Search results

powered by google + Custom search
serie : ČP XCO MTB 2017

ČP XC MTB Praha

MTB
DATE :22 - 23.4.2017 PLACE  :Praha

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KULHAVÝ Jaroslav
SPECIALIZED RACING XC
CZE 1:22:24.8 0:00:00.0
2.
PAPRSTKA Tomáš
Expres CZ Scott Team Kolín
CZE 1:22:25.0 0:00:00.2
3.
ŠKARNITZL Jan
SRAM MITAS TREK
CZE 1:23:22.0 0:00:57.2
4.
ULLOA AREVALO Jose Gerardo
CONADE CODE GTO SPECIALIZED PRO CYCLING TEAM
MEX 1:23:22.2 0:00:57.4
5.
GLUTH Martin
OMX Pro Team
GER 1:23:34.3 0:01:09.5
6.
VASTL Jan
N1 TEAM
CZE 1:24:22.2 0:01:57.4
7.
ULMAN Matouš
ČESKÁ SPOŘITELNA - ACCOLADE
CZE 1:25:09.5 0:02:44.7
8.
PRŮDEK Matěj
SUPERIOR MTB TEAM
CZE 1:26:13.3 0:03:48.5
9.
RAJCHART Jan
ČESKÁ SPOŘITELNA - ACCOLADE
CZE 1:26:53.2 0:04:28.4
10.
HELTA Filip
SGR Specialized
POL 1:27:32.1 0:05:07.3
11.
JELÍNEK Josef
SRAM MITAS TREK
CZE 1:28:03.5 0:05:38.7
12.
VOBECKÝ Zdeněk
TURNER PROTOCYCLES TEAM
CZE 1:28:54.6 0:06:29.8
13.
SKÁLA Jaromír
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 1:30:08.5 0:07:43.7
14.
FILATOV Ivan
SCOTT-Nagornaya
RUS 1:30:34.2 0:08:09.4
15.
LUKASIK Krzysztof
MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW
POL 1:30:53.5 0:08:28.7
16.
MICHAŁEK Mariusz
JBG-2 Professional MTB Team
POL 1:33:30.0 0:11:05.2
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ŠTĚPÁNOVÁ Karla
N1 TEAM
CZE 1:14:44.8 0:00:00.0
2.
KESEG STEVKOVA Janka
Outsiterz
SVK 1:14:53.0 0:00:08.2
3.
ŠKARNITZLOVÁ Jitka
ČESKÁ SPOŘITELNA - ACCOLADE
CZE 1:16:33.7 0:01:48.9
4.
PODGÓRSKA Aleksandra
SGR Specialized
POL 1:16:56.7 0:02:11.9
5.
ŠAFÁŘOVÁ Adéla
NUTREND SPECIALIZED RACING
CZE 1:17:14.6 0:02:29.8
6.
SADŁECKA Magdalena
Euro Bike Kaczmarek Electric Team
POL 1:17:42.5 0:02:57.7
7.
AKHMADULLINA Guzel
Moscow UOR?2
RUS 1:18:39.2 0:03:54.4
8.
GORYCKA Paula
Strüby-BiXS Team
POL 1:19:00.4 0:04:15.6
9.
HAVLÍKOVÁ Pavla
KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N
CZE 1:19:06.3 0:04:21.5
10.
PRŮDKOVÁ Barbora
SUPERIOR MTB TEAM
CZE 1:19:34.9 0:04:50.1
11.
ZIELIŃSKA Magdalena
KKS Sokół Kęty
POL 1:20:12.7 0:05:27.9
12.
JEŽKOVÁ Hana
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 1:20:59.6 0:06:14.8
13.
TVARŮŽKOVA Tereza
CRAFT ROCKY MOUNTAIN Factory Team
CZE 1:22:00.1 0:07:15.3
14.
LUKEŠOVÁ Denisa
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 1:22:24.2 0:07:39.4
15.
GEIGER Felicitas
HAIBIKE Team Wombach
GER 1:22:46.1 0:08:01.3
16.
VESELÁ Lucie
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 1:24:12.6 0:09:27.8
17.
