König Ludwig Lauf

cross country skiing
DATE :05 - 6.2.2022 PLACE  :Oberammergau

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BERGLUND Gustaf
Team Ramudden
SWE 1:42:02.6 0:00:00.0
2.
EKLOEF Johannes
Team Ramudden
SWE 1:42:02.6 0:00:00.0
3.
WINKER Christian
endless local Nordic Team
GER 1:42:57.1 0:00:54.5
4.
JÄGER Martin
Gardes Frontieres
SUI 1:42:58.1 0:00:55.5
5.
MILZ Jakob
Ski-Willy Marathon Team Austria
GER 1:42:58.3 0:00:55.7
6.
DEBERTIN Daniel
Eleven Eintracht BS Skimarathon Team
GER 1:45:42.1 0:03:39.5
7.
LENTSCH Urban
Adidas XCS Team
AUT 1:47:24.9 0:05:22.2
8.
WEISHAEUPL Andreas
Adidas XCS Team
GER 1:47:28.6 0:05:26.0
9.
WELDE David
GER 1:47:35.6 0:05:33.0
10.
MICHAEL Kuisle
endless local Nordic Team
GER 1:47:46.6 0:05:44.0
11.
KUEN Maximilian
Langlauf Trainingsgang
AUT 1:49:03.9 0:07:01.2
12.
KÖCHELER Markus
SC Oberstdorf
GER 1:50:13.6 0:08:11.0
13.
LEUPOLD Richard
GER 1:51:26.2 0:09:23.6
14.
NOWAK Florian
GER 1:51:37.9 0:09:35.3
15.
TOPLITSCH Harald
Langlauf Trainingsgang
AUT 1:51:38.6 0:09:36.0
16.
ABEL Benedikt
SV Oberreute
GER 1:51:41.9 0:09:39.3
17.
MEILER Lukas
TSV Oberammergau/Team Vorarlberg
GER 1:52:48.6 0:10:46.0
18.
REITER Dominic
Ski Club Ruhpolding
GER 1:52:48.9 0:10:46.3
19.
GRAF Matthias
Sport Schindele
GER 1:52:49.4 0:10:46.8
20.
HERKERT Christian
Skiwachse Lehmann-Nordic by Nature
GER 1:52:50.1 0:10:47.4
21.
HÄFFNER Stefan
SC Wallgau
GER 1:53:24.4 0:11:21.8
22.
DOWNS Seth
NSAA
USA 1:54:41.4 0:12:38.7
23.
DIRK Debertin
Eintracht Braunschweig Wintersport
GER 1:55:36.9 0:13:34.2
24.
MICHAEL Henning
SC Lanzenhain/Team Zipps
GER 1:56:15.2 0:14:12.5
25.
SPANGLER Stefan
GER 1:57:02.6 0:15:00.0
26.
WEIS Felix Manfred
Ski Zunft Brend
GER 1:57:05.2 0:15:02.5
27.
VETTER Maximilian
VfL Sindelfingen Tria
GER 1:57:06.9 0:15:04.3
28.
SCHÄFER Arne
SG Klotzsche
GER 1:58:08.1 0:16:05.5
29.
RUPNIK Marko
TSK Nanos
SLO 1:58:10.9 0:16:08.3
30.
MEILER Martin
TSV Oberammergau/Team Vorarlberg
GER 1:58:18.6 0:16:16.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
MUTSCHELLER Sigrid
Fischer Racing Team
GER 1:52:49.4 0:00:00.0
2.
SEEBACHER Anna Roswitha
AdidasXCsTeam
AUT 1:58:22.2 0:05:32.7
3.
MARGARET Lane
endless local Nordic Team
USA 2:01:50.1 0:09:00.7
4.
HUBER Ulrike
Skiteam Skiwachse Lehmann - Nordic by Nature
GER 2:06:37.7 0:13:48.2
5.
BRATTENG Stine
NOR 2:08:07.9 0:15:18.5
6.
NÖHMEIER Hanna
SC Gefrees/Team Zipps
GER 2:08:45.4 0:15:56.0
7.
SCHEUFELE Lisa
GER 2:14:18.0 0:21:28.6
8.
ROSA Zimare
SG Klotzsche
GER 2:15:14.0 0:22:24.6
9.
LIUDMILA Uzick
wsv reit im winkl
GER 2:17:06.2 0:24:16.8
10.
SPIEKER Diana
SWV Goldlauter-Heidersbach
GER 2:19:40.5 0:26:51.1
11.
KNABE Andrea
GER 2:20:15.5 0:27:26.1
12.
