.2 | 0:03:24.4 |
11. | JEŽEK Tomáš |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 1:18:31.0 | 0:05:13.1 |
12. | WIŚNIEWSKI Wiktor |
UKS Dream Bike Bielawa |
POL | 1:18:53.0 | 0:05:35.1 |
13. | ELČKNER Lukáš |
Jaroslav Kulhavy Cycling Team |
CZE | 1:19:08.0 | 0:05:50.1 |
14. | GARCZYK Paweł |
SGR Specialized |
POL | 1:19:19.0 | 0:06:01.1 |
15. | STOČEK Bruno |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 1:19:28.0 | 0:06:10.1 |
16. | VRBA Aleš |
COPR TJ PŘEŠTICE |
CZE | 1:20:24.0 | 0:07:06.1 |
17. | PONÍŽIL Karel |
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H. |
CZE | 1:20:53.0 | 0:07:35.1 |
18. | ČECH Martin |
KC KOOPERATIVA JABLONEC N.N. |
CZE | 1:21:24.0 | 0:08:06.1 |
19. | PECHOUT Matěj |
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA |
CZE | 1:21:33.0 | 0:08:15.1 |
20. | MALÝ Jakub |
VRV TEAM |
CZE | 1:21:49.0 | 0:08:31.1 |
21. | KUČERA Jakub |
CK MTB Maraton Hlinsko |
CZE | 1:21:57.0 | 0:08:39.1 |
22. | LUDVÍK Jaroslav |
CK MTB Maraton Hlinsko |
CZE | 1:22:31.0 | 0:09:13.1 |
23. | MATĚJKA Tomáš |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 1:23:09.0 | 0:09:51.1 |
24. | VYTLAČIL Štěpán |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 1:24:08.0 | 0:10:50.1 |
25. | HOVORKA Daniel |
Symbio+CE.Energy |
CZE | 1:24:26.0 | 0:11:08.1 |
26. | MALÝ Matěj |
VRV TEAM |
CZE | 1:24:38.0 | 0:11:20.1 |
27. | PĚGŘÍM Filip |
TJ TŽ TŘINEC |
CZE | 1:24:57.0 | 0:11:39.1 |
28. | HLADÍK Josef |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 1:26:06.0 | 0:12:48.1 |
29. | STLOUKAL Štěpán |
KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N |
CZE | 1:26:23.0 | 0:13:05.1 |
30. | HUDEČEK Dalibor |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 1:27:29.0 | 0:14:11.1 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | SÁSKOVÁ Tereza |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 1:09:23.0 | 0:00:00.0 |
2. | MIŠOŇOVÁ Magdalena |
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ |
CZE | 1:12:15.9 | 0:02:52.9 |
3. | ŠTEFANOVÁ Kateřina |
Jaroslav Kulhavy Cycling Team |
CZE | 1:13:00.2 | 0:03:37.2 |
4. | TESAŘOVÁ Jana |
Ethic sport |
CZE | 1:16:16.6 | 0:06:53.6 |
5. | ŠAFÁŘOVÁ Zuzana |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 1:17:08.1 | 0:07:45.1 |
6. | BOJKOVÁ Michaela |
BIKE 2000 |
CZE | 1:18:40.4 | 0:09:17.4 |
7. | PRCHALOVÁ Libuše |
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H. |
CZE | 1:19:48.3 | 0:10:25.3 |
8. | VERNEROVÁ Klára |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 1:21:17.1 | 0:11:54.1 |
9. | PAVELKOVÁ Klára |
SupGirls |
CZE | 1:21:32.6 | 0:12:09.6 |
10. | VANÍČKOVÁ Tereza |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 1:22:06.1 | 0:12:43.1 |
11. | SEIDLOVÁ Monika |
Short Bike Academy Opletal |
CZE | 1:22:55.8 | 0:13:32.8 |
12. | MACKOVÁ Pavlína |
Cykloklub Chýnov z.s. |
