König Ludwig Lauf - König Ludwig Lauf - Sunday

cross country skiing
DATE :6.2.2022 PLACE  :Oberammergau

Selected athletes overview

Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
EXPORT :   XLS
Results -
Loading...
Rank Bib Fullname Nat. Year Club Category Time Gap 1,5 km # 9 km # 19 km # 23 km # 31 km # 41 km #
DISPLAY ON PAGE
Rank Bib Fullname Nat. Year Club Category Time Gap 1,5 km # 9 km # 19 km # 23 km # 31 km # 41 km #
1 236 athlete detail NOVAK Max SWE 1996 Team Ramudden 1. /  H 21 1:44:43.7 0:00:00.0 03:54.3 7 0:21:56.0 4 0:45:27.7 9 0:58:59.5 1 1:17:12.1 3 1:40:19.7 1
2 20 athlete detail SKINSTAD Petter Soleng NOR 1989 Team Coop 1. /  H 31 1:44:43.9 0:00:00.2 03:55.0 10 0:21:57.0 8 0:45:27.4 7 0:59:01.5 4 1:17:12.2 4 1:40:21.6 7
3 721 athlete detail PAUS Herman NOR 2000 Team Ramudden 2. /  H 21 1:44:44.4 0:00:00.7 03:49.1 1 0:21:56.0 4 0:45:25.9 1 0:59:00.7 2 1:17:11.9 2 1:40:20.8 5
4 709 athlete detail BERGLUND Gustaf SWE 1998 Team Ramudden 3. /  H 21 1:44:44.7 0:00:00.9 03:49.4 2 0:21:54.5 1 0:45:26.7 4 0:59:01.7 5 1:17:13.6 8 1:40:20.6 3
5 727 athlete detail REZAC Stanislav CZE 1973 SLAVIA POJISTOVNA SPORT TEAM 1. /  H 46 1:44:45.2 0:00:01.5 03:54.4 8 0:21:57.5 9 0:45:26.7 5 0:59:02.4 7 1:17:13.4 6 1:40:21.1 6
6 44 athlete detail STOCEK Fabian CZE 1994 Vltava Fund Ski Team 4. /  H 21 1:44:45.9 0:00:02.2 03:54.5 9 0:21:57.0 7 0:45:27.2 6 0:59:02.7 9 1:17:11.6 1 1:40:20.6 4
7 62 athlete detail JOKS Henrik NOR 1999 IL Forsok/Team Norsk Gran 5. /  H 21 1:44:46.4 0:00:02.7 03:51.3 4 0:21:56.2 6 0:45:25.9 3 0:59:03.0 10 1:17:13.4 7 1:40:22.6 8
8 720 athlete detail EKLOEF Johannes SWE 1992 Team Ramudden 6. /  H 21 1:45:05.7 0:00:21.9 03:55.8 12 0:21:57.7 10 0:45:29.2 11 0:59:01.7 6 1:17:12.2 4 1:40:19.7 2
9 49 athlete detail WINKER Christian GER 1996 endless local Nordic Team 7. /  H 21 1:48:02.9 0:03:19.2 03:51.3 3 0:21:58.0 11 0:45:28.4 10 0:59:02.4 7 1:18:00.9 9 1:43:07.8 9
10 69 athlete detail DU PASQUIER Arnaud SUI 1992 Team Nordic Experience 8. /  H 21 1:48:40.9 0:03:57.2 03:51.5 5 0:21:56.0 3 0:45:25.9 1 0:59:00.7 2 1:18:04.6 11 1:43:09.8 10
11 6 athlete detail OLEX Max GER 1989 Adidas XCS Team 2. /  H 31 1:49:48.4 0:05:04.7 03:52.6 6 0:21:55.2 2 0:45:27.4 7 0:59:03.2 11 1:18:00.9 10 1:44:22.1 11
12 72 athlete detail MICH Riccardo ITA 1991 Team Futura 3. /  H 31 1:49:49.2 0:05:05.5 03:56.5 14 0:22:41.5 12 0:46:19.7 15 1:00:11.7 12 1:19:45.4 14 1:45:03.1 18