METSALU Merilin
Adduco Moving
EST 2:22:07.0 0:29:17.6
13.
RITZ Muffy
Vamps/ LUMI
USA 2:22:10.0 0:29:20.5
14.
STIEHLER Paula
SG Klotzsche
GER 2:22:39.2 0:29:49.8
15.
KUNER Isabell
ST Schonach-Rohrhardsberg
GER 2:22:46.5 0:29:57.1
16.
KOLLER Martina
TSV Oberammergau
GER 2:24:50.5 0:32:01.1
17.
GSCHMEIßNER Johanna
GER 2:25:05.0 0:32:15.6
18.
PETERS Annette
Triathlon Friedrichroda
GER 2:25:11.3 0:32:21.8
19.
BECKE Angelika
run2gether
AUT 2:26:21.7 0:33:32.3
20.
REBANE Eveli
Jooksupartner
EST 2:27:44.0 0:34:54.6
21.
ALFTHAN Mary-Ann
Team Electrofit
FIN 2:31:50.7 0:39:01.3
22.
MONAHAN Erika
USA 2:32:01.5 0:39:12.1
23.
LEGELLI Maria Elisa
GER 2:32:11.8 0:39:22.4
24.
ZIMARE Franziska
SG Klotzsche
GER 2:32:17.0 0:39:27.6
25.
OLEJNIK Julia
GER 2:35:24.3 0:42:34.9
26.
BÄCHTIGER Laura
SUI 2:36:20.1 0:43:30.6
27.
HÖFER Juliane
AUT 2:36:23.8 0:43:34.4
28.
JALLAI Janeli
Sporttravel
EST 2:37:53.8 0:45:04.4
29.
GINDHART Marina
TSV Oberammergau
GER 2:39:51.8 0:47:02.4
30.
OSSYRA Sabina
GER 2:39:55.6 0:47:06.2
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
MOOSMAYER Philipp
XC For More
GER 0:50:21.2 0:00:00.0
2.
HARTIG Fabian
Eintracht Braunschweig Wintersport
GER 0:50:23.2 0:00:01.9
3.
SEYWALD Clemens
SV Maierhöfen Grünenbach
GER 0:51:03.2 0:00:42.0
4.
BECKER Manuel
AdidasXCsTeam
GER 0:52:03.5 0:01:42.2
5.
GÖPPERT Jonathan
xc-ski.de A/N Skimarathon Team
GER 0:52:04.5 0:01:43.2
6.
KASBERGER Stephan
Nordicsport HillBill
GER 0:53:08.2 0:02:46.9
7.
KOLLER Stefan
Salomon
AUT 0:53:36.5 0:03:15.2
8.
KRÄMER Fabian
Team Zipps/Tuwi Adenau
GER 0:54:10.2 0:03:49.0
9.
MULZER Severin
Ski Club Lenggries
GER 0:54:15.5 0:03:54.2
10.
TANNERT Andreas
SKG Gersfeld
GER 0:54:18.0 0:03:56.7
11.
WEIHER Stefan
TSV Buching
GER 0:54:19.5 0:03:58.2
12.
PUFF Benedikt
Skimarathon Team Austria
GER 0:54:24.0 0:04:02.7
13.
EIGNER Falco
ATSV Gebirge Gelobtland
GER 0:54:24.5 0:04:03.2
14.
LÜNEBURG Paul
Eleven Eintracht Skimarathon Team
GER 0:54:25.5 0:04:04.2
15.
GRITSCH Andreas
LLC Längenfeld
AUT 0:55:37.0 0:05:15.7
16.
SCHÖPF Andreas
Langlaufclub Längenfeld
AUT 0:55:38.3 0:05:17.0
17.
SCHWABE Jannik
SC Hochvogel München eV
GER 0:55:41.3 0:05:20.0
18.
RICHTER Jonas
Berstdorfer SV
GER 0:55:43.0 0:05:21.7
19.
VOGLER Michael
Skiwachse Lehmann-Nordic by Nature
GER 0:55:43.0 0:05:21.7
20.
REIF Sebastian
SV Tanne Thalheim
GER 0:55:44.2 0:05:22.9
21.
MAGDALENC Florian
XC For More
GER 0:55:45.5 0:05:24.2
22.
FÜHRLER Severin
WSV Schlehdorf
GER 0:55:46.0 0:05:24.7
23.
BAIR Wolfgang
GER 0:55:46.5 0:05:25.2
24.
GELSE Kolja
Klinikum Traunstein Unfallchirugie
GER 0:55:46.7 0:05:25.4
25.
HAMMERSCHMID Heinz
TSV Marquartstein
GER 0:55:47.0 0:05:25.7
26.
