serie : IZOMAT ČP XCO MTB 2021

IZOMAT MTB CUP 2021 - Český Pohár XCO No.6 - Město Touškov

MTB
DATE :11 - 12.9.2021 PLACE  :Město Touškov

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BLUMS Martins
CST PostNL Bafang mountainbike racing team
LAT 1:31:21.5 0:00:00.0
2.
VASTL Jan
Maloja Pushbikers MTB
CZE 1:32:12.0 0:00:50.4
3.
KOBES Lukáš
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:32:35.0 0:01:13.4
4.
ŠKARNITZL Jan
CYKLOSTAR Trek Pirelli
CZE 1:32:42.0 0:01:20.4
5.
PAPRSTKA Tomáš
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:34:04.0 0:02:42.4
6.
ZATLOUKAL Jan
NUTREND SPECIALIZED RACING
CZE 1:34:24.0 0:03:02.4
7.
EGGER Georg
LEXWARE MOUNTAINBIKE TEAM
GER 1:35:15.1 0:03:53.5
8.
SÁSKA Jan
ROUVY Specialized
CZE 1:35:42.5 0:04:20.9
9.
KAISER Leon Reinhard
Team Bulls
GER 1:35:44.0 0:04:22.4
10.
SKÁLA Jaromír
ROUVY Specialized
CZE 1:36:35.0 0:05:13.4
11.
HOLLAND Michael
Bike Team Kaiser
AUT 1:37:06.5 0:05:44.9
12.
GRAF Silas
TEAM TEXPA SIMPLON
GER 1:37:34.0 0:06:12.4
13.
MORÁVEK Tomáš
CYKLOSTAR Trek Pirelli
CZE 1:38:28.8 0:07:07.2
14.
ŠEVCŮ Tomáš
AMENITY EXTREM SPORT TEAM
CZE 1:39:05.5 0:07:43.9
15.
THOMA Dario
BiXS Factory Team
SUI 1:39:41.5 0:08:19.9
16.
JIROUŠ Samuel
ROUVY Specialized
CZE 1:40:14.2 0:08:52.6
17.
HULA Robert
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:40:38.1 0:09:16.5
18.
ŠULC David
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:41:06.5 0:09:44.9
19.
HEMMERLING Thore
LEXWARE MOUNTAINBIKE TEAM
GER 1:42:35.7 0:11:14.1
20.
ELČKNER Lukáš
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:43:01.7 0:11:40.1
21.
RAJCHART Jan
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:43:42.0 0:12:20.4
22.
ŠICH Petr
MORAVEC Team
CZE 1:43:52.6 0:12:31.0
23.
NEUMANN Marcus
GER 1:44:17.5 0:12:55.9
24.
HÄMMERLEIN Tim
SV Sachsen 90 Werdau - MAGURA #whostopsyou
GER 1:45:32.9 0:14:11.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
HÄBERLIN Steffi
Thömus RN Swiss Bike Team
SUI 1:21:56.1 0:00:00.0
2.
CZECZINKAROVÁ Jana
LIV Mistral Cycling
CZE 1:22:31.3 0:00:35.2
3.
EIBL Ronja
Alpecin Fenix
GER 1:23:33.3 0:01:37.2
4.
ČÁBELICKÁ Jitka
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:24:31.3 0:02:35.2
5.
SCHRIEVERS Lia
Maloja Pushbikers MTB
GER 1:24:40.8 0:02:44.7
6.
HOLUBOVÁ Adéla
kola-bbm.cz
CZE 1:24:46.3 0:02:50.2
7.
GORYCKA Paula
Strüby-BiXS Team
POL 1:26:58.3 0:05:02.2
8.
AMES Kim
jb BRUNEX Superior Factory Racing
GER 1:29:10.5 0:07:14.4
9.
ŠAFÁŘOVÁ Zuzana
ROUVY Specialized
CZE 1:30:43.7 0:08:47.6
10.
DORSCHT Lina
CONWAY FACTORY RACING
GER 1:30:50.7 0:08:54.6
11.
VAVERKOVÁ Kateřina
COPR TJ PŘEŠTICE
CZE 1:32:56.5 0:11:00.4
12.
BÖHM Kira
Walcher RACING-TEAM
GER 1:33:25.5 0:11:29.4
13.