CZE | 1:24:12.1 | 0:14:49.1 |
13. | PEJŠOVÁ Kristýna |
SUNINVENT MTB TEAM |
CZE | 1:27:33.3 | 0:18:10.3 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | ZATLOUKAL Jan |
CYKLO TEAM KOLARNA |
CZE | 0:44:17.5 | 0:00:00.0 |
2. | SÁSKA Jan |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 0:44:36.8 | 0:00:19.2 |
3. | PHILIPPI David |
Dresdner SC 1898 |
GER | 0:45:58.0 | 0:01:40.4 |
4. | ŠULC David |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:46:50.7 | 0:02:33.2 |
5. | FIALA Matyáš |
ČEZ cyklo team Tábor |
CZE | 0:46:56.5 | 0:02:38.9 |
6. | MACHÁČ Josef |
CYKLO TEAM KOLARNA |
CZE | 0:46:57.2 | 0:02:39.7 |
7. | KONEČNÝ Filip |
BATT klub Nové Město na Moravě |
CZE | 0:47:25.2 | 0:03:07.7 |
8. | ZEMENE Jakub |
Short Bike Academy Opletal |
CZE | 0:47:47.2 | 0:03:29.7 |
9. | STRÁNSKÝ Matěj |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:48:03.5 | 0:03:45.9 |
10. | VOŽENÍLEK Martin |
HEAD BIKE TJ OPAVA |
CZE | 0:48:05.2 | 0:03:47.7 |
11. | DUŠÁK Martin |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 0:48:12.7 | 0:03:55.2 |
12. | DOSTÁL Václav |
LYKO KLUB PRACHATICE |
CZE | 0:48:25.7 | 0:04:08.2 |
13. | DANĚK Jakub |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:48:50.7 | 0:04:33.2 |
14. | VÍTEK Tomáš |
HEAD BIKE TJ OPAVA |
CZE | 0:48:56.5 | 0:04:38.9 |
15. | KRULA Štěpán |
MS BIKE ACADEMY racing |
CZE | 0:49:07.2 | 0:04:49.7 |
16. | FRÖHLICH Franz |
Dresdner SC 1898 |
GER | 0:49:14.2 | 0:04:56.7 |
17. | HONSA Antonín |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 0:49:44.5 | 0:05:26.9 |
18. | DOLEŽAL Tomáš |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:50:00.0 | 0:05:42.4 |
19. | KOVAŘÍČEK Vojtěch |
PRESTIGE CYCLING TEAM |
CZE | 0:50:16.5 | 0:05:58.9 |
20. | ŠINDELÁŘ Jan |
MORAVEC Team |
CZE | 0:50:30.2 | 0:06:12.6 |
21. | ŠINDELÁŘ Jan |
Jaroslav Kulhavy Cycling Team |
CZE | 0:50:33.0 | 0:06:15.4 |
22. | BUNDSCHUH Johan |
White Rock |
GER | 0:50:53.7 | 0:06:36.1 |
23. | SPORYSCH Daniel |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:50:54.7 | 0:06:37.1 |
24. | GÜNTHER Theodor |
Dresdner SC 1898 |
GER | 0:51:05.2 | 0:06:47.6 |
25. | SZCEPANSKI Lukáš |
HEAD BIKE TJ OPAVA |
CZE | 0:51:07.2 | 0:06:49.6 |
26. | HOLUB Filip |
GT OPPORTUNITY BRNO |
CZE | 0:51:14.9 | 0:06:57.4 |
27. | KLIMEK Krzysztof |
Grupa Kolarska Viktoria Rybnik |
POL | 0:51:18.9 | 0:07:01.4 |
28. | IRMSCHER Paul |
SSV Mounty Altenberg |
GER | 0:51:22.7 | 0:07:05.1 |
29. | HANÁK Jakub |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 0:51:46.7 | 0:07:29.1 |
30. | OBDRŽÁLEK Tomáš |
MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ |
CZE | 0:52:13.9 | 0:07:56.4 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | NOVOTNÁ Aneta |
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ |
CZE | 0:35:07.0 | 0:00:00.0 |
2. | PLESKAČOVÁ Natálie |
Expres CZ Scott Team Kolín |
