42. Grand Prix Bad Homburg

Virtual MTB
DATE :1.8.2021 PLACE  :Germany

RESULTS RESULT + DIPLOMS

Official results

Official results are not yet available on this websites

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BIRD Bruce
Draft
CAN 0:52:47.0 0:00:00.0
2.
POLITT Nils
BORA–Hansgrohe
GER 0:54:53.7 0:02:06.6
3.
DEGENKOLB John
GER 0:55:02.9 0:02:15.9
4.
UTTLEY Matthew
Team CLS
GBR 0:57:29.1 0:04:42.0
5.
SOUSEK Karel
CK Vinohradske Slapky
CZE 0:57:40.9 0:04:53.8
6.
PAHL Rainer
SV Upsprunge
GER 0:57:48.8 0:05:01.8
7.
GROSEN Mads
BareCykling.dk
DEN 0:57:58.2 0:05:11.2
8.
SCHULTE Dominik
Mondraker Rockets
GER 0:58:31.9 0:05:44.9
9.
BYRD Eamonn
Dublin Wheelers
IRL 0:58:40.9 0:05:53.9
10.
REICHEL Mathias
GER 0:58:59.5 0:06:12.5
11.
JANSE VAN RENSBURG Louis
Masters
RSA 0:59:11.4 0:06:24.3
12.
JORDIL Pascal
Thonon
FRA 0:59:24.6 0:06:37.6
13.
HARDY Nigel
GBR 0:59:28.3 0:06:41.3
14.
DUSANG Phil
GBR 0:59:54.1 0:07:07.1
15.
SNYDER Nelson
USA 1:00:27.3 0:07:40.2
16.
BERTRAND Alain
LUX 1:00:29.3 0:07:42.3
17.
CHRISTIANSEN Jens
MTB 6000
DEN 1:00:58.3 0:08:11.3
18.
VAN WOLPUTTE wim
BEL 1:01:01.1 0:08:14.1
19.
STAR Tigo
Kein Verein
GER 1:01:12.8 0:08:25.8
20.
HAAS Christian
GER 1:01:20.4 0:08:33.4
21.
LATEGAN Adriaan
NMU
RSA 1:01:46.0 0:08:59.0
22.
HEIL Matthias
Gatley (B Team)
GER 1:01:52.8 0:09:05.7
23.
JUGNIOT FRED
BBC
SUI 1:02:03.5 0:09:16.5
24.
LINNE VON BERG Kai
GER 1:02:04.7 0:09:17.7
25.
TARTARIN Julien
BEL 1:02:23.3 0:09:36.3
26.
LATEGAN Andre
TBC
RSA 1:02:31.7 0:09:44.6
27.
ADIPRASITO Bariadi
GER 1:02:47.6 0:10:00.5
28.
BICKERS Rob
Eastbourne Rovers
GBR 1:03:08.9 0:10:21.8
29.
GASCOYNE Paul
Rouvy Ambassador - Notes from the Coach
GBR 1:03:17.9 0:10:30.9
30.
JANSEN jef
Lilse Bikers
BEL 1:04:32.1 0:11:45.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
FIOLLEAU Michele
CAN 1:05:05.8 0:00:00.0
2.
TING MEYA
RTL (Rouvy Taiwan League)
TPE 1:10:05.7 0:04:59.8
3.
GARCIA Zulma
CAN 1:13:02.0 0:07:56.1
4.
SHIH Yishan
TPE 1:15:46.1 0:10:40.2
5.
WAMMEN Annette
RowPro
DEN 1:18:47.0 0:13:41.1
6.
FAVREAU Solange
Rouvy Quebec (RyQc)
CAN 1:20:28.4 0:15:22.5
7.
LEIST Andrea
GER 1:21:36.6 0:16:30.7
8.
OSORIO CANDELA Marisol
Grufit
COL 1:27:10.2 0:22:04.3
9.
BRUNDYN Alminda
USA 2:06:52.7 1:01:46.8

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.