KUČEROVÁ Monika
Superior riders
CZE 1:34:09.5 0:12:13.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
NOVOTNÝ Ondřej
DUKLA PRAHA
CZE 0:35:34.6 0:00:00.0
2.
ŠUMPÍK Pavel
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:36:17.3 0:00:42.6
3.
DOBRÝ Lukáš
CANYON NORTHWAVE MTB TEAM
CZE 0:36:25.3 0:00:50.6
4.
ELBADRI Jakub
DUKLA PRAHA
CZE 0:36:42.8 0:01:08.1
5.
VAŠUT David
BIKE PRO RACING
CZE 0:37:06.4 0:01:31.7
6.
FELDHOFFER Bálint
Cube-Csömör MTB team
HUN 0:37:10.8 0:01:36.1
7.
VAS Barnabás
Merida Maraton Team CST
HUN 0:37:25.5 0:01:50.8
8.
LIENERT Patrik
ČED Bike Team
CZE 0:37:35.8 0:02:01.1
9.
ZAHÁLKA Štěpán
CK SLAVOJ TEREZÍN - CYKLO CITY
CZE 0:37:42.5 0:02:07.8
10.
KRÝSL Lukáš
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 0:37:43.5 0:02:08.8
11.
RUBEŠ Daniel
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:37:43.7 0:02:09.0
12.
NAXERA Václav
SK VELO PRAHA
CZE 0:37:45.9 0:02:11.2
13.
HOJKA František
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:37:58.0 0:02:23.3
14.
LEHKÝ Jan
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 0:38:03.0 0:02:28.3
15.
BERNÁT Adam
DUKLA PRAHA
CZE 0:38:08.5 0:02:33.8
16.
HYNEČEK Jan
TUFO CZ OTROKOVICE
CZE 0:38:09.2 0:02:34.6
17.
STREJČEK Adam
BRILON RACING TEAM MB
CZE 0:38:11.0 0:02:36.3
18.
UHER David
ČEZ cyklo team Tábor
CZE 0:38:55.0 0:03:20.3
19.
PURNOCH Matyáš
ČED Bike Team
CZE 0:39:05.9 0:03:31.2
20.
SÝKORA Josef
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:39:13.2 0:03:38.5
21.
ŠMÍD Jakub
Author team Stupno
CZE 0:39:15.4 0:03:40.7
22.
SVOBODNÍK Nikola
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 0:39:27.2 0:03:52.6
23.
SEDLÁK Lukáš
FORCE FOJTÍK WILIER TEAM
CZE 0:39:40.1 0:04:05.5
24.
KÁRPÁTI Bálint
Kőbánya Cycling Team
HUN 0:39:46.4 0:04:11.7
25.
DRAGOUN Václav
COPR TJ PŘEŠTICE
CZE 0:39:53.5 0:04:18.8
26.
NAJSER Karel
Superior riders
CZE 0:40:05.7 0:04:31.0
27.
TOMAN Patrik
BIKE PRO RACING
CZE 0:40:09.7 0:04:35.0
28.
ŽENÍŠEK Martin
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:40:18.7 0:04:44.0
29.
HABR Jakub
ČED Bike Team
CZE 0:40:20.5 0:04:45.8
30.
SMEJKAL Adam
BRILON RACING TEAM MB
CZE 0:40:20.7 0:04:46.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
PAKANDL Ladislav
Kola Pakandl
CZE 0:38:59.2 0:00:00.0
2.
LETTOVSKÝ Tomáš
Superior riders
CZE 0:39:10.2 0:00:11.0
3.
HOVORKA Daniel
Mondraker racing team
CZE 0:39:20.5 0:00:21.2
4.
POSPÍŠIL Lukáš
Redpoint Team
CZE 0:41:16.5 0:02:17.2
5.
KOVÁŘÍK David
DK BIKESHOP Racing Team
CZE 0:42:34.7 0:03:35.4
6.
VÁVRA Lukáš
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 0:49:27.4 0:10:28.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
LINET Pavel
KL sport Most
CZE 0:52:14.2 0:00:00.0
2.
PITEL Lukáš
BIG SHOCK TEAM z. s.
CZE 0:52:30.2 0:00:16.0
3.