STĘPNIEWSKA Adrianna
SKAN BIKE TEAM OPOCZNO
POL 1:25:01.6 0:10:16.8
18.
KOZELSKÁ Petra
BIKE 2000
CZE 1:25:38.3 0:10:53.5
19.
DÖRING Maria
TSV Großschönau/Ghost
GER 1:25:53.9 0:11:09.1
20.
CIERLUK Karolina
MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW
POL 1:26:00.1 0:11:15.3
21.
KOLAŠÍNOVÁ Johana
SupGirls
CZE 1:26:41.9 0:11:57.1
22.
BAJGEROVÁ Nikola
KC KOOPERATIVA JBC
CZE 1:27:40.9 0:12:56.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
SCHIERL Jakub
Expres CZ Scott Team Kolín
CZE 0:55:33.6 0:00:00.0
2.
KOßACK Janik
SSV Mounty Altenberg
GER 0:56:04.3 0:00:30.7
3.
HONSA František
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:57:02.0 0:01:28.4
4.
HÁTLE Ondřej
Expres CZ Scott Team Kolín
CZE 0:57:29.4 0:01:55.8
5.
RIES Immanuel
Radunion Halle/ Fuji Rockets
GER 0:57:40.9 0:02:07.3
6.
BITTNER Daniel
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 0:58:00.6 0:02:27.0
7.
NATAN Patrois
TEAM GRANDE REGION EST VTT CX
FRA 0:58:24.1 0:02:50.5
8.
MARTIN Ianis
marseilletechnoteam13
FRA 0:58:25.9 0:02:52.3
9.
FRITZ Benedikt
E Racer Top Level Augsburg
GER 0:58:26.0 0:02:52.4
10.
DEHNE Moritz
RSC ´93 Marienberg
GER 0:58:29.9 0:02:56.3
11.
KUNÁŠEK Josef
KH Tour - BH Bikes team
CZE 0:58:46.9 0:03:13.3
12.
BEDRNÍK Matěj
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:58:50.6 0:03:17.0
13.
TOMÁŠEK Alvin
Expres CZ Scott Team Kolín
CZE 0:58:55.0 0:03:21.4
14.
HÝBL Radim
VRV TEAM
CZE 0:59:03.0 0:03:29.4
15.
TARNAWSKI Kamil
KKW Superior Wałbrzych
POL 0:59:04.3 0:03:30.7
16.
HOMOLA Jakub
BIKE 2000
CZE 0:59:15.6 0:03:42.0
17.
ŠORF Pavel
HAVEN TEAM
CZE 0:59:32.3 0:03:58.7
18.
ANDĚL Jan
BIKE 2000
CZE 0:59:41.9 0:04:08.3
19.
HYON Francois
TEAM GRANDE REGION EST VTT CX
FRA 1:00:04.7 0:04:31.1
20.
JIROUŠ Samuel
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 1:00:09.5 0:04:35.9
21.
PEŠŤÁK Martin
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 1:00:14.8 0:04:41.2
22.
KOWALCZYK Jakub
MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW
POL 1:00:24.2 0:04:50.6
23.
ŘÍMAN Jakub
CYKLO TEAM KOLARNA
CZE 1:00:34.1 0:05:00.5
24.
ŠITNER Jaroslav
GS cyklo team Jistebnice
CZE 1:00:34.3 0:05:00.7
25.
VOZNIČKA Vojtěch
BIKE 2000
CZE 1:00:53.3 0:05:19.7
26.
WAHL Dennis
TSV Dettingen/Erms
GER 1:00:56.9 0:05:23.3
27.
BERTIN Mathieu
marseilletechnoteam13
FRA 1:01:38.1 0:06:04.5
28.
HONZÁK David
ČEZ CYKLO TEAM TÁBOR
CZE 1:01:44.7 0:06:11.1
29.
CRISTOL Olivier
marseilletechnoteam13
FRA 1:01:50.7 0:06:17.1
30.
STEHNO Filip
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:02:03.6 0:06:30.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KRUPOVÁ Lucie
Expres CZ Scott Team Kolín
CZE 0:40:37.5 0:00:00.0
2.