NEUMEIER Frank
SCMK Hirschau
GER 0:55:47.8 0:05:26.5
27.
KREYSCH Joris
Eleven Eintracht BS Skimarathon Team
GER 0:55:50.7 0:05:29.4
28.
FLACKE Jan-Paul
SV Kirchzarten
GER 0:55:55.0 0:05:33.7
29.
LUKAS Moritz
GER 0:55:56.7 0:05:35.4
30.
ROGGE Richard
SKG Gersfeld
GER 0:55:56.8 0:05:35.5
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BROOKS Holly
Lumi Experiences
USA 0:54:14.5 0:00:00.0
2.
MEROTH Lara
GER 0:55:52.7 0:01:38.2
3.
BECKER Linda
GER 0:59:59.7 0:05:45.2
4.
ÖTTL Franziska
SV Chiemgau
GER 1:00:02.0 0:05:47.5
5.
RUDHART Nele
WSV Isny
GER 1:00:07.7 0:05:53.2
6.
NEUHAUSER Regine
SC Fischen
GER 1:02:15.5 0:08:01.0
7.
THOMPSON Margeaux
Birkebeiner Nordic Ski Club Falls Creek
AUS 1:03:53.0 0:09:38.5
8.
EBERHARDT Svenja
SV Kirchzarten
GER 1:03:54.5 0:09:40.0
9.
FLÜß Kerstin
TB Cannstatt Triathlon
GER 1:04:14.5 0:10:00.0
10.
WAGNER Franziska
LMU Frauenklinik
GER 1:04:28.5 0:10:14.0
11.
KÖLBEL Sandra
SC Norweger Annaberg
GER 1:05:29.3 0:11:14.8
12.
LAUDI Silke
GER 1:05:40.3 0:11:25.7
13.
SCHMITZ-WECKAUF Stephanie
GER 1:05:46.3 0:11:31.8
14.
DIETZE Alexandra
Pulsschlag
GER 1:06:20.0 0:12:05.5
15.
PIETSCH Marianne
GER 1:06:20.8 0:12:06.2
16.
VOGLER Barbara
Skiwachse Lehmann-Nordic by Nature
AUT 1:06:41.0 0:12:26.5
17.
VOLZ Sigrun
Sportklinik Ravensburg
GER 1:07:23.0 0:13:08.5
18.
SCHEIBER Barbara
SC Tannheimertal
AUT 1:08:01.3 0:13:46.7
19.
THERES Meyer
GER 1:08:06.0 0:13:51.5
20.
SCHÜBELER Corinna
BTSV Eintracht Braunschweig
GER 1:08:22.0 0:14:07.5
21.
SCHÄFER Julia
SG Klotzsche
GER 1:08:39.8 0:14:25.3
22.
BREITKOPF Isabella
GER 1:10:00.3 0:15:45.8
23.
SELTER Lea
TV Attendorn
GER 1:10:00.6 0:15:46.0
24.
KUPFER Lena
SV Trebsen
GER 1:10:07.6 0:15:53.0
25.
KRÜGER Andrea
GER 1:11:15.3 0:17:00.8
26.
WITTNER Nicola
LG Lauter
GER 1:11:26.5 0:17:12.0
27.
KUNER Heike
SV-SZ Kniebis
GER 1:11:52.6 0:17:38.0
28.
MAYER Elena
Skizunft Stockach
GER 1:11:52.8 0:17:38.3
29.
GÜNTHER Susann
FC Erzgebirge Aue Abt Ski
GER 1:11:59.6 0:17:45.0
30.
MEYENDORF Inga
GER 1:11:59.8 0:17:45.3
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
MOCH Jakob
GER 0:21:27.1 0:00:00.0
2.
PAITZ Tim
WSV Isny
GER 0:21:27.3 0:00:00.2
3.
BERNSHAUSEN Max
GER 0:21:46.2 0:00:19.0
4.
WOJTYŁA Wojciech
MKS ISTEBNA / SKIPOL TEAM.PL
POL 0:22:40.1 0:01:13.0
5.
HARTMANN Till
SC Rückershausen/ Sauerland Skiteam
GER 0:22:40.4 0:01:13.2
6.
REIBER Marius
TGV 1859 Schotten e.V.
GER 0:24:27.9 0:03:00.8
7.
GROTZ Michael
Marktoberdorf
GER 0:24:40.1 0:03:13.0
8.
BASSELER Michael
Skiwachse Lehmann-Nordic by Nature
GER 0:25:49.6 0:04:22.5
9.
KENNEL Wolfgang
xc-ski.de A N Skimarathon Team
GER 0:26:22.4 0:04:55.3
10.