13 11 athlete detail WAIDELICH Moritz GER 1995 SC Enzklösterle 9. /  H 21 1:49:49.3 0:05:05.5 03:57.0 15 0:22:43.0 15 0:46:19.9 16 1:00:14.2 14 1:19:43.9 12 1:45:00.1 13
14 73 athlete detail SUTTER Martin AUT 1980 Fischer Racing Team 1. /  H 41 1:49:50.7 0:05:07.0 04:00.8 16 0:22:42.0 13 0:46:19.9 16 1:00:16.7 19 1:19:46.2 16 1:45:01.6 15
15 7 athlete detail STRAND Daniel GER 1982 --- 1. /  H 36 1:49:51.2 0:05:07.5 04:01.3 18 0:22:43.5 16 0:46:17.7 13 1:00:15.2 15 1:19:48.4 17 1:45:00.6 14
16 50 athlete detail SELTER Benjamin GER 1996 SAUERLAND SKI TEAM/ TV Attendorn 10. /  H 21 1:49:55.7 0:05:12.0 04:03.8 21 0:22:43.5 17 0:46:20.2 18 1:00:16.2 18 1:19:44.9 13 1:45:00.1 12
17 28 athlete detail OTTILINGER Patrick GER 1989 endless local Nordic Team 4. /  H 31 1:49:58.2 0:05:14.5 04:04.0 22 0:22:43.7 18 0:46:17.9 14 1:00:16.0 17 1:19:49.4 18 1:45:02.1 16
18 9 athlete detail LIEDERER Niklas Torgny AUT 1991 Adidas XCs 5. /  H 31 1:50:11.4 0:05:27.7 03:55.0 10 0:22:44.5 19 0:46:17.2 12 1:00:12.2 13 1:19:45.9 15 1:45:02.1 17
19 52 athlete detail BUTTIN Bastien FRA 1989 CS La Féclaz 6. /  H 31 1:50:54.5 0:06:10.7 03:56.1 13 0:22:42.2 14 0:46:20.7 19 1:00:22.2 21 1:20:45.9 21 1:45:51.1 20
20 25 athlete detail HARTIG Tobias GER 1994 Ski-Willy Marathon Team Austria 11. /  H 21 1:51:02.0 0:06:18.2 04:04.5 25 0:22:46.0 21 0:46:21.2 20 1:00:18.0 20 1:20:31.4 20 1:45:50.6 19
21 3 athlete detail LEUPOLD Richard GER 1997 --- 12. /  H 21 1:52:03.7 0:07:20.0 04:04.0 23 0:22:44.5 19 0:46:21.4 21 1:00:15.7 16 1:19:50.2 19 1:46:19.1 21
22 66 athlete detail FREIMUTH Thomas GER 1980 xc-ski.de AIN Skimarathon Team 2. /  H 41 1:52:46.0 0:08:02.2 04:01.6 19 0:23:11.2 25 0:47:21.0 27 1:01:22.7 23 1:21:39.9 23 1:47:29.3 22
23 577 athlete detail POMMER David AUT 1993 Polizisport 13. /  H 21 1:52:58.2 0:08:14.5 04:01.1 17 0:23:10.5 23 0:47:20.0 25 1:01:22.5 22 1:21:39.2 22 1:47:31.8 23
24 4 athlete detail SUTTER Stefan AUT 1982 KÄSTLE Nordic Team 2. /  H 36 1:54:32.7 0:09:49.0 04:05.6 26 0:23:57.7 28 0:48:08.2 30 1:02:37.5 28 1:23:03.9 26 1:49:14.1 25
25 47 athlete detail VESTRE Alexander NOR 1979 Team Skigo Frydenbo 3. /  H 41 1:54:33.5 0:09:49.7 04:13.8 32 0:23:58.0 29 0:48:07.9 29 1:02:41.2 34 1:23:06.2 29 1:49:15.1 28
26 539 athlete detail VILHELMSSON Patric SWE 1990 Team Stordunk 7. /  H 31 1:54:34.2 0:09:50.5 04:04.3 24 0:24:01.0 36 0:48:09.2 33 1:02:39.5 30 1:23:07.4 30 1:49:15.9 29
27 659 athlete detail FALK Stefan GER 1997 SC Grossberg 14. /  H 21 1:54:35.0 0:09:51.2 04:16.6 35 0:23:59.5 32 0:48:07.2 28 1:02:38.0 29 1:23:02.9 25 1:49:14.6 26
