serie : serie logo

Šumavský MTB Maraton STRABAG

MTB
DATE :31.7.2021 PLACE  :Zadov

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
RYDVAL Filip
D2 MONT MERIDA CYCLING TEAM
CZE 2:21:10.1 0:00:00.0
2.
STROŽ Jan
D2.MONT MERIDA CYCLING TEAM
CZE 2:21:11.1 0:00:00.9
3.
STADLER Alexander
Intersport Bike Team
AUT 2:23:53.4 0:02:43.2
4.
REINER Jan
Česká spořitelna - Accolade
CZE 2:29:10.1 0:07:59.9
5.
ZEITHAMMER Martin
D2mont s.r.o.Merida cycling team
CZE 2:29:10.4 0:08:00.2
6.
HNÍK Jakub
D2mont Merida Cycling Team
CZE 2:29:12.4 0:08:02.2
7.
BENEŠ Jan
KOLA PAKANDL
CZE 2:29:27.4 0:08:17.2
8.
LÁVIČKA Adam
Kross Bike Ranch team
CZE 2:29:54.4 0:08:44.2
9.
SCHAETZL Martin
RSV 1895 Passau
GER 2:29:54.6 0:08:44.4
10.
CHOVANEC Filip
PSG CYKLOSPORT CHROPYNĚ
CZE 2:32:48.1 0:11:38.0
11.
DRGA Daniel
Finančné centrum Team
SVK 2:33:14.6 0:12:04.5
12.
KRAUS Lukáš
Lázně Bělohrad
CZE 2:33:47.1 0:12:36.9
13.
RŮŽIČKA Zbyněk
Rohozec Amulet Team
CZE 2:34:41.9 0:13:31.7
14.
ŠNEBERGER Jan
TT Příbram
CZE 2:38:07.6 0:16:57.5
15.
CHOVANEC Tomáš
PSG CYKLOSPORT CHROPYNĚ
CZE 2:38:18.1 0:17:08.0
16.
HLŮŽEK Radim
MONDRAKER racing team
CZE 2:38:43.6 0:17:33.5
17.
MILERET Milan
BITTERS SUPERIOR CYKLOLIVE TEAM
CZE 2:39:30.1 0:18:20.0
18.
HOFMAN Lukáš
Ski a Bike centrum Radotín
CZE 2:39:59.9 0:18:49.7
19.
ISTENČIN Lukáš
PETR ČECH SPORT MTB TEAM
CZE 2:41:08.1 0:19:58.0
20.
BARTŮNĚK Marek
D2 MONT MERIDA CYCLING TEAM
CZE 2:41:22.1 0:20:12.0
21.
ZADÁK Karel
2BWINNER TEAM
CZE 2:41:30.6 0:20:20.5
22.
KUBÍN Michael
Rohozec Amulet Team
CZE 2:42:14.0 0:21:03.8
23.
KOZÁK Tomáš
CykloATOM
CZE 2:43:08.1 0:21:58.0
24.
WIEDERMANN Filip
Kolarna Abus
CZE 2:43:21.1 0:22:11.0
25.
ŠÍPAL Ivan
AUTHOR MASTERS
CZE 2:43:35.9 0:22:25.7
26.
KUČERA Vladimír
PSG CYKLOSPORT CHROPYNĚ
CZE 2:43:39.9 0:22:29.7
27.
SAKAŘ Radek
eazycar.eu
CZE 2:43:41.1 0:22:31.0
28.
JIŘENA Pavel
AUTHOR MASTERS
CZE 2:43:51.1 0:22:41.0
29.
ČAPEK Jan
AUTHOR MASTERS
CZE 2:43:59.1 0:22:49.0
30.
SOPOUŠEK Vojtěch
Ski a Bike centrum Radotín
CZE 2:45:04.6 0:23:54.5
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KARÁSKOVÁ ERBENOVÁ Helena
Czech MultiSport Coaching
CZE 2:54:30.4 0:00:00.0
2.
DRHOVÁ Kateřina
Česká spořitelna - Accolade cycling team
CZE 3:02:38.4 0:08:07.9
3.
MONDLOVÁ Kateřina
Fischer Ski klub Šumava Vimperk
CZE 3:08:45.4 0:14:14.9
4.
FRIDRICHOVÁ Lenka
GHOST Team
CZE 3:09:16.6 0:14:46.2
5.
ŽÍDEKOVÁ Jana
CYKLOTRENINK.com
CZE 3:10:04.9 0:15:34.5
6.