CZE | 0:35:53.5 | 0:00:46.4 |
3. | KADLECOVÁ Zuzana |
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ |
CZE | 0:35:59.0 | 0:00:51.9 |
4. | HOLUBOVÁ Adéla |
kola-bbm.cz |
CZE | 0:36:04.5 | 0:00:57.4 |
5. | ZEMANOVÁ Kristýna |
TJ Auto Škoda Mladá Boleslav |
CZE | 0:36:25.7 | 0:01:18.7 |
6. | FRITZOVÁ Aneta |
Drahansky sport team |
CZE | 0:36:33.7 | 0:01:26.7 |
7. | BEDRNÍKOVÁ Karolína |
DUKLA PRAHA |
CZE | 0:36:41.5 | 0:01:34.4 |
8. | DRBOHLAVOVÁ Eliška |
Bikeclinic Junior Team |
CZE | 0:36:55.5 | 0:01:48.4 |
9. | OBOŘILOVÁ Tereza |
Drahansky sport team |
CZE | 0:37:12.0 | 0:02:04.9 |
10. | HOJKOVÁ Štěpánka |
Jaroslav Kulhavy Cycling Team |
CZE | 0:37:21.2 | 0:02:14.2 |
11. | GARCIA PELAEZ Isabella |
CONADE CODE GTO CADENCIA.MX |
MEX | 0:38:05.5 | 0:02:58.4 |
12. | VAVERKOVÁ Kateřina |
COPR TJ PŘEŠTICE |
CZE | 0:38:11.7 | 0:03:04.7 |
13. | DOSTÁLOVÁ Lucie |
LYKO KLUB PRACHATICE |
CZE | 0:39:11.5 | 0:04:04.4 |
14. | BRTNÍČKOVÁ Michaela |
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H. |
CZE | 0:39:13.5 | 0:04:06.4 |
15. | SUCHÁ Kateřina |
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ |
CZE | 0:40:45.2 | 0:05:38.2 |
16. | ŠMÍDOVÁ Adéla |
CK Sport Beran Chrást |
CZE | 0:41:01.9 | 0:05:54.9 |
17. | NAVRKALOVÁ Michaela |
KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N |
CZE | 0:41:29.7 | 0:06:22.6 |
18. | ŠKRLOVÁ Michaela |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 0:41:54.7 | 0:06:47.6 |
19. | KŘIKAVOVÁ Šárka |
kola-bbm.cz |
CZE | 0:42:13.9 | 0:07:06.9 |
20. | MUNDLOVÁ Anna |
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ |
CZE | 0:42:29.9 | 0:07:22.9 |
21. | CIBULKOVA Tereza |
Author Team Stupno |
CZE | 0:43:02.9 | 0:07:55.9 |
22. | KNIHOVÁ Kateřina |
KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N |
CZE | 0:43:21.9 | 0:08:14.9 |
23. | ČERNOHORSKÁ Jitka |
LYKO KLUB PRACHATICE |
CZE | 0:43:40.2 | 0:08:33.1 |
24. | MACHÁČKOVÁ Barbora |
GS cyklo team Jistebnice |
CZE | 0:45:31.1 | 0:10:24.1 |
25. | ODEHNALOVÁ Klára |
MORAVEC Team |
CZE | 0:46:48.6 | 0:11:41.6 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | ADÁMEK Petr |
Apache LOKO Trutnov |
CZE | 0:46:35.1 | 0:00:00.0 |
2. | STOŠEK Viktor |
Symbio+CE.Energy |
CZE | 0:47:29.9 | 0:00:54.7 |
3. | FORMÁNEK Adam |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 0:49:23.9 | 0:02:48.7 |
4. | KARLÍČEK Jakub |
Jaroslav Kulhavy Cycling Team |
CZE | 0:49:31.9 | 0:02:56.7 |
5. | KODL Pavel |
CK Team Bike Březová |
CZE | 0:49:59.6 | 0:03:24.5 |
6. | LIDMILA Martin |
CYKLO-Ski klub Polička |
CZE | 0:50:11.6 | 0:03:36.4 |
7. | PRADÁČ Michal |
CK MTB Maraton |
CZE | 0:50:17.1 | 0:03:41.9 |
8. | ČEJKA Daniel |
CK MTB Maraton Hlinsko |
CZE | 0:51:05.8 | 0:04:30.7 |
9. | BLAHO Martin |
PRESTIGE CYCLING TEAM |
CZE | 0:51:21.6 | 0:04:46.4 |
10. | LETTOVSKÝ Tomáš |
BIKE 2000 |
CZE | 0:51:41.6 | 0:05:06.4 |