28 33 athlete detail HARTMANN Till GER 2001 SC Rückershausen/ Sauerland Skiteam 15. /  H 21 1:54:35.5 0:09:51.7 04:08.3 29 0:24:00.0 33 0:48:08.5 31 1:02:39.7 33 1:23:04.9 27 1:49:13.4 24
29 71 athlete detail DEBERTIN Daniel GER 1992 Eleven Eintracht BS Skimarathon Team 16. /  H 21 1:54:38.5 0:09:54.7 04:06.8 27 0:23:11.0 24 0:47:20.4 26 1:02:05.7 27 1:23:06.2 28 1:49:14.6 26
30 85 athlete detail VOGLER Matthias GER 1999 SC Pfronten 17. /  H 21 1:56:05.1 0:11:21.4 04:15.6 34 0:24:00.2 34 0:48:10.7 36 1:02:42.2 35 1:23:24.7 32 1:50:36.1 30
31 5 athlete detail FISCHER Simon GER 1981 Kästle Racing Team / SV Oberreute 4. /  H 41 1:56:10.0 0:11:26.2 04:08.3 31 0:23:58.2 30 0:48:09.2 33 1:02:39.6 31 1:23:25.4 33 1:50:36.1 31
32 22 athlete detail KUISLE Michael GER 1995 endless local Nordic Team 18. /  H 21 1:56:30.7 0:11:47.0 04:07.3 28 0:23:11.2 25 0:47:19.2 22 1:01:34.0 25 1:23:13.2 31 1:50:46.3 32
33 23 athlete detail FROST Robin GER 1993 endless local Nordic Team 19. /  H 21 1:56:30.8 0:11:47.0 04:08.3 29 0:23:14.2 27 0:47:19.4 23 1:01:28.7 24 1:23:02.7 24 1:50:46.6 33
34 103 athlete detail RIEDL Peter GER 1981 SC Gefrees/Team Zipps 5. /  H 41 1:56:56.0 0:12:12.2 04:17.3 37 0:23:58.7 31 0:48:10.2 35 1:02:44.0 36 1:23:56.2 35 1:51:27.8 34
35 76 athlete detail HARTIG Fabian GER 1996 Eintracht Braunschweig Wintersport 20. /  H 21 1:56:56.7 0:12:13.0 04:03.6 20 0:23:09.7 22 0:47:19.7 24 1:02:05.5 26 1:23:48.2 34 1:51:28.6 35
36 78 athlete detail MATTHIAS Kuhn AUT 1988 Salomon 8. /  H 31 1:57:32.2 0:12:48.5 04:26.1 44 0:24:43.5 42 0:49:47.5 43 1:04:42.0 43 1:25:43.2 41 1:52:26.8 38
37 370 athlete detail RYDVANG Kolbjörn NOR 1966 Team Coop 1. /  H 56 1:57:32.7 0:12:49.0 04:27.5 46 0:24:47.7 44 0:49:46.4 42 1:04:38.2 40 1:25:41.9 39 1:52:26.3 37
38 59 athlete detail SIEGEL Jonas GER 1991 WSV Schönsee 9. /  H 31 1:57:34.0 0:12:50.2 04:48.3 78 0:24:37.7 38 0:49:44.9 39 1:04:35.5 37 1:25:37.9 37 1:52:26.9 39
39 375 athlete detail KLIER Felix GER 1987 --- 10. /  H 31 1:57:34.5 0:12:50.7 04:30.8 48 0:24:42.2 40 0:49:44.5 38 1:04:38.8 42 1:25:42.4 40 1:52:28.3 40
40 61 athlete detail JOKS Stein NOR 1968 I.L.Forsok 1. /  H 51 1:57:35.0 0:12:51.3 04:25.5 43 0:24:37.2 37 0:49:45.7 40 1:04:36.0 38 1:25:44.4 42 1:52:28.3 40
41 26 athlete detail SCHWORMSTÄDT Johannes GER 1994 SC St. Peter 21. /  H 21 1:57:38.7 0:12:55.0 04:17.0 36 0:24:00.5 35 0:48:08.9 32 1:02:39.7 32 1:23:56.2 36 1:51:45.3 36
42 453 athlete detail BERNSHAUSEN Max GER 2002 SC Rückershausen/ Sauerland Skiteam 1. /  J 19 M 1:58:46.7 0:14:03.0 04:25.3 42 0:24:40.5 39 0:49:46.2 41 1:04:38.7 41 1:25:41.2 38 1:52:50.4 42