DUBCOVÁ Jana
Bjež Racing Team
CZE 3:10:41.1 0:16:10.7
7.
VLK HUŘÍKOVÁ Tereza
ROUVY team
CZE 3:12:02.1 0:17:31.7
8.
HASELBERGEROVÁ Eva
Born In Šumava
CZE 3:13:17.4 0:18:46.9
9.
PEJŠOVÁ Kristýna
GHOST Team
CZE 3:19:07.1 0:24:36.7
10.
PODRACKÁ Hana
CZE 3:20:09.4 0:25:38.9
11.
PAVLÍKOVÁ Ivana
Bike-Life Brno
CZE 3:20:51.1 0:26:20.7
12.
POLÍVKOVÁ Markéta
BIKE puzzle team
CZE 3:31:45.9 0:37:15.4
13.
VÁCHOVÁ Petra
Ski a Bike centrum Radotín
CZE 3:34:05.6 0:39:35.2
14.
URBANOVÁ Alena
ACTIVE TOUR - STAMIMAX TEAM
CZE 3:37:13.1 0:42:42.7
15.
MAŘÍKOVÁ Kamila
Born In Šumava
CZE 3:37:38.8 0:43:08.4
16.
ROZHOŇOVÁ Andrea
CZE 3:46:06.1 0:51:35.7
17.
MÜLLEROVÁ Ivana
LAWI Stars
CZE 3:51:00.1 0:56:29.7
18.
NÁBĚLKOVÁ Adéla
PSG CYKLOSPORT CHROPYNĚ
CZE 3:52:53.3 0:58:22.9
19.
HEGNEROVÁ Jana
CZE 3:53:34.8 0:59:04.4
20.
KORANDOVÁ Petra
2BWINNER TEAM
CZE 3:57:46.3 1:03:15.9
21.
PEZOVÁ Hana
Autodoprava Jan Peza
CZE 4:03:16.8 1:08:46.4
22.
KALBÁČOVÁ Dana
šneci pumprdlíci
CZE 4:17:19.6 1:22:49.2
23.
WIPPERNOVÁ Šárka
Děti Kleti
CZE 4:37:43.8 1:43:13.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
DUŠEK Karel
CZE 1:15:45.1 0:00:00.0
2.
JAKŠ Martin
Fischer Ski Klub Šumava Vimperk
CZE 1:15:56.6 0:00:11.4
3.
ŠELLER Luděk
Sport club Plzeň
CZE 1:16:56.9 0:01:11.7
4.
BĚLKA Lukáš
AKTIVIT Nový Bor
CZE 1:19:42.1 0:03:57.0
5.
TRUHLÁŘ Josef
PREMIUM HOTEL Znojmo
CZE 1:20:55.6 0:05:10.5
6.
FORSTER Martin
CZE 1:22:28.6 0:06:43.5
7.
BALÁK Pavel
MORAVEC TEAM
CZE 1:22:30.4 0:06:45.2
8.
STICHA David
VEUS Vyškov
CZE 1:22:31.9 0:06:46.7
9.
PROKEŠ Tomáš
CBC České Budějovice
CZE 1:22:36.9 0:06:51.7
10.
ŠOLAR Pavel
Biketime Bulls
CZE 1:23:39.9 0:07:54.7
11.
MATĚJKA Michal
Dovedové Křešín
CZE 1:23:54.4 0:08:09.2
12.
NÁGR Ondřej
Fischer Ski Klub Šumava Vimperk
CZE 1:24:01.4 0:08:16.2
13.
CHRUDIMSKÝ Radek
Česká Spořitelna
CZE 1:24:18.4 0:08:33.2
14.
HOŠEK Adam
Cycling Academy Tábor
CZE 1:24:55.4 0:09:10.2
15.
HORYNA Josef
Fischer Ski klub Šumava Vimperk
CZE 1:25:10.6 0:09:25.5
16.
PŮLPÁN Matěj
SCOTTMTB.CZ
CZE 1:25:42.9 0:09:57.7
17.
PLZENSKÝ Aleš
Brdonoš Team/ Ghost Team
CZE 1:25:46.9 0:10:01.7
18.
FRÜHBAUER Tomáš
CZE 1:25:59.4 0:10:14.2
19.
HOLOVIJČUK Daniel
Plamen Chodov
CZE 1:26:33.1 0:10:48.0
20.
STEINBACH Jakub
Fischer Ski klub Šumava Vimperk
CZE 1:26:43.6 0:10:58.5
21.
DIBLÍK Robert
sporttym Dibla
CZE 1:26:51.1 0:11:06.0
22.