BUKOVSKÝ Lukáš
DK BIKESHOP Racing Team
CZE 0:52:51.1 0:00:36.9
4.
KOBES Miroslav
Velosport Domažlice
CZE 0:55:10.9 0:02:56.7
5.
EGERMAIER Daniel
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 0:56:45.1 0:04:30.9
6.
JEDLIČKA Luboš
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 0:57:48.9 0:05:34.7
7.
KANTNER Michal
Kolofix
CZE 0:59:25.6 0:07:11.4
8.
MAREK Marcel
Superior riders
CZE 0:59:38.3 0:07:24.1
9.
BALAJKA Ondřej
Multicraft MTB team
CZE 1:00:25.3 0:08:11.1
10.
MAŘÍK Jan
Ústecké centrum cyklistiky
CZE 1:00:44.6 0:08:30.4
11.
KUBÍK Lukáš
CK Sport Beran Chrást
CZE 1:01:27.6 0:09:13.4
12.
FALTYS Pavel
ADASTRA Cycling Team
CZE 1:03:44.1 0:11:29.9
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KONEČNÝ Filip
NUTREND SPECIALIZED RACING
CZE 1:00:01.8 0:00:00.0
2.
ČÁSLAVSKÝ Matěj
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 1:00:39.6 0:00:37.7
3.
HRTÁNEK Martin
CK EPIC DOHŇANY
SVK 1:02:16.3 0:02:14.4
4.
STEFANI Livio
Thömus RN Swiss Bike Team - Youngstar
SUI 1:02:30.1 0:02:28.2
5.
HOLUB Filip
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 1:02:30.3 0:02:28.4
6.
ZEMENE Jakub
D2mont Merida cycling team
CZE 1:02:51.8 0:02:49.9
7.
VEVERKA Václav
CYKLOSTAR Trek Pirelli
CZE 1:03:00.8 0:02:58.9
8.
DOLEŽAL Tomáš
BRILON RACING TEAM MB
CZE 1:03:38.7 0:03:36.8
9.
HRSTKA Vojtěch
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:04:10.3 0:04:08.4
10.
VONDRÁČEK Matyáš
ROUVY Specialized
CZE 1:04:25.8 0:04:23.9
11.
NEUGEBAUER Michal
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 1:04:39.3 0:04:37.4
12.
WECKERLE Eric
Thömus RN Swiss Bike Team
SUI 1:05:04.3 0:05:02.4
13.
VENCL Libor
Eleven Black.ET team
CZE 1:05:17.0 0:05:15.2
14.
ČERNÝ Patrik
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:05:40.8 0:05:38.9
15.
VENC Adam
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 1:05:52.3 0:05:50.4
16.
HLÁVKA Adam
Superior riders
CZE 1:06:04.3 0:06:02.4
17.
CHÝLE Filip
Ústecké centrum cyklistiky
CZE 1:06:29.0 0:06:27.1
18.
KUPSKÝ Michal
DRAHANSKÝ SPORT
CZE 1:06:54.5 0:06:52.6
19.
VIK Matěj
DUKLA PRAHA
CZE 1:07:37.0 0:07:35.1
20.
DUBČÁK Pavel
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 1:07:39.5 0:07:37.6
21.
ŠVANDRLÍK Jakub
Author team Stupno
CZE 1:07:51.8 0:07:49.9
22.
MAZŮREK Tomáš
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 1:08:00.5 0:07:58.7
23.
KOUBA Daniel
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 1:08:03.3 0:08:01.4
24.
BRUDNÝ Karel
Bike 2000
CZE 1:08:39.5 0:08:37.6
25.
ŠÍSL Bořek
ROUVY Specialized
CZE 1:09:10.8 0:09:08.9
26.
POLÁŠEK Ondřej
Bike 2000
CZE 1:09:28.5 0:09:26.6
27.
SZCZEPANSKI Lukáš
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 1:09:50.8 0:09:48.9
28.
PAVLÍČEK Patrik
CK LOKO Rakovník
CZE 1:09:59.0 0:09:57.1
29.
BARTH Matěj
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 1:10:01.7 0:09:59.9
30.
BLÁHA Vojtěch
SK VELO PRAHA
CZE 1:10:44.5 0:10:42.6
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BEDRNÍKOVÁ Karolína
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:56:40.5 0:00:00.0
2.