KOCH Michael
Club Loisir Nordique Luxembourg
GER 0:27:16.6 0:05:49.5
11.
FISCHER Thomas
GER 0:28:18.2 0:06:51.0
12.
TAUTENHAHN Frank
SG Adelsberg
GER 0:28:35.9 0:07:08.7
13.
GERUM Sebastian
VR Bank Werdenfels
GER 0:28:38.9 0:07:11.7
14.
LEPPLA RICHART Lorenz
WSC Staufen Breisgau
GER 0:29:16.0 0:07:48.9
15.
PARIK Raul
Sporttravel
EST 0:29:36.6 0:08:09.5
16.
SORG Michael
Team Silla Hopp
GER 0:30:57.4 0:09:30.2
17.
DAMHJELL Cedric
Ski Club Lenggries
GER 0:31:10.7 0:09:43.5
18.
KRINER Florian
SC Rennertshofen
GER 0:31:29.7 0:10:02.5
19.
FRIEDEMANN Ullrich
SC Norweger Annaberg
GER 0:31:36.6 0:10:09.5
20.
KRINER Martin
GER 0:31:38.1 0:10:11.0
21.
GRUBER Christian
VR-Bank Werdenfels
GER 0:32:33.6 0:11:06.5
22.
ZIKELI Gregor
TSV Altenau
GER 0:33:14.6 0:11:47.5
23.
BACKS Benedikt
Tretlager e.V.
GER 0:33:29.7 0:12:02.5
24.
GEIER Herbert
GER 0:34:19.4 0:12:52.3
25.
NEUBAUER Klaus
GER 0:34:36.9 0:13:09.7
26.
SCHWARZ Valentin
TSV Oberammergau
GER 0:35:31.4 0:14:04.2
27.
BAUMBACH Rüdiger
GER 0:35:48.7 0:14:21.5
28.
SELTER Uli
TV Attendorn
GER 0:35:56.9 0:14:29.7
29.
SCHWARZ Julian
TSV Oberammergau
GER 0:36:14.9 0:14:47.8
30.
OSTLER Lukas
TSV Oberammergau
GER 0:36:15.4 0:14:48.3
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ELFERS Marielle
Eleven Eintracht BS Skimarathon Team
GER 0:26:24.1 0:00:00.0
2.
BIERI Katja
SC Zweisimmen
SUI 0:27:22.9 0:00:58.7
3.
HÖFLER Heidi
Concordia Burggen
GER 0:30:53.1 0:04:28.9
4.
DIEMER Pia
TG48 Schweinfurt
GER 0:31:14.9 0:04:50.7
5.
KOCH Katharina
Club Loisir Nordique Luxembourg
GER 0:32:45.1 0:06:20.9
6.
MARZELL Sophia
TSV Altenau
GER 0:35:36.2 0:09:12.0
7.
FRÖJD Marie
Rehns BK
SWE 0:35:37.6 0:09:13.5
8.
KÖLBL Christine
GER 0:35:44.2 0:09:20.0
9.
SCHMITZ Christiane
TB Erlangen
GER 0:35:54.4 0:09:30.2
10.
THOMAS Ines
GER 0:37:52.9 0:11:28.8
11.
SOLINOVA Zofie
FSK Dudaatsch
CZE 0:39:07.9 0:12:43.8
12.
MORGNER Anne-Kathleen
GER 0:39:14.9 0:12:50.8
13.
HEIN Elwira
Heimbach Weis 2000 e.V
GER 0:39:17.4 0:12:53.3
14.
SOLINOVA Vilma
FSK Dudaatsch
CZE 0:40:05.7 0:13:41.5
15.
DIEMER Birgit
TG48 Schweinfurt
GER 0:40:49.0 0:14:24.8
16.
POPPNER Kathrin
WSV Ilmenau 1908 e.V. Ski Nordisch
GER 0:41:03.2 0:14:39.0
17.
HASSELMANN Franziska
GER 0:41:21.2 0:14:57.0
18.
KNOSPE Kathrin
GER 0:41:52.2 0:15:28.0
19.
KUS Ute
Cottbuser Parkläufer
GER 0:42:46.7 0:16:22.5
20.
GÜNZEL Susán
GER 0:43:10.9 0:16:46.7
21.
KISSELBACH Paulina
GER 0:44:38.7 0:18:14.5
22.
BOHNET Birgitta
GER 0:45:10.2 0:18:46.0
23.
DITTMANN Julia
GER 0:47:11.5 0:20:47.3
24.
GROSSER Petra
GER 0:48:22.9 0:21:58.8
25.