MATĚJKA Bohumil
Dovedové Křešín
CZE 1:27:02.1 0:11:17.0
23.
VETROVSKY Ales
Brdska Krasojizda
CZE 1:27:04.9 0:11:19.7
24.
ŠVARC Petr
Ekonom - Žižkovský Tygři
CZE 1:27:48.4 0:12:03.2
25.
SLÁDEK Jakub
Fischer Ski Klub Šumava Vimperk
CZE 1:27:55.9 0:12:10.7
26.
ŘEŽÁB Martin
Time is Ltd.
CZE 1:28:02.6 0:12:17.5
27.
PÍSAŘ Martin
Team CykloTrener
CZE 1:28:03.6 0:12:18.5
28.
ČUMPELÍK Marek
Czech MultiSport Coaching
CZE 1:28:38.9 0:12:53.7
29.
SÁSKA Luděk
Rouvy Specialized Cycling Team
CZE 1:28:45.9 0:13:00.7
30.
HUJER Ondřej
SPORT TEAM HRÁDEK
CZE 1:28:54.1 0:13:09.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
FUTÓ Tereza
SPORT TEAM HRÁDEK
CZE 1:39:53.4 0:00:00.0
2.
KLEMENTOVÁ Barbora
Klub lyžiarov Nováky
SVK 1:40:13.4 0:00:20.0
3.
JAKUBIČKOVÁ Hana
ŘLP
CZE 1:43:06.9 0:03:13.5
4.
KUDLÁČKOVÁ Pavla
GHOST Team
CZE 1:43:15.9 0:03:22.5
5.
PŘIBÍKOVÁ Pavlína
ČS Bike Team
CZE 1:44:48.1 0:04:54.7
6.
KUDLÁČKOVÁ Anna
Velocoachcz
CZE 1:45:47.1 0:05:53.7
7.
PLZENSKÁ Šárka
Brdonoš Team/Ghost Team
CZE 1:45:51.6 0:05:58.2
8.
KLEMENTOVÁ Marianna
Klub lyžiarov Nováky
SVK 1:47:15.6 0:07:22.2
9.
NÁROVCOVÁ Monika
Rouvy Specialized Cycling Team
CZE 1:47:21.9 0:07:28.5
10.
FLEIŠMANOVÁ Vendula
ČS Bike Team
CZE 1:47:36.6 0:07:43.2
11.
KŘENOVÁ Michaela
CZE 1:49:34.4 0:09:41.0
12.
SMETANOVÁ Lucie
CZE 1:51:35.9 0:11:42.5
13.
PAVELKOVÁ Barbora
SupGirls
CZE 1:52:47.9 0:12:54.5
14.
PETRŮ Anna
CZE 1:55:05.1 0:15:11.7
15.
HOLUBOVA Tereza
Holoubek Racing
CZE 1:56:27.9 0:16:34.5
16.
ALTMANOVÁ Dana
Tick Tack
CZE 1:56:38.1 0:16:44.7
17.
BAŤKOVÁ Kateřina
MTB Auto CB
CZE 1:59:09.1 0:19:15.7
18.
HUMLOVA Miroslava
Stanley Black&decker
CZE 1:59:47.4 0:19:54.0
19.
ŘEHÁKOVÁ Karolina
Triatlon na růžovo
CZE 2:00:32.8 0:20:39.4
20.
DVOŘÁKOVÁ Denisa
CZE 2:01:43.6 0:21:50.2
21.
LANGOVÁ Monika
CZE 2:04:54.6 0:25:01.2
22.
MAREŠOVÁ Jana
CZE 2:12:37.9 0:32:44.5
23.
MAŘÍKOVÁ Martina
CZE 2:15:02.4 0:35:08.9
24.
BUDÍNOVÁ Jana
2bwinner
CZE 2:15:51.1 0:35:57.7
25.
HARTLOVÁ Ivana
Sokol Římov
CZE 2:16:28.6 0:36:35.2
26.
HANZLOVÁ Petra
CZE 2:19:39.1 0:39:45.7
27.
JIROUŠKOVÁ Lucie
CZE 2:20:37.9 0:40:44.4
28.
KOLÁŘOVÁ Petra
CZE 2:20:55.4 0:41:01.9
29.
LIDICKÁ Eva
Slavie Karlovy Vary
CZE 2:24:10.9 0:44:17.5
30.
ANÝŽOVÁ Kateřina
MONDRAKER racing team
CZE 2:28:32.8 0:48:39.4

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.