Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
Publishing or redistribution of content is prohibited without written permission..
By downloading the file you accept these terms of use.
Loading...
Rank | Bib | Fullname | Nat. | Year | Club | Category | Time | Gap | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | diplom | 2010 | BUSCHEK Tobias | 2005 | SC Furth im Wald | 1. / S 10 M | 0:04:22.4 | 0:00:00.0 | ||
2 | diplom | 2006 | ULLMANN Timo | 2005 | WSV08 Johanngeorgenstadt | 2. / S 10 M | 0:04:29.9 | 0:00:07.5 | ||
3 | diplom | 2056 | PETZOLD Laura | 2005 | SV Stützengrün | 1. / S 10 W | 0:04:37.7 | 0:00:15.3 | ||
4 | diplom | 2101 | FRANZ Louis | 2006 | SC Furth im Wald | 1. / S 9 M | 0:04:43.0 | 0:00:20.6 | ||
5 | diplom | 2050 | LEHNUNG Johanna | 2005 | SV Grün-Weiß Pirna | 2. / S 10 W | 0:04:49.8 | 0:00:27.4 | ||
6 | diplom | 2001 | HOLIK Amos | 2005 | Ski Club Heidelberg | 3. / S 10 M | 0:04:56.8 | 0:00:34.4 | ||
7 | diplom | 2003 | KOCH Wilhelm | 2005 | ESV Nassau | 4. / S 10 M | 0:04:58.6 | 0:00:36.2 | ||
8 | diplom | 2150 | BÖHME Oskar | 2007 | Skiverein Stützengrün | 1. / S 8 M | 0:05:04.2 | 0:00:41.8 | ||
9 | diplom | 2051 | SCHLÜTER Nina | 2005 | Bertsdorfer SV | 3. / S 10 W | 0:05:08.2 | 0:00:45.8 | ||
10 | diplom | 2052 | HERRMANN Cynthia | 2005 | ATSV Gebirge/Gelobtland | 4. / S 10 W | 0:05:14.4 | 0:00:52.0 | ||
11 | diplom | 2004 | MATATKO Fabian | 2005 | SV Grün-Weiß Pirna | 5. / S 10 M | 0:05:24.2 | 0:01:01.8 | ||
12 | diplom | 2008 | FUCHS Benjamin | 2005 | Skadi Junior Team | 6. / S 10 M | 0:05:30.0 | 0:01:07.6 | ||
13 | diplom | 2057 | BAUER Charlotte | 2005 | SC Bischofsgrün | 5. / S 10 W | 0:05:34.2 | 0:01:11.8 | ||
14 | diplom | 2157 | KLAUSCH Luis | 2007 | TSV Spitzkunnersdorf/PSV Zittau | 2. / S 8 M | 0:05:37.6 | 0:01:15.2 | ||
15 | diplom | 2161 | KAPKO Samuel | 2007 | --- | 3. / S 8 M | 0:05:41.1 | 0:01:18.7 | ||
16 | diplom | 2007 | WENGENMAYR Matthias | 2005 | Augsburg | 7. / S 10 M | 0:06:02.7 | 0:01:40.3 | ||
17 | diplom | 2100 | FUCHS Vincent | 2006 | Skadi Junior Team | 2. / S 9 M | 0:06:10.4 | 0:01:48.0 | ||
18 | diplom | 2063 | JUNGE Viktoria | 2005 | TSV Indersdorf | 6. / S 10 W | 0:06:27.5 | 0:02:05.1 | ||
19 | diplom | 2151 | HUNGER Lennart | 2007 | SG Klotzsche | 4. / S 8 M | 0:06:36.7 | 0:02:14.3 | ||
20 | diplom | 2054 | RECHENMACHER Johanna | 2005 | Skadi Junior Team | 7. / S 10 W | 0:06:41.9 | 0:02:19.5 | ||
21 | diplom | 2160 | EISCHER Elias | 2007 | USC Atomic St. Leonhard | 5. / S 8 M | 0:06:54.4 | 0:02:32.0 | ||
22 | diplom | 2156 | SILOVSKÁ Barbora | 2007 | Ski klub Strakonice | 1. / S 8 W | 0:07:01.9 | 0:02:39.5 | ||
23 | diplom | 2154 | WAGNER Joelle | 2007 | Ulm | 2. / S 8 W | 0:07:13.2 | 0:02:50.8 | ||
24 | diplom | 2155 | LEDERER Benedikt | 2007 | WSV Zellerreit | 6. / S 8 M | 0:07:17.3 | 0:02:54.9 | ||
25 | diplom | 2005 | LEISMANN David | 2005 | SC Buntenbock | 8. / S 10 M | 0:07:35.5 | 0:03:13.1 | ||
26 | diplom | 2210 | HUDECKOVA Lucie | 2008 | FISCHER Ski klub Šumava Vimperk | 1. / S 7 W | 0:07:58.8 | 0:03:36.4 | ||
27 | diplom | 2158 | ALTENBURGER Lisann | 2007 | Skadi Junior Team | 3. / S 8 W | 0:08:02.5 | 0:03:40.1 | ||
28 | diplom | 2205 | MACHAROVSKY Georg | 2008 | SC Furth im Wald | 1. / S 7 M | 0:08:17.9 | 0:03:55.5 | ||
29 | diplom | 2207 | MAKOSCH Marie | 2008 | ATSV Gerbirge Gelobtland | 2. / S 7 W | 0:08:34.3 | 0:04:11.9 | ||
30 | diplom | 2204 | MÜHLBAUER Barbara | 2008 | SC Furth im Wald | 3. / S 7 W | 0:08:41.3 | 0:04:18.9 | ||
31 | diplom | 2206 | BUSCHEK Alexander | 2009 | SC Furth im Wald | 1. / S 6 M | 0:08:44.9 | 0:04:22.5 | ||
32 | diplom | 2152 | TONN Friedrich | 2007 | SC Buntenbock | 7. / S 8 M | 0:08:49.1 | 0:04:26.7 | ||
33 | diplom | 2203 | BACHL Hanna | 2008 | Skadi Junior Team | 4. / S 7 W | 0:08:52.2 | 0:04:29.8 | ||
34 | diplom | 2202 | ALTENBURGER Lauren | 2009 | Skadi Junior Team | 1. / S 6 W | 0:08:53.0 | 0:04:30.6 | ||
35 | diplom | 2159 | EBNER Eva | 2007 | Skadi Junior Team | 4. / S 8 W | 0:09:51.1 | 0:05:28.7 | ||
36 | diplom | 2201 | BERTHOLD Jolina | 2009 | ATSV Gebirge/Gelobtland | 2. / S 6 W | 0:10:39.5 | 0:06:17.1 | ||
37 | diplom | 2208 | WAGNER Anique | 2010 | --- | 1. / S 5 W | 0:14:15.2 | 0:09:52.8 | ||
--- | 2002 | SIKORSKI Laurence | 2005 | TSV Leuna e.V. | . / S 10 M | DNS | --- | |||
--- | 2009 | DICKERT Jonas | 2005 | SCMK Hirschau | . / S 10 M | DNS | --- | |||
--- | 2055 | DICKERT Lena | 2005 | SCMK Hirschau | . / S 10 W | DNS | --- | |||
--- | 2200 | TUTTE Joana | 2008 | SC Kottmar | . / S 7 W | DNS | --- |