LERZER - TORNOW Erna
GER 0:58:13.8 0:31:49.6
26.
VAN WEZEL Helma
NED 1:04:48.0 0:38:23.8
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
NOVAK Max
Team Ramudden
SWE 1:44:43.7 0:00:00.0
2.
SKINSTAD Petter Soleng
Team Coop
NOR 1:44:43.9 0:00:00.2
3.
PAUS Herman
Team Ramudden
NOR 1:44:44.4 0:00:00.7
4.
BERGLUND Gustaf
Team Ramudden
SWE 1:44:44.7 0:00:00.9
5.
REZAC Stanislav
SLAVIA POJISTOVNA SPORT TEAM
CZE 1:44:45.2 0:00:01.5
6.
STOCEK Fabian
Vltava Fund Ski Team
CZE 1:44:45.9 0:00:02.2
7.
JOKS Henrik
IL Forsok/Team Norsk Gran
NOR 1:44:46.4 0:00:02.7
8.
EKLOEF Johannes
Team Ramudden
SWE 1:45:05.7 0:00:21.9
9.
WINKER Christian
endless local Nordic Team
GER 1:48:02.9 0:03:19.2
10.
DU PASQUIER Arnaud
Team Nordic Experience
SUI 1:48:40.9 0:03:57.2
11.
OLEX Max
Adidas XCS Team
GER 1:49:48.4 0:05:04.7
12.
MICH Riccardo
Team Futura
ITA 1:49:49.2 0:05:05.5
13.
WAIDELICH Moritz
SC Enzklösterle
GER 1:49:49.3 0:05:05.5
14.
SUTTER Martin
Fischer Racing Team
AUT 1:49:50.7 0:05:07.0
15.
STRAND Daniel
GER 1:49:51.2 0:05:07.5
16.
SELTER Benjamin
SAUERLAND SKI TEAM/ TV Attendorn
GER 1:49:55.7 0:05:12.0
17.
OTTILINGER Patrick
endless local Nordic Team
GER 1:49:58.2 0:05:14.5
18.
LIEDERER Niklas Torgny
Adidas XCs
AUT 1:50:11.4 0:05:27.7
19.
BUTTIN Bastien
CS La Féclaz
FRA 1:50:54.5 0:06:10.7
20.
HARTIG Tobias
Ski-Willy Marathon Team Austria
GER 1:51:02.0 0:06:18.2
21.
LEUPOLD Richard
GER 1:52:03.7 0:07:20.0
22.
FREIMUTH Thomas
xc-ski.de AIN Skimarathon Team
GER 1:52:46.0 0:08:02.2
23.
POMMER David
Polizisport
AUT 1:52:58.2 0:08:14.5
24.
SUTTER Stefan
KÄSTLE Nordic Team
AUT 1:54:32.7 0:09:49.0
25.
VESTRE Alexander
Team Skigo Frydenbo
NOR 1:54:33.5 0:09:49.7
26.
VILHELMSSON Patric
Team Stordunk
SWE 1:54:34.2 0:09:50.5
27.
FALK Stefan
SC Grossberg
GER 1:54:35.0 0:09:51.2
28.
HARTMANN Till
SC Rückershausen/ Sauerland Skiteam
GER 1:54:35.5 0:09:51.7
29.
DEBERTIN Daniel
Eleven Eintracht BS Skimarathon Team
GER 1:54:38.5 0:09:54.7
30.
VOGLER Matthias
SC Pfronten
GER 1:56:05.1 0:11:21.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KORSGREN Lina
Team Ramudden
SWE 1:49:54.7 0:00:00.0
2.
DAHL Ida
Team Ramudden
SWE 1:52:46.4 0:02:51.7
3.
MUELLER Franziska
xc-ski.de A/N Skimarathon Team
GER 1:59:36.7 0:09:42.0
4.
DONZALLAZ Nicole
TEAM ROBINSON TRENTINO
SUI 2:11:16.5 0:21:21.8
5.
UHL Ann-Cathrin
endless local Nordic Team
GER 2:14:21.3 0:24:26.6
6.
MAYER Melina
xc-ski.de A N Skimarathon Team
SUI 2:15:41.5 0:25:46.8
7.
JACKSON Ella
AUSXC
AUS 2:17:15.6 0:27:20.8
8.
SEEBACHER Anna
AdidasXCsTeam
AUT 2:18:14.5 0:28:19.8
9.
SCHWARZ Nathalie
SU Zwettl
AUT 2:18:17.0 0:28:22.3
10.
NOEHMEIER Hanna
SC Gefrees/Team Zipps
GER 2:22:41.3 0:32:46.6
11.
