Krakonošův cyklomaraton

Road cycling
DATE :20.6.2020 PLACE  :Trutnov

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ŤOUPALÍK Adam
ELKOV KASPER CZECH CYCLING TEAM
CZE 3:36:09.0 0:00:00.0
2.
ČERNÝ Josef
CCC Team
CZE 3:36:09.7 0:00:00.7
3.
HIRT Jan
CCC Team
CZE 3:36:16.7 0:00:07.7
4.
VIŠŇOVSKÝ Tomáš
Česká spořitelna – Accolade cycling team
CZE 3:37:35.7 0:01:26.7
5.
VAKOČ Petr
Alpecin Fenix
CZE 3:38:06.8 0:01:57.7
6.
NEUMAN Dominik
ELKOV KASPER CZECH CYCLING TEAM
CZE 3:38:06.8 0:01:57.7
7.
ŤOUPALÍK Jakub
Topforex Lapierre
CZE 3:38:07.3 0:01:58.2
8.
BOUČEK Jakub
Topforex Lapierre
CZE 3:38:07.3 0:01:58.2
9.
VACEK Mathias
Team Giorgi A.S.D.
CZE 3:38:07.7 0:01:58.7
10.
BOROŠ Michael
ČEZ cyklo team Tábor
CZE 3:38:08.0 0:01:58.9
11.
ULÍK Matej
Expres CZ - Tufo Team Kolín
SVK 3:38:09.0 0:01:59.9
12.
TUREK Daniel
ISRAEL CYCLING ACADEMY
CZE 3:38:09.2 0:02:00.2
13.
HNÍK Jakub
Tufo - Pardus Prostějov
CZE 3:38:10.2 0:02:01.2
14.
HELCEL Martin
Cyklo tým Havířov
CZE 3:38:11.5 0:02:02.4
15.
VACEK Karel
Team Colpak Balan
CZE 3:38:12.0 0:02:02.9
16.
KUKRLE Michael
ELKOV KASPER CZECH CYCLING TEAM
CZE 3:38:13.0 0:02:03.9
17.
NEŽERKA Václav
LAWI Stars - GIANT
CZE 3:41:08.2 0:04:59.2
18.
HABERMANN Richard
Topforex Lapierre
CZE 3:41:08.5 0:04:59.4
19.
ZAHÁLKA Matěj
ELKOV KASPER CZECH CYCLING TEAM
CZE 3:41:08.5 0:04:59.4
20.
STOČEK Bruno
Tufo - Pardus Prostějov
CZE 3:41:09.2 0:05:00.2
21.
SEDLÁČEK Vojtěch
CC ETUPES
CZE 3:41:09.7 0:05:00.7
22.
HULA Robert
Expres CZ - Tufo Team Kolín
CZE 3:41:10.5 0:05:01.4
23.
PETRUŠ Jiří
Topforex Lapierre
CZE 3:41:10.7 0:05:01.7
24.
BÁRTA Jan
ELKOV KASPER CZECH CYCLING TEAM
CZE 3:41:10.7 0:05:01.7
25.
KREUZIGER Roman
NTT Pro Cycling
CZE 3:41:11.2 0:05:02.2
26.
HNÍK Karel
ELKOV KASPER CZECH CYCLING TEAM
CZE 3:41:11.5 0:05:02.4
27.
KLABOUCH Petr
Topforex Lapierre
CZE 3:41:11.5 0:05:02.4
28.
JAKOUBEK Tomáš
CK Příbram Fany Gastro
CZE 3:41:57.7 0:05:48.7
29.
OTRUBA Jakub
ELKOV KASPER CZECH CYCLING TEAM
CZE 3:45:31.9 0:09:22.9
30.
KUČERA Jakub
Expres CZ - Tufo Team Kolín
CZE 3:45:56.4 0:09:47.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
NEUMANOVÁ Tereza
Česká spořitelna – Accolade cycling team
CZE 4:05:04.4 0:00:00.0
2.
KORVASOVÁ Tereza
Dukla Praha
CZE 4:09:46.5 0:04:42.1
3.
DRHOVÁ Kateřina
Česká spořitelna – Accolade cycling team
CZE 4:21:40.4 0:16:36.0
4.
BOHÁČOVÁ Zuzana
MONDRAKER Racing team
CZE 4:29:08.2 0:24:03.7
5.
MACHÁČKOVÁ Šárka
SportRaces Cycling Team
CZE 4:33:48.6 0:28:44.2
6.
RINAGLOVA Anna
CZE 4:51:20.0 0:46:15.6
7.
PROUZOVÁ Dana
CZE 5:16:52.6 1:11:48.1
8.
BOJARSKA Jolanta
POL 5:22:42.3 1:17:37.9
9.
VEJROSTOVÁ Hana
CZE 5:24:30.8 1:19:26.4
10.
KLÍCHOVÁ Jana
Rotující kedluben
CZE 6:13:45.2 2:08:40.7
11.
KYNČLOVÁ Jana
OSMIKRÁSKY
CZE 6:48:04.2 2:42:59.8
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