43 97 athlete detail DILGER Michael GER 1991 SC St. Peter 11. /  H 31 1:59:33.7 0:14:50.0 04:25.0 40 0:24:49.7 46 0:50:47.2 45 1:06:06.5 46 1:27:27.2 47 1:54:07.6 46
44 31 athlete detail DARGATZ Tobias GER 1990 xc-ski.de A/N Skimarathon Team 12. /  H 31 1:59:33.7 0:14:50.0 04:19.6 38 0:24:43.5 43 0:49:44.0 37 1:04:37.7 39 1:27:08.2 43 1:54:07.9 47
45 499 athlete detail DÄNNER Philipp GER 1995 SKG Gersfeld 22. /  H 21 1:59:36.0 0:14:52.3 04:53.1 83 0:25:35.2 56 0:50:51.0 54 1:06:03.5 44 1:27:25.7 44 1:54:05.6 43
46 116 athlete detail VÖGELE Yannick SUI 1995 TV Buchberg Rüdlingen 23. /  H 21 1:59:36.5 0:14:52.8 04:46.5 74 0:25:25.7 51 0:50:48.7 50 1:06:09.5 48 1:27:26.4 46 1:54:07.1 45
47 369 athlete detail WENNERSBERG Öyvind NOR 1955 Team Coop 1. /  H 66 1:59:39.2 0:14:55.5 04:35.3 55 0:25:09.0 47 0:50:47.5 46 1:06:05.0 45 1:27:25.7 44 1:54:06.9 44
48 98 athlete detail VERSEN Lennert GER 1985 SAUERLAND SKI TEAM / SC Girkhausen 3. /  H 36 2:01:27.5 0:16:43.8 04:26.8 45 0:25:26.5 52 0:50:47.5 47 1:06:08.0 47 1:28:36.9 48 1:55:58.9 48
49 449 athlete detail DARELL Thomas NOR 1974 Hammerfest skiklubb 2. /  H 46 2:01:27.8 0:16:44.0 04:32.8 50 0:25:09.2 48 0:50:48.2 49 1:06:24.3 52 1:28:44.4 52 1:55:59.6 49
50 707 athlete detail REICHENBERGER Thomas GER 1965 WSV Oberwarmensteinach 2. /  H 56 2:01:47.7 0:17:04.0 04:33.8 52 0:25:27.5 54 0:50:49.2 51 1:06:21.8 50 1:28:40.2 50 1:56:10.4 50
51 594 athlete detail EIGNER Falco GER 2000 ATSV Gebirge Gelobtland 24. /  H 21 2:02:05.2 0:17:21.5 04:35.3 54 0:24:47.7 45 0:50:46.7 44 1:06:23.8 51 1:28:41.7 51 1:56:23.4 52
52 96 athlete detail WEBER Hannes GER 1993 SC St. Peter 25. /  H 21 2:02:05.2 0:17:21.5 04:25.3 41 0:25:28.7 55 0:50:50.2 53 1:06:21.3 49 1:28:37.7 49 1:56:22.4 51
53 106 athlete detail SEYWALD Clemens GER 2001 SV Maierhöfen Grünenbach 26. /  H 21 2:04:24.5 0:19:40.8 04:27.8 47 0:24:42.2 40 0:50:48.0 48 1:06:29.3 54 1:29:03.7 53 1:58:22.6 54
54 80 athlete detail BURGARDT Marc GER 1993 Team XC For More 27. /  H 21 2:04:24.5 0:19:40.8 04:21.1 39 0:25:26.5 52 0:50:49.7 52 1:06:24.5 53 1:29:05.4 54 1:58:22.4 53
55 79 athlete detail HAAS Erwin GER 1957 RC Allgäu 1. /  H 61 2:05:15.0 0:20:31.3 04:38.5 61 0:26:23.7 70 0:52:25.5 66 1:08:13.5 60 1:31:06.9 64 1:59:52.1 57
56 81 athlete detail HUBER Jürgen GER 1975 Sc Villingen 3. /  H 46 2:05:15.3 0:20:31.5 04:46.1 72 0:26:20.0 67 0:52:23.5 63 1:08:12.5 59 1:31:04.4 60 1:59:53.4 59