SPĚŠNÁ Simona
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 0:57:03.2 0:00:22.7
3.
NOVOTNÁ Aneta
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:58:15.4 0:01:34.9
4.
SRNSKÁ Patricie
SPORTREG
CZE 0:59:57.2 0:03:16.6
5.
VIKTOROVÁ Nela
ROUVY Specialized
CZE 1:02:09.4 0:05:28.9
6.
MALOŠÍKOVÁ Julie
Cykloteam MXM Hulín
CZE 1:03:27.4 0:06:46.9
7.
DRBOHLAVOVÁ Eliška
LAWI junior team
CZE 1:03:58.1 0:07:17.6
8.
MITRYCHOVÁ Michaela
kola-bbm.cz
CZE 1:04:56.1 0:08:15.6
9.
HOJKOVÁ Štěpánka
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:05:25.1 0:08:44.6
10.
HOVORKOVÁ Aneta
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:05:51.4 0:09:10.9
11.
KRUTÍLKOVÁ Kateřina
TEAM FORMAN CINELLI
CZE 1:06:08.4 0:09:27.9
12.
ŠEVĆÍKOVÁ Dorka
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 1:06:33.1 0:09:52.6
13.
FOLTÝNOVÁ Adéla
Bike club Město Touškov
CZE 1:08:09.7 0:11:29.1
14.
LEÁNYVÁRI Sára
DVTK Cycling Team
HUN 1:10:14.6 0:13:34.1
15.
ORAVECZ Lora
Pilis Cross Country Club
HUN 1:11:52.4 0:15:11.9
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
HANÁKOVÁ Eliška
ČED Bike Team
CZE 0:28:26.1 0:00:00.0
2.
BEYEROVÁ Kateřina
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:28:56.3 0:00:30.2
3.
DUŠKOVÁ Kateřina
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA
CZE 0:29:30.1 0:01:03.9
4.
BRUCHNER Regina
Greenzone-ZKSE
HUN 0:30:06.3 0:01:40.2
5.
PERNICKÁ Adéla
BIKE PRO RACING
CZE 0:30:11.1 0:01:45.0
6.
PULKRABOVÁ Marika
ČISTÝ SPORT
CZE 0:30:11.1 0:01:45.0
7.
NOVÁKOVÁ Karla
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:30:38.3 0:02:12.2
8.
KROUPOVÁ Zuzana
Akademie cyklistických sportů
CZE 0:30:40.3 0:02:14.2
9.
KOTLÍKOVÁ Adéla
CK LOKO Rakovník
CZE 0:30:46.1 0:02:19.9
10.
KOVAŘÍKOVÁ Iva
Ústecké centrum cyklistiky
CZE 0:31:26.3 0:03:00.2
11.
VÁGNEROVÁ Nikola
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:32:08.8 0:03:42.7
12.
VOLEJNÍKOVÁ Natálie
BEKO Bike Racing Team
CZE 0:32:09.3 0:03:43.2
13.
DOLEŽALOVÁ Markéta
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:32:33.1 0:04:06.9
14.
DINGOVÁ Anna
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:32:43.3 0:04:17.2
15.
JUROVÁ Hana
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:32:56.6 0:04:30.4
16.
UHMANOVÁ Kateřina
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 0:32:57.1 0:04:30.9
17.
VOLEJNÍKOVÁ Nikola
BEKO Bike Racing Team
CZE 0:33:44.8 0:05:18.7
18.
PANUŠOVÁ Anna
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:33:53.3 0:05:27.2
19.
NAROVCOVA Monika
ROUVY Specialized
CZE 0:33:58.8 0:05:32.7
20.
OLIVOVÁ Denisa
Sportovní kurzy.cz
CZE 0:35:10.8 0:06:44.7
21.
MACOLOVÁ Amálie
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:35:47.1 0:07:20.9
22.
DVOŘÁKOVÁ Barbora
Hiero racing team
CZE 0:36:22.8 0:07:56.7
23.
ŠEDIVÁ Evelína
ELIMON Bicykl Team Ústí nad Labem
CZE 0:37:41.0 0:09:14.9
24.
DAŇKOVÁ Adina
Sportovní kurzy.cz
CZE 0:39:12.0 0:10:45.9

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.