VANÍČKOVÁ Tereza
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:41:06.4 0:00:28.9
3.
KUČEROVÁ Monika
VRV TEAM
CZE 0:41:39.1 0:01:01.6
4.
SZPOCIŃSKA Agnieszka
Hurom Sławno Kellys
POL 0:42:15.5 0:01:38.0
5.
TESAŘOVÁ Jana
MORAVEC Team
CZE 0:42:33.1 0:01:55.6
6.
JOANNIDU Sofie
BIKE 2000
CZE 0:42:48.3 0:02:10.8
7.
RODRIGUEZ SUAREZ Monserrath
CONADE CODE GTO SPECIALIZED PRO CYCLING TEAM
MEX 0:43:12.6 0:02:35.1
8.
JANŮ Kamila
KH Tour - BH Bikes team
CZE 0:43:21.7 0:02:44.2
9.
CLARK INFANTE Ana Ruth
CONADE CODE GTO SPECIALIZED PRO CYCLING TEAM
MEX 0:43:37.9 0:03:00.4
10.
UNGERMANOVÁ Elizabeth
KC KOOPERATIVA JBC
CZE 0:44:03.2 0:03:25.7
11.
DRELAK Maja
UKS SPORT BRALIN
POL 0:44:59.3 0:04:21.8
12.
NOVÁKOVÁ Anežka
PUSKINAK.CZ
CZE 0:45:23.4 0:04:45.9
13.
BORRELLY Lea
marseilletechnoteam13
FRA 0:45:35.3 0:04:57.8
14.
PODSKALSKÁ Anna
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:45:52.4 0:05:14.9
15.
JERUZALSKA Natalia
KKW Superior Wałbrzych
POL 0:45:54.7 0:05:17.2
16.
IMBERT Alice
marseilletechnoteam13
FRA 0:46:28.5 0:05:51.0
17.
MACKOVÁ Pavlína
Cykloklub Chýnov z.s.
CZE 0:47:48.2 0:07:10.7
18.
PEJŠOVÁ Kristýna
SUPERIOR MTB TEAM
CZE 0:48:10.9 0:07:33.4
19.
ČEJKOVÁ Šárka
EUROFOAM SPORT TEAM
CZE 0:48:11.6 0:07:34.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
JEŽEK Tomáš
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:35:43.8 0:00:00.0
2.
ZATLOUKAL Jan
CYKLO TEAM KOLARNA
CZE 0:35:59.6 0:00:15.8
3.
ŠULC David
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:36:20.1 0:00:36.3
4.
ELČKNER Lukáš
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:36:25.7 0:00:41.9
5.
DUDEK Tomáš
Expres CZ Scott Team Kolín
CZE 0:36:28.9 0:00:45.1
6.
GUTIERREZ PRIETO Adair
CONADE CODE GTO SPECIALIZED PRO CYCLING TEAM
MEX 0:36:48.7 0:01:04.9
7.
KUČERA Jakub
CK MTB Maraton Hlinsko
CZE 0:36:57.2 0:01:13.4
8.
HLADÍK Josef
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:37:01.1 0:01:17.3
9.
NĚMEC Patrik
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:37:15.9 0:01:32.1
10.
SÁSKA Jan
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:37:28.4 0:01:44.6
11.
STOČEK Bruno
BIKE 2000
CZE 0:37:38.9 0:01:55.1
12.
PONÍŽIL Karel
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 0:37:48.7 0:02:04.9
13.
ŠTYCH Jan
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ
CZE 0:37:53.3 0:02:09.5
14.
WOHANKA Richard
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ
CZE 0:38:02.0 0:02:18.2
15.
WACH Arkadiusz
Hurom Sławno Kellys
POL 0:38:09.2 0:02:25.4
16.
HAŠEK Max
SK BAGBIKE
CZE 0:38:22.6 0:02:38.8
17.
ŠINDELÁŘ Jan
MORAVEC Team
CZE 0:38:23.2 0:02:39.4
18.
MATĚJKA Tomáš
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:38:23.2 0:02:39.4
19.
ŽVAK Daniel
BIKE PRO RACING
CZE 0:38:38.0 0:02:54.2
20.