11. | STEHNO Filip |
Jaroslav Kulhavy Cycling Team |
CZE | 0:52:01.1 | 0:05:26.0 |
12. | MATĚJKA Radim |
Cyklo Bendl |
CZE | 0:52:15.1 | 0:05:39.9 |
13. | VÍCH Michal |
SUPERIOR BITTERS TEAM LIBEREC |
CZE | 0:56:35.1 | 0:09:59.9 |
14. | FIALA Radim |
CYKLO TEAM KOLÁRNA |
CZE | 0:57:26.0 | 0:10:50.9 |
15. | CAPOUCH David |
APEX-BIKE KLUB TÁBOR |
CZE | 0:58:37.5 | 0:12:02.4 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | ZELENÝ Ondřej |
Eleven Mercedes Mitas |
CZE | 0:44:33.3 | 0:00:00.0 |
2. | CHYBA Jiří |
NUTREND SPECIALIZED RACING |
CZE | 0:47:00.1 | 0:02:26.7 |
3. | KARÁSEK Vladislav |
Lawi Orbea Team |
CZE | 0:47:37.6 | 0:03:04.2 |
4. | CZARNOTA Bogdan |
Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team |
POL | 0:48:20.3 | 0:03:46.9 |
5. | BENDA Michal |
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA |
CZE | 0:48:45.8 | 0:04:12.4 |
6. | JEDLIČKA Luboš |
MS BIKE ACADEMY racing |
CZE | 0:52:04.5 | 0:07:31.1 |
7. | PITHART Jan |
DUKLA PRAHA |
CZE | 0:53:37.7 | 0:09:04.4 |
8. | KUBÍK Lukáš |
CK Sport Beran Chrást |
CZE | 0:54:08.7 | 0:09:35.4 |
9. | HRABÝ Michal |
JIKO Čácha Sušice |
CZE | 0:55:05.5 | 0:10:32.1 |
10. | KRÁL Michal |
MS BIKE ACADEMY racing |
CZE | 0:55:46.0 | 0:11:12.6 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | BRADÁČ Adam |
DUKLA PRAHA |
CZE | 0:23:35.1 | 0:00:00.0 |
2. | KRÁL Kryštof |
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ |
CZE | 0:23:55.6 | 0:00:20.4 |
3. | LIENERT Patrik |
Bikeclinic Junior Team |
CZE | 0:24:06.6 | 0:00:31.5 |
4. | SVATUŠKA Jakub |
CK Bítovská |
CZE | 0:24:21.6 | 0:00:46.4 |
5. | ZEMAN Petr |
BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV |
CZE | 0:24:22.6 | 0:00:47.4 |
6. | STREJČEK Adam |
Bikeclinic Junior Team |
CZE | 0:24:38.9 | 0:01:03.7 |
7. | PURNOCH Matyáš |
Bikeclinic Junior Team |
CZE | 0:24:48.1 | 0:01:12.9 |
8. | MUŠÁLEK Jakub |
HEAD BIKE TJ OPAVA |
CZE | 0:25:02.4 | 0:01:27.2 |
9. | BAŽANT Kryštof |
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA |
CZE | 0:25:04.4 | 0:01:29.2 |
10. | VAŠUT David |
BIKE PRO RACING |
CZE | 0:25:07.4 | 0:01:32.2 |
11. | BRUCKNER Filip |
Bikeclinic Junior Team |
CZE | 0:25:15.9 | 0:01:40.7 |
12. | ŽENÍŠEK Martin |
LYKO KLUB PRACHATICE |
CZE | 0:25:21.9 | 0:01:46.7 |
13. | MANSFELD Tadeáš |
Profi Sport Cheb |
CZE | 0:25:22.1 | 0:01:46.9 |
14. | SMEJKAL Adam |
IVARCS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:25:25.6 | 0:01:50.4 |
15. | ŠUMPÍK Pavel |
Bike Freaks Holice |
CZE | 0:25:28.9 | 0:01:53.7 |
16. | LINDNER Moritz |
Dresdner SC 1898 |
GER | 0:25:35.4 | 0:02:00.2 |
17. | BLAŽEK Aleš |
Jaroslav Kulhavy Cycling Team |
CZE | 0:25:42.9 | 0:02:07.7 |
18. | PRCHAL Jaroslav |
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H. |
CZE | 0:25:47.6 | 0:02:12.4 |
19. | TUHÁČEK Pavel |
LYKO KLUB PRACHATICE |
CZE | 0:25:56.6 | 0:02:21.4 |