57 5002 athlete detail TANNERT Andreas GER 1969 SKG Gersfeld 2. /  H 51 2:05:17.0 0:20:33.3 04:40.3 62 0:26:02.0 59 0:52:22.5 60 1:08:16.0 64 1:31:04.4 58 1:59:51.9 56
58 83 athlete detail JOHANSSON Martin SWE 1969 Luxembourg 3. /  H 51 2:05:17.5 0:20:33.8 04:48.1 77 0:26:18.7 64 0:52:25.3 65 1:08:15.0 62 1:31:05.4 62 1:59:55.1 62
59 21 athlete detail STANGE Nicklas GER 1998 SWV Goldlauter 28. /  H 21 2:05:18.0 0:20:34.3 04:36.0 57 0:26:28.7 73 0:52:25.3 64 1:08:16.8 65 1:31:07.9 65 1:59:56.4 65
60 12 athlete detail WEIHER Stefan GER 1979 TSV Buching 6. /  H 41 2:05:18.5 0:20:34.8 04:35.3 55 0:26:02.2 60 0:52:22.2 59 1:08:15.0 62 1:31:04.9 61 1:59:54.4 60
61 423 athlete detail BUND Marcel GER 1998 SG Klotzsche 29. /  H 21 2:05:24.5 0:20:40.8 04:43.8 66 0:25:36.5 57 0:52:23.5 62 1:08:13.8 61 1:31:04.4 58 1:59:54.6 61
62 540 athlete detail OLSSON Fredrik SWE 1991 Team Stordunk 13. /  H 31 2:05:26.2 0:20:42.5 04:31.1 49 0:26:18.2 63 0:52:23.2 61 1:08:11.5 57 1:31:05.4 63 1:59:55.1 63
63 91 athlete detail MITTENDORFER Johann AUT 1971 Ski Willy Marathon Team Austria 4. /  H 51 2:05:29.2 0:20:45.5 04:41.8 64 0:26:21.0 68 0:52:21.0 57 1:08:18.0 66 1:31:08.9 66 1:59:53.1 58
64 30 athlete detail ENZENHOFER Matthias AUT 1994 SU Raika Zwettl 30. /  H 21 2:05:35.7 0:20:52.0 04:32.8 51 0:25:25.5 50 0:51:06.9 55 1:06:58.8 55 1:30:16.2 55 1:59:21.4 55
65 58 athlete detail BOSSHART Adrian SUI 1994 xc-ski.de AN Skimarathon Team 31. /  H 21 2:06:03.3 0:21:19.5 04:52.6 82 0:26:18.7 64 0:52:22.2 58 1:08:12.3 58 1:31:03.7 57 1:59:56.1 64
66 144 athlete detail FEHR Lars SUI 1995 TV Buchberg-Rüdlingen 32. /  H 21 2:06:04.5 0:21:20.8 05:09.8 98 0:27:07.5 80 0:53:05.5 72 1:09:16.3 71 1:32:22.9 69 2:00:29.9 67
67 57 athlete detail KANAVINS Ainis LAT 1968 SSK BEBRA 5. /  H 51 2:06:04.7 0:21:21.0 04:43.8 67 0:26:24.0 71 0:52:46.0 70 1:08:48.8 68 1:32:07.9 67 2:00:29.4 66
68 82 athlete detail LEUPOLD Jörg GER 1970 VfA endLOS Dresden 6. /  H 51 2:06:39.0 0:21:55.3 04:51.1 79 0:26:19.2 66 0:52:42.4 69 1:08:39.0 67 1:32:08.2 68 2:00:37.6 68
69 24 athlete detail WETTERLING Felix GER 1990 Team Rossignol 14. /  H 31 2:07:45.5 0:23:01.8 04:14.6 33 0:25:11.7 49 0:51:44.2 56 1:07:35.0 56 1:30:26.7 56 2:01:26.4 69
70 14 athlete detail KÜRSCHNER Markus AUT 1971 OK Rettenbach 7. /  H 51 2:07:58.0 0:23:14.3 04:35.3 53 0:26:01.7 58 0:52:29.2 68 1:08:58.8 70 1:32:25.2 70 2:01:55.0 70
71 5005 athlete detail PAWEŁ Bubula POL 1980 SKIPOL TEAM 7. /  H 41 2:08:10.7 0:23:27.0 04:37.8 60 0:26:22.7 69 0:53:10.5 74 1:09:37.0 73 1:33:30.2 73 2:02:36.6 73