WIŚNIEWSKI Wiktor
UKS Dream-Bike Bielawa
POL 0:38:44.2 0:03:00.4
21.
VYTLAČIL Štěpán
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:38:47.4 0:03:03.6
22.
BREDLER Matyáš Jiří
KC KOOPERATIVA JBC
CZE 0:39:07.9 0:03:24.1
23.
FIEDLER Zdeněk
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:39:25.7 0:03:41.9
24.
GÓRAK Dominik
Warszawski Klub Kolarski
POL 0:39:28.9 0:03:45.1
25.
NOVÁK Ondřej
Expres CZ Scott Team Kolín
CZE 0:39:45.8 0:04:02.0
26.
SAPIEJA Michał
LKK LUKS Sławno
POL 0:39:47.7 0:04:03.9
27.
BŘEZNA Vojtěch
KC KOOPERATIVA JBC
CZE 0:40:26.3 0:04:42.5
28.
DZIEWA Jakub
SGR Specialized
POL 0:41:07.6 0:05:23.8
29.
MASAŘ Jan
VRV TEAM
CZE 0:41:17.5 0:05:33.7
30.
KITTL Daniel
BICYKL KŘÍŽ TEAM ÚSTÍ n.Labem
CZE 0:41:25.3 0:05:41.5
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
MIŠOŇOVÁ Magdalena
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ
CZE 0:26:28.8 0:00:00.0
2.
KADLECOVÁ Zuzana
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ
CZE 0:27:05.8 0:00:37.0
3.
OBOŘILOVÁ Tereza
DRAHANSKÝ SPORT TEAM
CZE 0:27:28.3 0:00:59.5
4.
HOLUBOVÁ Adéla
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:27:55.4 0:01:26.6
5.
ŠTEFANOVÁ Kateřina
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:28:10.2 0:01:41.4
6.
SZCZECIŃSKA Matylda
Warszawski Klub Kolarski
POL 0:28:10.6 0:01:41.8
7.
FRITZOVÁ Aneta
DRAHANSKÝ SPORT TEAM
CZE 0:28:15.3 0:01:46.5
8.
SOUSTRUŽNÍKOVÁ Nikol
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:28:26.0 0:01:57.2
9.
SEIDLOVÁ Monika
Short Bike Academy Opletal
CZE 0:28:31.6 0:02:02.8
10.
VERNEROVÁ Klára
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:28:49.0 0:02:20.2
11.
KLÍMOVÁ Natálie
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ
CZE 0:29:16.4 0:02:47.6
12.
ŠAFÁŘOVÁ Zuzana
Cyklo-Ski klub Polička
CZE 0:29:52.6 0:03:23.8
13.
ČERNOHORSKÁ Jitka
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:30:17.9 0:03:49.1
14.
BOJKOVÁ Michaela
BIKE 2000
CZE 0:30:32.5 0:04:03.7
15.
RICHTEROVÁ Jana
COPR TJ PŘEŠTICE
CZE 0:31:01.5 0:04:32.7
16.
BIELECKA Dorota
KKW Superior Wałbrzych
POL 0:31:05.9 0:04:37.1
17.
VAVERKOVÁ Kateřina
COPR TJ PŘEŠTICE
CZE 0:31:07.9 0:04:39.1
18.
JEDLÁNKOVÁ Martina
TOPFOREX LAPIERRE PRO Cycling Team
CZE 0:31:17.5 0:04:48.7
19.
HARTYCHOVA Nicole
VELO CLUB MONTE TAMARO
CZE 0:31:18.8 0:04:50.0
20.
PRCHALOVÁ Libuše
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 0:32:03.3 0:05:34.5
21.
DAŇKOVÁ Kateřina
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:32:32.3 0:06:03.5
22.
CIBULKOVÁ Tereza
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 0:32:48.2 0:06:19.4
23.
MACHÁČKOVÁ Barbora
GS cyklo team Jistebnice
CZE 0:33:28.5 0:06:59.7
24.
BURLOVÁ Kristýna
Dukla Praha
CZE 0:33:41.8 0:07:13.0
25.