20. | SOUSTRUŽNÍK Jan |
MS BIKE ACADEMY racing |
CZE | 0:26:07.6 | 0:02:32.4 |
21. | KOČVARA Jakub |
Drahanský sport team |
CZE | 0:26:13.4 | 0:02:38.2 |
22. | BRABEC Šimon |
BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV |
CZE | 0:26:22.6 | 0:02:47.4 |
23. | VLK Josef |
MS BIKE ACADEMY racing |
CZE | 0:26:27.6 | 0:02:52.4 |
24. | MATULA Ondřej |
Tufo CykloZákladna Otrokovice |
CZE | 0:26:30.4 | 0:02:55.2 |
25. | FALTÝNEK Jan |
CYKLO-Ski klub Polička |
CZE | 0:26:32.6 | 0:02:57.4 |
26. | PEKAŘ Matěj |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:26:34.4 | 0:02:59.2 |
27. | HOŠEK Adam |
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ |
CZE | 0:26:36.6 | 0:03:01.4 |
28. | JANÍK David |
SP KOLO LOAP SPECIALIZED |
CZE | 0:26:41.6 | 0:03:06.4 |
29. | VÝBORNÝ Kryštof |
Bikeclinic Junior Team |
CZE | 0:26:44.6 | 0:03:09.4 |
30. | MITÁŠ Robert |
Bikeclinic Junior Team |
CZE | 0:26:52.4 | 0:03:17.2 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | KOVAŘÍKOVÁ Iva |
BICYKL TEAM ÚSTÍ n.Labem |
CZE | 0:26:21.6 | 0:00:00.0 |
2. | GOTTWALDOVÁ Amálie |
MORAVEC Team |
CZE | 0:26:23.4 | 0:00:01.7 |
3. | KROUPOVÁ Zuzana |
AC SPARTA PRAHA Cycling junior |
CZE | 0:26:34.6 | 0:00:12.9 |
4. | SEIDLOVÁ Kateřina |
SK Edie tým |
CZE | 0:27:20.1 | 0:00:58.4 |
5. | ČERNÁ Karolína |
DUKLA PRAHA |
CZE | 0:27:20.4 | 0:00:58.7 |
6. | RAJNOCHOVÁ Barbora |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:27:28.4 | 0:01:06.7 |
7. | PULKRABOVÁ Marika |
BSK Cyklomarket |
CZE | 0:27:48.4 | 0:01:26.7 |
8. | DUŠKOVÁ Kateřina |
BEKO Bike Racing Team |
CZE | 0:27:50.6 | 0:01:28.9 |
9. | VOLEJNÍKOVÁ Natálie |
BEKO Bike Racing Team |
CZE | 0:28:09.8 | 0:01:48.2 |
10. | HANÁKOVÁ Anna |
MORAVEC Team |
CZE | 0:28:17.6 | 0:01:55.9 |
11. | VIKOVÁ Hanka |
DUKLA PRAHA |
CZE | 0:28:26.1 | 0:02:04.4 |
12. | STRAKATÁ Vendula |
DUKLA PRAHA |
CZE | 0:28:26.6 | 0:02:04.9 |
13. | ROZSYPALOVÁ Adéla |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:28:35.1 | 0:02:13.4 |
14. | JEDLIČKOVÁ Nela |
MS BIKE ACADEMY racing |
CZE | 0:28:56.1 | 0:02:34.4 |
15. | DINGOVÁ Anna |
BSK Racing Juniors |
CZE | 0:29:01.1 | 0:02:39.4 |
16. | DLOUHÁ Aneta |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:29:04.3 | 0:02:42.7 |
17. | TLAMKOVÁ Barbora |
MORAVEC Team |
CZE | 0:29:20.1 | 0:02:58.4 |
18. | CIBULKOVÁ Tereza |
Bikeclinic Junior Team |
CZE | 0:29:27.8 | 0:03:06.2 |
19. | VÁCLAVŮ Martina |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:29:41.6 | 0:03:19.9 |
20. | VOLEJNÍKOVÁ Nikola |
BEKO Bike Racing Team |
CZE | 0:29:59.1 | 0:03:37.4 |
21. | HUDEČKOVÁ Anna |
Tufo CykloZákladna Otrokovice |
CZE | 0:30:06.1 | 0:03:44.4 |
22. | BRADÁČOVÁ Nikola |
ACT leraK Blansko |
CZE | 0:30:08.3 | 0:03:46.7 |
23. | ŠULCOVÁ Jana |
EXPRES CZ-SCOTT TEAM KOLÍN |
CZE | 0:30:19.6 | 0:03:57.9 |
24. | BEYEROVÁ Kateřina |