LANE Margaret
endless local Nordic Team
USA 2:23:17.3 0:33:22.6
12.
HAPP Anna
SC Pfronten
GER 2:24:32.3 0:34:37.6
13.
ZIMARE Rosa
SG Klotzsche
GER 2:30:38.6 0:40:43.9
14.
WAIDELICH Melissa
SC Enzklösterle
GER 2:34:09.8 0:44:15.1
15.
WAIDELICH Claudia
SZ Calmbach
GER 2:34:42.8 0:44:48.1
16.
SPILKER Live Augusta
Byasen IL
NOR 2:38:39.1 0:48:44.4
17.
CHERNILOVSKAYA Anna
Stichts Langlauf Team
NED 2:39:49.4 0:49:54.6
18.
NEUHAUSER Regine
SC Fischen
GER 2:40:34.1 0:50:39.4
19.
KUNER Isabell
ST Schonach-Rohrhardsberg
GER 2:40:58.6 0:51:03.9
20.
STIEHLER Paula
SG Klotzsche
GER 2:41:04.9 0:51:10.1
21.
ALT Prisca Sophie
Eleven Eintracht Skimarathon Team
GER 2:43:48.4 0:53:53.6
22.
ALBER Barbara
GER 2:45:18.9 0:55:24.1
23.
METSALU Merilin
Adduco Moving
EST 2:46:23.9 0:56:29.2
24.
PRAGER Sabrina
LG Passau
GER 2:46:43.4 0:56:48.7
25.
REBANE Eveli
Jooksupartner
EST 2:47:28.9 0:57:34.1
26.
HEINRICH Liane
VfA endLOS Dresden
GER 2:49:05.4 0:59:10.7
27.
SUNDELIN Christina
Team Schoko
FIN 2:50:14.2 1:00:19.5
28.
SPÖTZL Lisa
GER 2:51:45.4 1:01:50.7
29.
VALLASTE Kristel
Jooksupartner
EST 2:53:15.7 1:03:20.9
30.
RODLER Irmengard
SC Kreuth
GER 2:55:54.9 1:06:00.2
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
MICH Stefano
ITA 0:55:12.1 0:00:00.0
2.
KUCHL Johannes
Ski Willy Marathon Team Austria
GER 0:56:55.6 0:01:43.5
3.
MEISTER Markus
Kästle Racing Team
GER 0:57:19.4 0:02:07.2
4.
KASBERGER Stephan
Nordicsport HillBill
GER 0:58:00.1 0:02:48.0
5.
BECKER Manuel
AdidasXCsTeam
GER 0:58:56.4 0:03:44.3
6.
GRUBER Lorenz
Ski Willy Marathon Team Austria
AUT 0:59:04.9 0:03:52.7
7.
WOJTYŁA Wojciech
MKS ISTEBNA / SKIPOL TEAM.PL
POL 0:59:05.4 0:03:53.2
8.
WUNSCH Dietmar
SC Oberstdorf
GER 1:00:45.4 0:05:33.2
9.
WEIS Felix Manfred
Ski Zunft Brend
GER 1:02:33.1 0:07:21.0
10.
LÜNEBURG Paul
Eleven Eintracht Skimarathon Team
GER 1:02:41.9 0:07:29.7
11.
RICHTER Jonas
Berstdorfer SV
GER 1:03:07.6 0:07:55.5
12.
URBAN Rostislav
Ski klub Šumperk
CZE 1:03:08.6 0:07:56.5
13.
ROBALDS Arvis
LAT 1:03:19.1 0:08:07.0
14.
VOGLER Michael
Skiwachse Lehmann-Nordic by Nature
GER 1:03:25.1 0:08:13.0
15.
BIERI Beat
SC Zweisimmen
SUI 1:04:42.6 0:09:30.5
16.
KRÄMER Fabian
Team Zipps/Tuwi Adenau
GER 1:04:42.7 0:09:30.6
17.
FÜHRLER Severin
WSV Schlehdorf
GER 1:04:44.0 0:09:31.8
18.
EBNER Ronny
Löffler Skadi Loppet Team
GER 1:06:05.2 0:10:53.0
19.
SCHELHORN Jonas
GER 1:06:14.5 0:11:02.3
20.
FISCHER Andreas
TSV Oberammergau
GER 1:06:19.2 0:11:07.0
21.
VAN SCHELVE Jonas
SLV Ernstberg / Team Zipps
GER 1:07:32.9 0:12:20.7
22.
NEUMEIER Frank
SCMK Hirschau
GER 1:08:22.7 0:13:10.5
23.