JANOVSKÁ Lenka
Expres CZ Scott Team Kolín
CZE 0:33:56.5 0:07:27.7
26.
TOMASIK Martyna
KKW Superior Wałbrzych
POL 0:34:09.9 0:07:41.1
27.
PAPOUŠKOVÁ Martina
Cyklo Ski klub Polička
CZE 0:35:55.3 0:09:26.5
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KAVALÍR Jakub
KC KUTNÁ HORA
CZE 0:34:16.9 0:00:00.0
2.
KOZEL Michal
SUPERIOR MTB TEAM
CZE 0:35:09.1 0:00:52.2
3.
FLÁMA Tomáš
T.S. Bohemia Kross Racing Team
CZE 0:35:35.3 0:01:18.4
4.
FIKEJZ Jiří
Author-Enduroteam.cz
CZE 0:35:43.3 0:01:26.4
5.
ŠELLER Luděk
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:36:21.9 0:02:05.0
6.
ANDRLE David
Symbio+ BMC
CZE 0:36:30.6 0:02:13.7
7.
STOŠEK Viktor
Symbio+ BMC
CZE 0:36:52.8 0:02:35.9
8.
PAUR Ondřej
Symbio+ BMC
CZE 0:37:23.2 0:03:06.3
9.
KODL Pavel
CK TEAM BIKE BŘEZOVÁ
CZE 0:38:15.0 0:03:58.1
10.
MADER Daniel
Ski a bike centrum Radotín
CZE 0:38:21.5 0:04:04.6
11.
KUBICA Roman
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:38:25.4 0:04:08.5
12.
FIALA Josef
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ
CZE 0:38:41.8 0:04:24.9
13.
KRUMPHANZL Matyáš
SUPERIOR RIDERS
CZE 0:38:52.9 0:04:36.0
14.
RYDVAL Jakub
postavkolo.cz
CZE 0:38:57.1 0:04:40.2
15.
SVOBODA Tomáš
postavkolo.cz
CZE 0:38:59.3 0:04:42.4
16.
KRESTA Jan
KH Tour - BH Bikes team
CZE 0:39:14.1 0:04:57.2
17.
CÍSAŘ Vojtěch
SUPERIOR RIDERS
CZE 0:39:14.2 0:04:57.3
18.
KEC Jan
SUPERIOR RIDERS
CZE 0:39:39.0 0:05:22.1
19.
MATĚJKA Radim
Cyklo Bendl
CZE 0:40:02.8 0:05:45.9
20.
TOMAŠOV Filip
SUPERIOR MTB TEAM
CZE 0:40:04.2 0:05:47.3
21.
GREGOR Lukáš
MORAVEC Team
CZE 0:40:08.0 0:05:51.1
22.
LETTOVSKÝ Tomáš
BIKE 2000
CZE 0:40:36.4 0:06:19.5
23.
SLÁMA Michal
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 0:40:45.1 0:06:28.2
24.
ANTOŠ Jakub
postavkolo.cz
CZE 0:41:19.4 0:07:02.5
25.
NOVÁK Radek
GS cyklo team Jistebnice
CZE 0:41:43.9 0:07:27.0
26.
HAKL Filip
XXX Cycling Team
CZE 0:42:16.5 0:07:59.6
27.
PĚČEK Martin
SUPERIOR RIDERS
CZE 0:42:38.6 0:08:21.7
28.
LUTOVSKÝ Ondřej
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:42:41.4 0:08:24.5
29.
MIŠOŇ Matěj
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ
CZE 0:42:42.1 0:08:25.2
30.
PAPOUŠEK Jan
Cyklo Ski klub Polička
CZE 0:44:55.0 0:10:38.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ZELENÝ Ondřej
Eleven Mercedes Benz Mitas
CZE 0:35:30.9 0:00:00.0
2.
CHYBA Jiří
NUTREND SPECIALIZED RACING
CZE 0:36:53.1 0:01:22.2
3.
KARÁSEK Vladislav
CK Kolokrám
CZE 0:37:07.3 0:01:36.4
4.
DOBRÝ Petr
RAJEC Allivictus
CZE 0:37:17.8 0:01:46.9
5.