LYKO KLUB PRACHATICE |
CZE | 0:30:31.6 | 0:04:09.9 |
25. | BOŘÁNKOVÁ Lucie |
Cyklosport Pitstop.cz |
CZE | 0:30:54.1 | 0:04:32.4 |
26. | SEDLÁČKOVÁ Veronika |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:31:03.3 | 0:04:41.7 |
27. | KUNČÍKOVÁ Ella |
Bike klub Spindleruv mlyn |
CZE | 0:31:20.1 | 0:04:58.4 |
28. | NEUGEBAUEROVÁ Karolína |
sportovnikurzy.cz |
CZE | 0:31:31.8 | 0:05:10.2 |
29. | JUROVÁ Hana |
Expres CZ Scott Team Kolín |
CZE | 0:31:32.1 | 0:05:10.4 |
30. | ZAVŘELOVÁ Adéla |
MORAVEC Team |
CZE | 0:31:37.6 | 0:05:15.9 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | KUNČÍK Matěj |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 0:32:43.2 | 0:00:00.0 |
2. | JECH Filip |
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ |
CZE | 0:32:43.3 | 0:00:00.1 |
3. | SAMEC Filip |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:33:22.7 | 0:00:39.4 |
4. | JEŽEK Václav |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:34:10.2 | 0:01:26.9 |
5. | PÁVEK Matyáš |
KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N |
CZE | 0:34:17.4 | 0:01:34.2 |
6. | HÁK Jakub |
Jaroslav Kulhavy Cycling Team |
CZE | 0:34:27.2 | 0:01:43.9 |
7. | ELBADRI Jakub |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:34:37.7 | 0:01:54.4 |
8. | VONDRÁČEK Matyáš |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 0:34:46.2 | 0:02:02.9 |
9. | BERNÁT Adam |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:34:52.2 | 0:02:08.9 |
10. | DOBRÝ Lukáš |
CK LOKO Rakovník |
CZE | 0:34:57.7 | 0:02:14.4 |
11. | FRÜHAUF Jan |
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ |
CZE | 0:35:20.4 | 0:02:37.2 |
12. | PIVNIČKA Jakub |
Pítr Bikes |
CZE | 0:35:22.7 | 0:02:39.4 |
13. | VENCL Libor |
Eleven mercedes-benz mitas |
CZE | 0:35:25.9 | 0:02:42.7 |
14. | ŠILHAVÝ Ondřej |
SP KOLO LOAP SPECIALIZED |
CZE | 0:35:40.9 | 0:02:57.7 |
15. | VENC Adam |
GT OPPORTUNITY BRNO |
CZE | 0:35:46.4 | 0:03:03.2 |
16. | PAŘÍK Vojtěch |
TJ Auto Škoda Mladá Boleslav |
CZE | 0:35:54.7 | 0:03:11.4 |
17. | PAŘEZ Tomáš |
Expres CZ Scott Team Kolín |
CZE | 0:36:03.4 | 0:03:20.2 |
18. | VIK Matěj |
DUKLA PRAHA |
CZE | 0:36:14.9 | 0:03:31.7 |
19. | ŠILHAVÝ Daniel |
SP KOLO LOAP SPECIALIZED |
CZE | 0:36:17.2 | 0:03:33.9 |
20. | BÁRTA Martin |
CK Bítovská |
CZE | 0:36:19.4 | 0:03:36.2 |
21. | PAVLÍČEK Patrik |
CK LOKO Rakovník |
CZE | 0:36:21.4 | 0:03:38.2 |
22. | TERŠL Robin |
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ |
CZE | 0:36:21.9 | 0:03:38.7 |
23. | KERL Maximilian |
Roman Kreuziger Cycling Academy |
CZE | 0:36:24.9 | 0:03:41.7 |
24. | NĚMEC Jan |
Cykloteam Ostrov |
CZE | 0:36:38.2 | 0:03:54.9 |
25. | SOUČEK Jakub |
Bikeclinic Junior Team |
CZE | 0:36:43.2 | 0:03:59.9 |
26. | HOJKA František |
Bike Freaks Holice |
CZE | 0:36:46.9 | 0:04:03.7 |
27. | HLÁVKA Adam |
Sportovní kurzy.cz |