KÖRBS Peter
TSV Ausbach
GER 1:09:07.2 0:13:55.0
24.
KÖLBEL Frank
SG Norweger Annaberg
GER 1:10:02.8 0:14:50.6
25.
BLAZEK Jiri
Ski Nordic Marianske Lazne
CZE 1:10:02.9 0:14:50.7
26.
WILDE Alexander
GER 1:10:04.7 0:14:52.5
27.
KERGL Andreas
BSV Sparkasse Oberland
GER 1:10:04.9 0:14:52.8
28.
BRÖRING Jonas
BTSV Eintracht Braunschweig
GER 1:10:43.4 0:15:31.3
29.
PÄÄRU Mikk
Sporttravel
EST 1:10:44.4 0:15:32.3
30.
ONNICH Simon
TSV Altenau
GER 1:10:59.2 0:15:47.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BECKER Linda
GER 1:07:32.9 0:00:00.0
2.
GLATZ Vevi
SC Grainau
GER 1:10:44.7 0:03:11.7
3.
HAPP Lea
SC Pfronten
GER 1:12:21.2 0:04:48.2
4.
THOMPSON Margeaux
Birkebeiner Nordic Ski Club Falls Creek
AUS 1:12:23.7 0:04:50.8
5.
DIETZE Alexandra
Pulsschlag
GER 1:15:10.7 0:07:37.7
6.
SCHWARZ Magdalena
SU Raika Zwettl
AUT 1:16:05.4 0:08:32.5
7.
VON CHAMIER Julia
GER 1:16:23.7 0:08:50.7
8.
BIERI Katja
SC Zweisimmen
SUI 1:20:40.7 0:13:07.7
9.
RITZ Muffy
Vamps/ LUMI
USA 1:21:29.2 0:13:56.3
10.
BRANDTS Maxime
Biathlon saarland
NED 1:22:29.3 0:14:56.3
11.
VOGLER Barbara
Skiwachse Lehmann-Nordic by Nature
AUT 1:24:13.7 0:16:40.7
12.
DIETZE Anett
Pulsschlag
GER 1:27:39.5 0:20:06.5
13.
OTTESON Joney
USA 1:27:52.7 0:20:19.8
14.
SALE Ivita
SSK BEBRA
LAT 1:31:57.8 0:24:24.9
15.
DE RIJCKE Annekarlijn
SLT
NED 1:33:27.1 0:25:54.1
16.
MAIR-PEER Hemma
WSV Aschau
AUT 1:33:36.0 0:26:03.0
17.
SENNEWALD Sophia
SC DHfK Leipzig
GER 1:34:47.2 0:27:14.3
18.
STAUDT Anna-Maria
GER 1:35:15.5 0:27:42.5
19.
WITTNER Nicola
LG Lauter
GER 1:36:11.2 0:28:38.3
20.
SUBERG Gerti
TSG Backnang Ski
GER 1:38:49.3 0:31:16.3
21.
JORGENSEN Ann Kristin
NOR 1:39:08.5 0:31:35.6
22.
SCHMITZ Christiane
TB Erlangen
GER 1:40:22.1 0:32:49.2
23.
SMITH Danielle
Sci club olive
GBR 1:41:42.5 0:34:09.6
24.
ŠIMEČKOVÁ Radka
Ski Senohraby
CZE 1:41:50.8 0:34:17.8
25.
BUGAR Andrea
TSV Harburg
GER 1:42:58.9 0:35:25.9
26.
OZOLINA Inita
LAT 1:48:17.5 0:40:44.6
27.
KUS Ute
Cottbuser Parkläufer
GER 1:48:41.8 0:41:08.8
28.
CARBONETTI Lidia
sci nordico serravalle scrivia
ITA 1:50:47.3 0:43:14.3
29.
HAHN Claudia
Skiclub Kottmar e.V.
GER 1:50:52.0 0:43:19.1
30.
TOLAK Marta
TN Biegówki Wesoła
POL 1:51:06.0 0:43:33.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
GRAF Matthias
Sport Schindele
GER 0:24:12.3 0:00:00.0
2.
THEINE Stefan
SC Siedlinghausen
GER 0:26:00.3 0:01:48.0
3.
HOLIK Amos
Ski Club Heidelberg
GER 0:26:39.8 0:02:27.5
4.
KOCH Michael
Club Loisir Nordique Luxembourg
GER 0:29:00.8 0:04:48.5
5.
HOLIK Bernd
Ski Club Heidelberg
GER 0:29:01.1 0:04:48.8
6.
SCHWABAUER Nick
src-heimbach-weis 2000e.V
GER 0:32:32.3 0:08:20.0
7.
