RESULTS RESULT + DIPLOMS
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | VAN HINSBERGEN Chris |
Team Adam-Chris |
NED | 1:29:01.8 | 0:00:00.0 |
2. | PEL Adam |
Team Adam-Chris |
NED | 1:31:49.1 | 0:02:47.2 |
3. | CHIU Jaku |
RTL (Rouvy Taiwan League) |
TPE | 1:33:44.7 | 0:04:42.8 |
4. | LU Ching |
RTL (Rouvy Taiwan League) |
TPE | 1:35:41.2 | 0:06:39.3 |
5. | SUNDELL Tage Rickard |
Sogn CK |
NOR | 1:37:29.6 | 0:08:27.8 |
6. | PINK Daniel |
GBR | 1:38:15.1 | 0:09:13.2 | |
7. | LYONS Robert |
USA | 1:38:55.5 | 0:09:53.6 | |
8. | WANG CY |
TPE | 1:40:54.9 | 0:11:53.0 | |
9. | CHEN Isaak |
Top Fan |
CZE | 1:41:35.5 | 0:12:33.6 |
10. | CARAVELLO Javier |
Velo Club Genovese |
ITA | 1:43:34.9 | 0:14:33.0 |
11. | WANG Nick |
Non stop |
TPE | 1:44:07.5 | 0:15:05.6 |
12. | GEE Stuart |
South Perth Cycle Club |
AUS | 1:48:02.9 | 0:19:01.1 |
13. | HELMBOLD Chris |
None |
RSA | 1:51:58.8 | 0:22:56.9 |
14. | WITTENBERG Tom |
RSA | 1:53:06.4 | 0:24:04.6 | |
15. | MAGRINI stefano |
Rouvy Blender Free |
ITA | 1:53:52.2 | 0:24:50.3 |
16. | BRICELAND Adam |
USA | 1:54:38.5 | 0:25:36.6 | |
17. | HE Leo |
BananaGO |
TPE | 1:54:39.8 | 0:25:37.9 |
18. | REICHART Edgar |
Rouvy Blender Free |
AUT | 1:55:23.8 | 0:26:21.9 |
19. | SZCZUREK Michal |
Szczurki |
POL | 1:55:48.2 | 0:26:46.3 |
20. | LU CHIHHAO |
TPE | 1:55:50.7 | 0:26:48.9 | |
21. | STUNKEL Craig |
USA | 1:58:00.0 | 0:28:58.2 | |
22. | CARDOZO Gabriel |
Kitam Bike Team |
MEX | 1:58:28.2 | 0:29:26.3 |
23. | BARTH Wolfgang |
GER | 1:58:57.1 | 0:29:55.3 | |
24. | LINDEBOOM Wietze |
NED | 1:59:31.8 | 0:30:29.9 | |
25. | TAKAGAWA Shigeto |
Team Zero Emissions |
JPN | 2:00:00.9 | 0:30:59.0 |
26. | YEH Jeff |
TPE | 2:00:04.8 | 0:31:02.9 | |
27. | TESHI Masaki |
JPN | 2:01:46.8 | 0:32:44.9 | |
28. | BORAK Maros |
CZE | 2:04:53.9 | 0:35:52.0 | |
29. | LABOMBARD Jeff |
USA | 2:07:25.7 | 0:38:23.9 | |
30. | SATO YUTAKA |
JPN | 2:07:42.3 | 0:38:40.4 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | RANTA-OJALA Terhi |
Tampereen triathlonklubi |
FIN | 1:59:28.1 | 0:00:00.0 |
2. | LENZ Tanja |
Team Erdinger Alkoholfrei |
GER | 2:00:56.8 | 0:01:28.6 |
3. | TING MEYA |
TPE | 2:01:47.0 | 0:02:18.9 | |
4. | FAVREAU Solange |
Rouvy Quebec (RyQc) |
CAN | 2:40:16.8 | 0:40:48.7 |