JOSKA Marek
HSK Cycling Team
CZE 2:23:14.2 0:00:00.0
2.
ŠROLL Marek
Alset racing team
CZE 2:25:47.5 0:02:33.2
3.
FANDERLIK David
UNLIMITED NUTRI CLINIC
CZE 2:26:56.2 0:03:41.9
4.
KULHÁNEK Jan
Obec Kladruby nad Labem
CZE 2:26:59.9 0:03:45.7
5.
NOVOTA Jan
Team CykloTrener
CZE 2:26:59.9 0:03:45.7
6.
ČERNOHORSKÝ David
VIPRO cycling
CZE 2:27:30.9 0:04:16.7
7.
DITE Radek
bikeway.cz
CZE 2:27:31.7 0:04:17.4
8.
ČERNÝ Jiří
Ac Sparta Praha Cycling Academy
CZE 2:27:35.2 0:04:20.9
9.
OUPIC Zdeněk
SportRaces Cycling Team
CZE 2:27:52.2 0:04:37.9
10.
ROZEK Jan
Csg Tri Team
CZE 2:28:12.9 0:04:58.7
11.
TALÁB Tomáš
CZE 2:28:13.7 0:04:59.4
12.
JANŮ Martin
Silný team Uničov
CZE 2:30:24.6 0:07:10.4
13.
STRÁNSKÝ Jiří
Cycli.cz
CZE 2:30:25.3 0:07:11.0
14.
THUMA Miroslav
SportRaces Cycling Team
CZE 2:30:25.6 0:07:11.4
15.
ŠMAHEL Michal
Rafkarna idea cycling team
CZE 2:33:19.1 0:10:04.9
16.
PENZ Radek
CZE 2:33:33.6 0:10:19.4
17.
RYCHTERA Aleš
CC Charlie Praha
CZE 2:34:32.1 0:11:17.9
18.
KEJVAL Luboš
CZE 2:34:33.1 0:11:18.9
19.
CHMELÍK Jan
KOLA VAŠEK & SEVERÝN HLINSKO
CZE 2:34:34.9 0:11:20.6
20.
RUBEŠ Jaroslav
Cyklokrosmilovice
CZE 2:34:40.1 0:11:25.9
21.
VONDRA Miroslav
CZE 2:34:41.4 0:11:27.1
22.
FIŠAR Petr
Hradecký Spinning Klub
CZE 2:35:17.1 0:12:02.9
23.
LUSTYK Tomáš
CZE 2:35:17.9 0:12:03.6
24.
DAVÍDEK Marco
CZE 2:36:26.4 0:13:12.1
25.
LISIČAN Petr
Team CykloTrener
CZE 2:37:05.4 0:13:51.1
26.
GNEBUS Jan
SVK 2:37:33.1 0:14:18.9
27.
GLÄNZNER Dominik
Cycli.cz
CZE 2:37:36.1 0:14:21.9
28.
NOSEK Michal
CZE 2:39:20.7 0:16:06.5
29.
BLAŽEK Ladislav
CZE 2:39:20.8 0:16:06.5
30.
SMEJKAL Tomáš
SK Cyklo Chlubna
CZE 2:39:26.8 0:16:12.6
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
TVARŮŽKOVÁ Tereza
Expres Cz Tufo team Kolín
CZE 2:33:23.4 0:00:00.0
2.
MILEC JIŘINCOVÁ Jana
CZE 2:34:40.8 0:01:17.3
3.
MARSCHNEROVÁ Viktoria
Team CykloTrener
CZE 2:42:06.1 0:08:42.6
4.
ŠÍPKOVÁ Petra
Kasper - Swix Team
CZE 2:51:08.8 0:17:45.3
5.
MARSCHNEROVÁ Adriana
Team CykloTrener
CZE 2:56:59.2 0:23:35.8
6.
PILNÁ Bára
CZE 2:59:16.7 0:25:53.3
7.
LENEMAYER Jana
CZE 3:00:17.5 0:26:54.0
8.
MÁLKOVÁ ŽELECHOVSKÁ Jana
CZE 3:04:19.9 0:30:56.5
9.
VINŠÁLKOVÁ Tereza
Hradecký Spinning Klub
CZE 3:07:18.4 0:33:55.0
10.
PRŮCHOVÁ Petra
Bemi Cycling
CZE 3:09:36.4 0:36:13.0
11.
KUBANOVÁ Katrřina
MONDRAKER Racing team
CZE 3:13:37.4 0:40:13.9
12.
ANDERSOVÁ Nikol
Expres Cz Tufo team Kolín
CZE 3:15:43.6 0:42:20.2
13.
KNÝŘOVÁ Jitka
SK Maxtri Liberec
CZE 3:18:48.0 0:45:24.5
14.
HOCHMANOVÁ Pavla
SK Babice
CZE 3:22:24.6 0:49:01.1
15.
HLUBINKOVÁ Nikola
CZE 3:25:11.1 0:51:47.7
16.
DYMEŠOVÁ Pavlína
Biketeam Špindlerův Mlýn
CZE 3:26:00.0 0:52:36.6
17.
MOŠNIČKOVÁ Zuzana
CZE 3:26:03.3 0:52:39.8
18.
MAKALOUŠOVÁ Hana
Špindl Sportuje
CZE 3:38:53.2 1:05:29.8

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.