CZE | 0:36:49.4 | 0:04:06.2 |
28. | ROZSYPAL Štěpán |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:36:59.4 | 0:04:16.2 |
29. | URBAN Miroslav |
VRV TEAM |
CZE | 0:36:59.7 | 0:04:16.4 |
30. | CHÝLE Filip |
Bicykl Team Ústí nad Labem |
CZE | 0:37:09.2 | 0:04:25.9 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | SPĚŠNÁ Simona |
MS BIKE ACADEMY racing |
CZE | 0:23:43.1 | 0:00:00.0 |
2. | VIKTOROVÁ Nela |
LYKO KLUB PRACHATICE |
CZE | 0:23:59.3 | 0:00:16.2 |
3. | HLADÍKOVÁ Kateřina |
IVAR CS - AUTHOR TEAM |
CZE | 0:24:25.3 | 0:00:42.2 |
4. | NAROVCOVÁ Monika |
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM |
CZE | 0:25:02.6 | 0:01:19.4 |
5. | SRNSKÁ Patricie |
CYKLO-Ski klub Polička |
CZE | 0:25:10.6 | 0:01:27.4 |
6. | HANÁKOVÁ Eliška |
MORAVEC Team |
CZE | 0:25:10.8 | 0:01:27.7 |
7. | FOLTÝNOVÁ Adéla |
BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV |
CZE | 0:25:26.1 | 0:01:42.9 |
8. | MIŠOŇOVÁ Veronika |
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ |
CZE | 0:25:47.1 | 0:02:03.9 |
9. | ŠINDELÁŘOVÁ Hana |
Jaroslav Kulhavy Cycling Team |
CZE | 0:25:56.8 | 0:02:13.7 |
10. | DLASKOVÁ Vanda |
TJ Auto Škoda Mladá Boleslav |
CZE | 0:25:58.1 | 0:02:14.9 |
11. | KOTLÍKOVÁ Adéla |
CK LOKO Rakovník |
CZE | 0:26:06.6 | 0:02:23.4 |
12. | PERNICKÁ Adéla |
BIKE PRO RACING |
CZE | 0:26:24.8 | 0:02:41.7 |
13. | DOSTÁLOVÁ Anna |
LYKO KLUB PRACHATICE |
CZE | 0:26:52.1 | 0:03:08.9 |
14. | JOANNIDU Niki |
BIKE 2000 |
CZE | 0:27:09.3 | 0:03:26.2 |
15. | RŮŽIČKOVÁ Anna |
DUKLA PRAHA |
CZE | 0:27:16.1 | 0:03:32.9 |
16. | MARKOVÁ Adéla |
DUKLA PRAHA |
CZE | 0:27:33.3 | 0:03:50.2 |
17. | NAVRKALOVÁ Nikola |
KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N |
CZE | 0:27:42.6 | 0:03:59.4 |
18. | JURÁŠKOVÁ Simona |
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H. |
CZE | 0:27:43.6 | 0:04:00.5 |
19. | HODLOVÁ Nikola |
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ |
CZE | 0:28:11.3 | 0:04:28.2 |
20. | MITRYCHOVÁ Michaela |
kola-bbm.cz |
CZE | 0:28:44.8 | 0:05:01.7 |
21. | ŠIMOŇUKOVÁ Natálie |
Cykloteam MXM Hulín |
CZE | 0:28:53.3 | 0:05:10.2 |
22. | UHMANOVÁ Kateřina |
MS BIKE ACADEMY racing |
CZE | 0:28:54.1 | 0:05:10.9 |
23. | MALOŠÍKOVÁ Julie |
Cykloteam MXM Hulín |
CZE | 0:29:33.5 | 0:05:50.4 |
24. | TERŠL Anna |
Bikeclinic Junior Team |
CZE | 0:30:11.0 | 0:06:27.9 |
25. | VINKLÁRKOVÁ Marie |
MG Bike Team |
CZE | 0:30:36.3 | 0:06:53.1 |
26. | SMUTNÁ Anna |
Drahanský sport team |
CZE | 0:31:47.8 | 0:08:04.6 |
27. | KUBÍKOVÁ Nikola |
CK Sport Beran Chrást |
CZE | 0:32:15.8 | 0:08:32.6 |
28. | ČERNÁ Hana |
Drahanský sport team |
CZE | 0:33:15.3 | 0:09:32.1 |
29. | VIZINGEROVÁ Eva |
cyklosport pit-stop team |
CZE | 0:36:11.2 | 0:12:28.1 |
Statistics
Number of registered | 1392 |
---|---|
Registered - Men | 937 |
Registered - Women | 455 |
Started | 616 |
Finished | 589 |