72 341 athlete detail ELSENHANS Alexander GER 1997 SZ Calmbach 33. /  H 21 2:08:15.3 0:23:31.5 05:38.6 157 0:27:36.2 90 0:53:31.0 75 1:09:32.5 72 1:32:43.4 71 2:02:17.0 71
73 5011 athlete detail WEIKERT Steffen GER 1970 Ausdauernetzwerk 8. /  H 51 2:08:15.3 0:23:31.5 04:47.3 75 0:26:51.7 78 0:53:42.5 78 1:10:12.3 77 1:34:11.4 77 2:02:36.4 72
74 112 athlete detail KECK Simon GER 1978 SV Hindelang 8. /  H 41 2:08:25.8 0:23:42.0 04:55.8 85 0:27:08.0 81 0:53:42.0 77 1:10:14.8 78 1:34:07.2 76 2:02:37.1 74
75 624 athlete detail PFEFFER Karel CZE 1991 --- 15. /  H 31 2:08:46.3 0:24:02.5 05:12.8 105 0:27:15.0 85 0:53:42.7 79 1:10:00.0 76 1:33:58.2 74 2:02:59.6 75
76 614 athlete detail ABENDROTH Simon GER 1986 Team Germina Prachtregion 4. /  H 36 2:09:17.3 0:24:33.5 04:36.8 58 0:26:04.0 61 0:52:27.2 67 1:08:52.0 69 1:32:44.4 72 2:03:02.6 76
77 88 athlete detail NEUMEIER Michael GER 1969 --- 9. /  H 51 2:09:39.5 0:24:55.8 04:40.3 62 0:26:26.0 72 0:53:10.0 73 1:09:37.5 74 1:33:58.5 75 2:03:36.6 77
78 86 athlete detail ZENGER Johannes GER 1982 FC Hohenthann 5. /  H 36 2:10:43.0 0:25:59.3 04:58.6 86 0:27:19.0 87 0:54:47.7 82 1:11:48.5 83 1:35:29.2 80 2:04:45.4 78
79 107 athlete detail SÜß Benjamin GER 1984 --- 6. /  H 36 2:10:53.3 0:26:09.5 05:05.6 92 0:28:05.2 101 0:55:33.0 97 1:12:18.8 89 1:36:22.9 83 2:05:08.9 80
80 523 athlete detail GUNZELMANN Stephan GER 1968 LAC Quelle Fürth 10. /  H 51 2:10:55.8 0:26:12.0 06:01.1 211 0:29:05.7 120 0:56:28.5 109 1:12:59.8 105 1:36:37.2 89 2:05:08.6 79
81 18 athlete detail RUPNIK Marko SLO 1968 TSK Nanos 11. /  H 51 2:11:45.8 0:27:02.0 05:00.3 87 0:27:09.0 83 0:54:36.0 81 1:11:52.0 84 1:36:02.7 81 2:05:31.6 82
82 65 athlete detail SUCHY Jiri CZE 1976 FEL Praha 4. /  H 46 2:11:53.3 0:27:09.5 04:37.5 59 0:27:37.5 91 0:55:34.2 101 1:12:34.5 103 1:36:38.5 92 2:06:02.1 85
83 100 athlete detail SAURER Michael ITA 1971 WSV Neustift 12. /  H 51 2:11:55.0 0:27:11.3 04:51.6 80 0:27:57.7 92 0:55:35.9 107 1:12:23.3 93 1:36:48.2 98 2:06:02.6 86
84 122 athlete detail FICHTL Helmut GER 1959 König- Ludwig- Lauf 2. /  H 61 2:11:55.0 0:27:11.3 05:23.6 129 0:28:32.0 110 0:55:34.2 100 1:12:32.3 101 1:36:48.2 98 2:06:04.6 88
85 177 athlete detail DEHNE Nils GER 1984 --- 7. /  H 36 2:11:55.0 0:27:11.3 05:29.3 138 0:28:18.2 106 0:55:29.7 88 1:12:20.3 90 1:36:37.7 91 2:05:50.4 83
86 537 athlete detail CICVÁREK Jakub CZE 1977 Famous fathers Turnov 9. /  H 41 2:11:56.8 0:27:13.0 05:09.8 99 0:27:57.7 92 0:55:30.7 89 1:12:20.8 91 1:36:34.0 86 2:06:04.6 88