WÖRZ Johannes
Team Silla Hopp
GER 0:34:43.1 0:10:30.8
8.
FRÖHLICH Claus
TSV Landsberg
GER 0:36:03.6 0:11:51.3
9.
DARSCHEID Frank
Ruder Club Isar Niederpöring
GER 0:36:56.5 0:12:44.2
10.
JÄGEL Olaf
Tom's Coaching
GER 0:38:30.8 0:14:18.5
11.
LAYHER Michael
GER 0:38:50.6 0:14:38.3
12.
VASILEV Svetlin
Akademik Svishtov
BUL 0:39:47.6 0:15:35.3
13.
GHARAGOZLOU Amir Farhang
IRA 0:40:58.8 0:16:46.5
14.
DOWNS Kevin
USA 0:40:59.1 0:16:46.8
15.
HUBER-CARROLL Ingo
GER 0:43:05.1 0:18:52.8
16.
CARROLL Dylan
GER 0:43:05.6 0:18:53.3
17.
GROß Isabell
GER 0:43:31.3 0:19:19.0
18.
NAUMANN Peter
TSV Kößlarn
GER 0:44:17.1 0:20:04.8
19.
ESTERL Karlheinz
LV Deggendorf
GER 0:46:01.8 0:21:49.5
20.
BIERC Marcin
GER 0:46:08.1 0:21:55.8
21.
POPPNER Uwe
WSV Ilmenau 1908 e.V. Ski Nordisch
GER 0:46:12.8 0:22:00.5
22.
TAYLOR Brian
USA 0:47:12.3 0:23:00.0
23.
STIMPEL Burkhard
GER 0:47:57.1 0:23:44.8
24.
LEITZ Roland
GER 0:49:52.4 0:25:40.1
25.
SOBOLEV Andrey
RUS 0:51:02.1 0:26:49.8
26.
MAAR Ralf
TSV Wolfratshausen Laufgruppe
GER 0:51:17.1 0:27:04.8
27.
THOMAS Noah
GER 0:51:50.1 0:27:37.8
28.
TREPTE Sebastian
ohne
GER 0:53:14.9 0:29:02.5
29.
PLEDEL Harald
GER 0:55:11.7 0:30:59.4
30.
GRÜNINGER Manfred
SC Waldau
GER 0:57:02.4 0:32:50.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ELFERS Marielle
Eleven Eintracht BS Skimarathon Team
GER 0:32:48.8 0:00:00.0
2.
SELTER Lea
TV Attendorn
GER 0:34:45.3 0:01:56.4
3.
NOODT Karin
SC Buntenbock
GER 0:35:02.6 0:02:13.7
4.
HÖFLER Heidi
Concordia Burggen
GER 0:35:14.6 0:02:25.7
5.
KOCH Katharina
Club Loisir Nordique Luxembourg
GER 0:35:59.6 0:03:10.7
6.
HELLER Maria
WSV Rotterode
GER 0:36:00.8 0:03:11.9
7.
MONAHAN Erika
USA 0:40:59.1 0:08:10.2
8.
SCHIMMEL Brigitte
GER 0:45:46.6 0:12:57.7
9.
BRANDE Emily
USA 0:46:33.6 0:13:44.7
10.
JÄGEL Christina
Tom's Coaching
GER 0:47:49.8 0:15:00.9
11.
LANGER Gwendolyn
Dextro Energy Sport Team
GER 0:48:16.4 0:15:27.5
12.
BERNDT Karoline
GER 0:49:13.4 0:16:24.6
13.
HEMPEL Antje
DAV Fürth
GER 0:51:23.8 0:18:35.0
14.
SCHADOW Laura
Dextro Energy Sport Team
GER 0:52:43.2 0:19:54.3
15.
BÄCHMANN Christiane
GER 0:55:59.4 0:23:10.5
16.
HAJEK Anja
GER 0:58:45.6 0:25:56.7
17.
SOMMER Heide
GER 0:59:13.9 0:26:25.1
18.
VAN WEZEL Helma
NED 1:04:12.1 0:31:23.2
19.
LERZER - TORNOW Erna
GER 1:04:31.9 0:31:43.0
20.
MENTRUP Sabine
GER 1:07:57.7 0:35:08.8
21.
SHULGINA Rimma
RUS 1:09:39.7 0:36:50.8
22.
WÖLFLE Edeltraud
GER 1:12:59.7 0:40:10.8
23.
PFEUFFER Erika
WSV Ilmenau 1908 e.V. Ski Nordisch
GER 1:14:00.2 0:41:11.3

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.