THE DIGITAL SWISS 5 | FRAUENFELD - FRAUENFELD

ErgoCycling
DATE :23.4.2020 PLACE  :Frauenfeld

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KÜNG Stefan
Groupama-FDJ
SUI 0:54:30.1 0:00:00.0
2.
GANNA Filippo
Team INEOS
ITA 0:55:17.2 0:00:47.1
3.
MATTHEWS Michael
Team Sunweb
AUS 0:55:58.7 0:01:28.6
4.
VAN AVERMAET Greg
CCC Team
BEL 0:56:02.6 0:01:32.5
5.
DAL-CIN Matteo
RALLY Cycling
USA 0:56:54.4 0:02:24.3
6.
BASSETT Stephen
RALLY Cycling
USA 0:57:00.9 0:02:30.8
7.
TILLER Rasmus
NTT Pro Cycling
NOR 0:57:11.0 0:02:40.9
8.
GRADEK Kamil
CCC Team
POL 0:57:13.0 0:02:42.8
9.
SCHÄR Michi
Swiss National Team
SUI 0:57:17.2 0:02:47.1
10.
DOCKER Mitch
EF Education First
AUS 0:57:51.3 0:03:21.2
11.
WALSCHEID Max
NTT Pro Cycling
GER 0:58:00.8 0:03:30.7
12.
GAMPER Patrick
BORA - hansgrohe
AUT 0:58:24.9 0:03:54.7
13.
FRISON Frederik
Lotto Soudal
BEL 0:58:41.5 0:04:11.4
14.
ZUKOWSKY Nickolas
RALLY Cycling
CAN 0:59:00.9 0:04:30.7
15.
IMHOF Claudio
Swiss National Team
SUI 0:59:02.7 0:04:32.6
16.
VERMEERSCH Florian
Lotto Soudal
BEL 0:59:11.2 0:04:41.1
17.
VAN HOECKE Gijs
CCC Team
BEL 0:59:14.6 0:04:44.5
18.
BOASSON HAGEN Edvald
NTT Pro Cycling
NOR 0:59:28.0 0:04:57.9
19.
TRATNIK Jan
Bahrain McLaren
SLO 0:59:31.6 0:05:01.5
20.
JACOBS Johan
Movistar Team
SUI 0:59:33.2 0:05:03.1
21.
PÖSTLBERGER Lukas
BORA - hansgrohe
AUT 0:59:34.9 0:05:04.8
22.
DAINESE Alberto
Team Sunweb
ITA 0:59:42.1 0:05:12.0
23.
THOMAS Benjamin
GroupamaFDJ
FRA 0:59:44.7 0:05:14.5
24.
SCOTSON Callum
Mitchelton-SCOTT
AUS 1:00:10.2 0:05:40.0
25.
DILLIER Silvan
AG2R La Mondiale
SUI 1:00:20.8 0:05:50.7
26.
THEUNS Edward
Trek-Segafredo
BEL 1:00:25.6 0:05:55.5
27.
PEDERSEN Mads
Trek-Segafredo
DEN 1:00:32.5 0:06:02.4
28.
DENZ Nico
Team Sunweb
GER 1:00:45.8 0:06:15.7
29.
MAITRE Florian
Total Direct Energie
FRA 1:01:05.5 0:06:35.4
30.
HEPBURN Michael
Mitchelton-SCOTT
AUS 1:01:21.1 0:06:51.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KÜNG Stefan
Groupama-FDJ
SUI 0:54:30.1 0:00:00.0
2.
GANNA Filippo
Team INEOS
ITA 0:55:17.2 0:00:47.1
3.
MATTHEWS Michael
Team Sunweb
AUS 0:55:58.7 0:01:28.6
4.
VAN AVERMAET Greg
CCC Team
BEL 0:56:02.6 0:01:32.5
5.
DAL-CIN Matteo
RALLY Cycling
USA 0:56:54.4 0:02:24.3
6.
BASSETT Stephen
RALLY Cycling
USA 0:57:00.9 0:02:30.8
7.
TILLER Rasmus
NTT Pro Cycling
NOR 0:57:11.0 0:02:40.9
8.
GRADEK Kamil
CCC Team
POL 0:57:13.0 0:02:42.8
9.
SCHÄR Michi
Swiss National Team
SUI 0:57:17.2 0:02:47.1
10.
DOCKER Mitch
EF Education First
AUS 0:57:51.3 0:03:21.2
11.
WALSCHEID Max
NTT Pro Cycling
GER 0:58:00.8 0:03:30.7
12.
GAMPER Patrick
BORA - hansgrohe
AUT 0:58:24.9 0:03:54.7
13.
FRISON Frederik
Lotto Soudal
BEL 0:58:41.5 0:04:11.4
14.
ZUKOWSKY Nickolas
RALLY Cycling
CAN 0:59:00.9 0:04:30.7
15.
IMHOF Claudio
Swiss National Team
SUI 0:59:02.7 0:04:32.6
16.
VERMEERSCH Florian
Lotto Soudal
BEL 0:59:11.2 0:04:41.1
17.
VAN HOECKE Gijs
CCC Team
BEL 0:59:14.6 0:04:44.5
18.
BOASSON HAGEN Edvald
NTT Pro Cycling
NOR 0:59:28.0 0:04:57.9
19.
TRATNIK Jan
Bahrain McLaren
SLO 0:59:31.6 0:05:01.5
20.
JACOBS Johan
Movistar Team
SUI 0:59:33.2 0:05:03.1
21.
PÖSTLBERGER Lukas
BORA - hansgrohe
AUT 0:59:34.9 0:05:04.8
22.
DAINESE Alberto
Team Sunweb
ITA 0:59:42.1 0:05:12.0
23.
THOMAS Benjamin
GroupamaFDJ
FRA 0:59:44.7 0:05:14.5
24.
SCOTSON Callum
Mitchelton-SCOTT
AUS 1:00:10.2 0:05:40.0
25.
DILLIER Silvan
AG2R La Mondiale
SUI 1:00:20.8 0:05:50.7
26.
THEUNS Edward
Trek-Segafredo
BEL 1:00:25.6 0:05:55.5
27.
PEDERSEN Mads
Trek-Segafredo
DEN 1:00:32.5 0:06:02.4
28.
DENZ Nico
Team Sunweb
GER 1:00:45.8 0:06:15.7
29.
MAITRE Florian
Total Direct Energie
FRA 1:01:05.5 0:06:35.4
30.
HEPBURN Michael
Mitchelton-SCOTT
AUS 1:01:21.1 0:06:51.0

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.