87 113 athlete detail VITVAR Roman CZE 1969 --- 13. /  H 51 2:11:56.8 0:27:13.0 05:14.8 110 0:28:07.0 102 0:55:33.7 99 1:12:34.5 104 1:36:41.5 95 2:06:02.9 87
88 134 athlete detail PERRY Stephen GBR 1970 --- 14. /  H 51 2:11:56.8 0:27:13.1 05:10.1 100 0:28:23.0 107 0:55:31.2 90 1:12:18.5 87 1:36:31.4 84 2:05:50.9 84
89 108 athlete detail DIEPOLDER Florian GER 1973 SC Kempten 5. /  H 46 2:12:00.5 0:27:16.8 05:07.6 93 0:28:03.5 98 0:55:34.8 103 1:12:26.3 96 1:36:36.5 87 2:06:05.1 90
90 94 athlete detail GEISSLER Roland GER 1960 SWV Lauchhammer 3. /  H 61 2:12:01.8 0:27:18.0 04:55.3 84 0:28:04.5 100 0:55:32.0 94 1:12:18.8 88 1:36:33.0 85 2:06:05.4 91
91 60 athlete detail SCHWABE Falko GER 1979 SC Hochvogel München eV 10. /  H 41 2:12:02.0 0:27:18.3 04:43.6 65 0:26:18.0 62 0:52:59.7 71 1:09:45.8 75 1:34:34.9 78 2:05:22.1 81
92 151 athlete detail EGGEBRECHT Harald GER 1971 Ski-Club Kaufbeuren 15. /  H 51 2:12:28.5 0:27:44.8 05:20.6 126 0:28:28.2 109 0:55:33.0 96 1:12:29.5 99 1:36:45.9 97 2:06:07.1 92
93 319 athlete detail DEISENRIEDER Sebastian GER 1985 --- 8. /  H 36 2:13:06.8 0:28:23.0 05:16.3 115 0:27:29.5 89 0:54:53.5 86 1:11:46.3 82 1:36:17.7 82 2:06:31.1 93
94 39 athlete detail OSIPOV Vitaly RUS 1988 SC Lanzenhain/Team Zipps 16. /  H 31 2:13:36.5 0:28:52.8 04:43.8 68 0:26:47.2 75 0:53:40.7 76 1:10:27.5 79 1:35:23.5 79 2:07:02.1 94
95 476 athlete detail SCHÄFER Arne GER 2004 SG Klotzsche 1. /  J 17 M 2:14:04.5 0:29:20.8 05:00.8 88 0:27:18.7 86 0:55:31.5 92 1:12:23.5 94 1:36:38.5 92 2:07:52.7 98
96 5001 athlete detail MORITZ Lukas GER 1988 --- 17. /  H 31 2:14:04.8 0:29:21.1 04:47.8 76 0:26:38.5 74 0:53:55.7 80 1:11:27.3 80 1:36:36.7 88 2:07:51.9 96
97 683 athlete detail KLINAR Mark SLO 1993 SOVICA 34. /  H 21 2:14:05.8 0:29:22.1 04:46.3 73 0:26:51.5 77 0:54:53.2 85 1:11:56.3 85 1:36:40.0 94 2:07:52.4 97
98 111 athlete detail KENNEL Wolfgang GER 1963 xc-ski.de A N Skimarathon Team 3. /  H 56 2:14:08.6 0:29:24.8 05:50.3 182 0:29:14.0 126 0:56:56.5 112 1:13:59.5 110 1:38:47.2 108 2:08:17.6 101
99 532 athlete detail HOCHREITER Bernhard AUT 1973 event-moderator.com 6. /  H 46 2:14:09.5 0:29:25.8 04:51.6 80 0:27:08.7 82 0:54:58.2 87 1:11:58.0 86 1:36:37.7 90 2:07:50.6 95
100 178 athlete detail SCHWENGLER Volker GER 1971 xc-ski.de A/N Skimarathon Team 16. /  H 51 2:14:19.5 0:29:35.8 05:25.1 132 0:28:13.3 105 0:55:31.2 90 1:13:35.5 109 1:38:53.2 110 2:08:26.9 102

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.