STUNA Tomáš
BB CYKLOSPORT SUPERIOR
CZE 0:37:30.2 0:01:59.3
6.
BENDA Michal
TJ SOKOL PLAVY-CYKLO BENDA
CZE 0:38:05.9 0:02:35.0
7.
GOŁĘBIEWSKI Michał
UKS Dream-Bike Bielawa
POL 0:38:31.6 0:03:00.7
8.
JUSIŃSKI Arkadiusz
Niezrzeszony
POL 0:38:57.9 0:03:27.0
9.
BRILL Miroslav
CK TEAM BIKE BŘEZOVÁ
CZE 0:39:59.2 0:04:28.3
10.
JEDLIČKA Luboš
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:40:44.7 0:05:13.8
11.
ARNOLD Zdeněk
HAVEN TEAM
CZE 0:40:47.1 0:05:16.2
12.
MAREK Patrik
SUPERIOR RIDERS
CZE 0:40:49.6 0:05:18.7
13.
MAREK Marcel
SUPERIOR RIDERS
CZE 0:40:59.1 0:05:28.2
14.
VESELÝ Miloš
XXX Cycling Team
CZE 0:43:47.2 0:08:16.3
15.
KUBÍK Lukáš
CK SPORT BERAN CHRÁST
CZE 0:44:33.7 0:09:02.8
16.
PITHART Jan
KH Tour - BH Bikes team
CZE 0:45:22.8 0:09:51.9
17.
SEEMAN Milan
CZE 0:46:03.0 0:10:32.1
18.
SEČKA Ondřej
BIKE 2000
CZE 0:46:15.3 0:10:44.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
SAMEC Filip
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:19:43.8 0:00:00.0
2.
NOVOTNÝ Ondřej
Dukla Praha
CZE 0:19:57.6 0:00:13.8
3.
ŠILHAVÝ Ondřej
SP KOLO LOAP SPECIALIZED
CZE 0:20:47.5 0:01:03.7
4.
BERNÁT Adam
SK JIŘÍ TEAM OSTRAVA
CZE 0:21:08.1 0:01:24.3
5.
BÁRTA Martin
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:21:10.5 0:01:26.7
6.
JEŽEK Václav
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:21:15.6 0:01:31.8
7.
KUBA Jakub
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:21:17.0 0:01:33.2
8.
BRADÁČ Adam
Dukla Praha
CZE 0:21:17.1 0:01:33.3
9.
PURNOCH Matyáš
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:21:34.1 0:01:50.3
10.
GROH Daniel
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 0:21:42.5 0:01:58.7
11.
SVATUŠKA Jakub
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:22:53.5 0:03:09.7
12.
PIVNIČKA Jakub
GIANT PÍTRS BIKES
CZE 0:22:55.9 0:03:12.1
13.
TUHÁČEK Pavel
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:22:56.5 0:03:12.7
14.
SOUČEK Jakub
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:23:04.7 0:03:20.9
15.
ŠINDELÁŘ Roman
MORAVEC Team
CZE 0:23:07.8 0:03:24.0
16.
ZONYGA David
VRV TEAM
CZE 0:23:15.2 0:03:31.4
17.
BRUCKNER Filip
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:23:17.3 0:03:33.5
18.
GRYGAR Matyáš
BIKE PRO RACING
CZE 0:23:23.0 0:03:39.2
19.
DOBRÝ Lukáš
CK LOKO Rakovník
CZE 0:23:35.8 0:03:52.0
20.
TABARA Šimon
BIKE 2000
CZE 0:23:51.5 0:04:07.7
21.
RUBEŠ Daniel
BIKE 2000
CZE 0:24:04.9 0:04:21.1
22.
CHALUPNÝ David
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:24:17.3 0:04:33.5
23.
SUCHÝ Vojtěch
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ
CZE 0:24:22.5 0:04:38.7
24.
SOUSTRUŽNÍK Jan
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:24:26.3 0:04:42.5
25.
ŽENÍŠEK Martin
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:24:30.7 0:04:46.9
26.
HABR Christien
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:24:32.9 0:04:49.1
27.
