RESULTS RESULT + DIPLOMS
Official results
Official results are not yet available on this websites
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | TUREK Daniel |
Team Felbermayr-Simplon Wels |
CZE | 0:54:24.9 | 0:00:00.0 |
2. | PEL Adam |
Team Adam-Chris |
NED | 0:54:36.0 | 0:00:11.1 |
3. | VLIEGHE Jan |
Raceperre |
BEL | 0:55:10.1 | 0:00:45.2 |
4. | MAYFIELD Simon |
Sowerby Brothers CRT |
GBR | 0:56:31.6 | 0:02:06.6 |
5. | ADDYMAN David |
GBR | 0:58:00.6 | 0:03:35.7 | |
6. | LYONS Robert |
USA | 0:59:54.1 | 0:05:29.2 | |
7. | LACKOVIC Roman |
LifeGym Bratislava |
SVK | 1:01:10.3 | 0:06:45.4 |
8. | LATTIG Tom |
Unattachedr |
USA | 1:01:32.7 | 0:07:07.8 |
9. | SEMERÁK Roman |
SK Pod Dubem |
CZE | 1:02:59.4 | 0:08:34.5 |
10. | LIAO macgyver |
???? |
CZE | 1:05:35.5 | 0:11:10.6 |
11. | LINNE VON BERG Kai |
GER | 1:06:00.3 | 0:11:35.4 | |
12. | JOHANSEN Leif |
NOR | 1:06:45.9 | 0:12:21.0 | |
13. | LOOMANS Ivo |
NED | 1:07:34.6 | 0:13:09.7 | |
14. | RUSINEK michal |
POL | 1:09:03.0 | 0:14:38.1 | |
15. | HIELEMA Pieter |
NED | 1:11:17.5 | 0:16:52.6 | |
16. | RAYE Joel |
La ferté gaucher |
FRA | 1:11:42.4 | 0:17:17.5 |
17. | YO Yo |
FRA | 1:11:58.9 | 0:17:34.0 | |
18. | FINDLAY Roland |
GBR | 1:14:20.7 | 0:19:55.8 | |
19. | MONERRIS Javier |
- |
ESP | 1:16:17.9 | 0:21:53.0 |
20. | GATES Russ |
GBR | 1:17:20.4 | 0:22:55.5 | |
21. | TAYLOR Andrew |
B-Team |
GBR | 1:18:54.2 | 0:24:29.3 |
22. | HOLL André |
GER | 1:21:02.4 | 0:26:37.5 | |
23. | KANNO Tomoya |
JPN | 1:21:08.8 | 0:26:43.9 | |
24. | MALY Louis |
Edermine |
IRL | 1:22:24.1 | 0:27:59.2 |
25. | PAI Cheng sung |
No |
TPE | 1:23:16.6 | 0:28:51.7 |
26. | WARDALE John |
GBR | 1:24:05.9 | 0:29:41.0 | |
27. | KANARKIEWICZ Bob |
Mohawk-Hudson Cycling Club |
USA | 1:24:47.7 | 0:30:22.8 |
28. | KUBIAK Michał |
sTripon |
POL | 1:26:36.5 | 0:32:11.6 |
29. | ALDACO Vicente |
MEX | 1:34:18.8 | 0:39:53.9 | |
30. | LACI Dagi |
CST - Ceglédi Sörbringás Team |
HUN | 1:35:19.9 | 0:40:55.0 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | LENZ Tanja |
Team Erdinger Alkoholfrei |
GER | 1:21:22.2 | 0:00:00.0 |
2. | B J |
NZL | 1:22:00.8 | 0:00:38.6 | |
3. | MÜLLER Sabine |
GER | 1:39:53.4 | 0:18:31.1 |
Races in series
- La Vuelta #2 - Exploring Spain 1 | ASIA
- La Vuelta #2 - Exploring Spain 2 | ASIA
- La Vuelta #2 - Exploring Spain 3 | ASIA
- Race around New Zealand 3 | EU
- Race around New Zealand 2 | ASIA
- Race around New Zealand 3 | ASIA
- Race around Mallorca 1 | ASIA
- Race around Mallorca 2 | ASIA
- Race around Mallorca 3 | ASIA
- Race around Switzerland 1 | ASIA
- Race around Switzerland 3 | ASIA
- Race around USA 1 | ASIA
- Race around USA 2 | ASIA
- Race around USA 3 | ASIA
- La Vuelta #3 - Climbing Weekend 1 | ASIA
- La Vuelta #3 - Climbing Weekend 2 | ASIA
- La Vuelta #3 - Climbing Weekend 3 | ASIA
- Race around Brazil 1 | ASIA
- Race around Brazil 2 | ASIA
- Race around Brazil 3 | ASIA