KULHA Jan
TUFO CykloZákladna Otrokovice
CZE 0:24:36.8 0:04:53.0
28.
JEŽEK Vojtěch
CK SPORT BERAN CHRÁST
CZE 0:24:37.1 0:04:53.3
29.
NĚMEC Erik
Cyklo Bendl
CZE 0:24:42.0 0:04:58.2
30.
DRAGOUN Václav
COPR TJ PŘEŠTICE
CZE 0:24:51.2 0:05:07.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ČERNÁ Karolína
Dukla Praha
CZE 0:22:58.0 0:00:00.0
2.
DLASKOVÁ Vanda
TOPFOREX LAPIERRE PRO Cycling Team
CZE 0:23:12.7 0:00:14.7
3.
PERNICKÁ Adéla
BIKE PRO RACING
CZE 0:23:30.5 0:00:32.5
4.
RADOVÁ Daniela
CYKLOKLUB BENEŠOV
CZE 0:23:31.7 0:00:33.7
5.
NÁROVCOVÁ Monika
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:24:18.0 0:01:20.0
6.
HODLOVÁ Nikola
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ
CZE 0:24:38.8 0:01:40.8
7.
NAVRKALOVÁ Nikola
ETHIC SPORT
CZE 0:24:41.8 0:01:43.8
8.
KOTLÍKOVÁ Adéla
CK LOKO Rakovník
CZE 0:24:45.1 0:01:47.1
9.
LANGEROVÁ Anna
HNÍZDIL TEAM
CZE 0:25:24.2 0:02:26.2
10.
GRZEGORZEWSKA Natalia
WĄS-SPORT
POL 0:25:29.9 0:02:31.9
11.
HANÁKOVÁ Eliška
MORAVEC Team
CZE 0:25:43.4 0:02:45.4
12.
KROUPOVÁ Zuzana
AC SPARTA Cycling junior
CZE 0:25:53.7 0:02:55.7
13.
DOSTÁLOVÁ Anna
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:25:58.8 0:03:00.8
14.
MARKOVÁ Adéla
Dukla Praha
CZE 0:26:09.7 0:03:11.7
15.
JURÁŠKOVÁ Simona
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 0:26:17.0 0:03:19.0
16.
ROZSYPALOVÁ Adéla
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:26:50.1 0:03:52.1
17.
ČERNÁ Hana
DRAHANSKÝ SPORT TEAM
CZE 0:28:23.5 0:05:25.5
18.
UHMANOVÁ Kateřina
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:28:33.5 0:05:35.5
19.
KOŠNÁŘOVÁ Kamila
Ráj kol Kladno
CZE 0:28:50.0 0:05:52.0
20.
CIBULKOVÁ Tereza
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:28:56.0 0:05:58.0
21.
NAROVCOVÁ Beáta
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:30:37.0 0:07:39.0
22.
DRHOVÁ Berenika
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:30:39.0 0:07:41.0
23.
MIKULÍKOVÁ Karolína
Cykloteam MXM Hulín
CZE 0:31:23.0 0:08:25.0
24.
RYŠAVÁ Emílie
DRAHANSKÝ SPORT TEAM
CZE 0:32:29.0 0:09:31.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
STRÁNSKÝ Matěj
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:18:40.2 0:00:00.0
2.
FIALA Matyáš
ČEZ CYKLO TEAM TÁBOR
CZE 0:18:58.6 0:00:18.4
3.
ŠINDELÁŘ Jan
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:19:16.3 0:00:36.1
4.
DOSTÁL Václav
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:19:45.9 0:01:05.7
5.
KRULA Štěpán
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:19:50.7 0:01:10.5
6.
OBDRŽÁLEK Tomáš
MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ
CZE 0:19:52.9 0:01:12.7
7.
VEVERKA Václav
KC KOOPERATIVA JBC
CZE 0:20:23.5 0:01:43.3
8.
KUNČÍK Matěj
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:20:33.3 0:01:53.1
9.
DUBČÁK Pavel
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 0:20:36.5 0:01:56.3
10.
JINDŘICH Pavel
TJ STADION LOUNY
CZE 0:20:40.5 0:02:00.3
11.
FRÜHAUF Jan
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ
CZE 0:20:44.4 0:02:04.2
12.
HONSA Antonín
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:20:46.3 0:02:06.1
13.
DOLEŽAL Tomáš
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:20:50.3 0:02:10.1
14.
PÁVEK Matyáš
KC KOOPERATIVA JBC
CZE 0:20:52.7 0:02:12.5
15.
JECH Filip
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ
CZE 0:20:56.0 0:02:15.8
16.
PAŘÍK Vojtěch
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:21:00.0 0:02:19.8
17.
SPORYSCH Daniel
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:21:09.2 0:02:29.0
18.
HARTL Štěpán
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:21:10.7 0:02:30.5
19.
ČÁSLAVSKÝ Matěj
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:21:18.3 0:02:38.1
20.
VENCL Libor
Eleven Mercedes Benz Mitas
CZE 0:21:40.7 0:03:00.5
21.
ŠÍSL Bořek
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:21:51.6 0:03:11.4
22.
HUDEČEK Jan
TUFO CykloZákladna Otrokovice
CZE 0:21:59.9 0:03:19.7
23.
VIK Matěj
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:22:05.0 0:03:24.8
24.
MACH Lukáš
TUFO CykloZákladna Otrokovice
CZE 0:22:08.1 0:03:27.9
25.
KERL Maximilian
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 0:22:16.0 0:03:35.8
26.
VONDRÁČEK Matyáš
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:22:17.9 0:03:37.7
27.
CHOVANEC Tomáš
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 0:22:22.9 0:03:42.7
28.
HÁK Jakub
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:22:30.3 0:03:50.1
29.
ROZSYPAL Štěpán
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:22:30.4 0:03:50.2
30.
ČERVÍČEK David
TJ STADION LOUNY
CZE 0:22:37.6 0:03:57.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
DRBOHLAVOVÁ Eliška
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:23:23.3 0:00:00.0
2.
NOVOTNÁ Aneta
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ
CZE 0:23:32.6 0:00:09.3
3.
ZEMANOVÁ Kristýna
TOPFOREX LAPIERRE PRO Cycling Team
CZE 0:23:47.4 0:00:24.1
4.
HLADÍKOVÁ Kateřina
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:23:54.5 0:00:31.2
5.
SPĚŠNÁ Simona
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:24:03.9 0:00:40.6
6.
HOJKOVÁ Štěpánka
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:24:22.4 0:00:59.1
7.
MIŠOŇOVÁ Veronika
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ
CZE 0:24:32.7 0:01:09.4
8.
BEDRNÍKOVÁ Karolína
Dukla Praha
CZE 0:24:46.0 0:01:22.7
9.
KYSELOVÁ Adéla
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:24:56.6 0:01:33.3
10.
VIKTOROVÁ Nela
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:25:16.9 0:01:53.6
11.
SOBKOVÁ Sabina
VRV TEAM
CZE 0:25:32.7 0:02:09.4
12.
FOLTÝNOVÁ Adéla
BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV
CZE 0:25:41.5 0:02:18.2
13.
SRNSKÁ Patricie
Cyklo Ski klub Polička
CZE 0:25:54.6 0:02:31.3
14.
KŘIKAVOVÁ Šárka
BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV
CZE 0:26:23.3 0:03:00.0
15.
PŮBALOVÁ Nela
TOPFOREX LAPIERRE PRO Cycling Team
CZE 0:26:40.3 0:03:17.0
16.
DOSTÁLOVÁ Lucie
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:27:04.7 0:03:41.4
17.
FIJALKOWSKA Hanna
MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW
POL 0:27:19.0 0:03:55.7
18.
MUNDLOVÁ Anna
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ
CZE 0:27:37.0 0:04:13.7
19.
BRAVENCOVÁ Denisa
Short Bike Academy Opletal
CZE 0:27:41.0 0:04:17.7
20.
SUCHÁ Kateřina
ADASTRA SOKOL VELTĚŽ
CZE 0:27:42.0 0:04:18.7
21.
RŮŽIČKOVÁ Anna
Dukla Praha
CZE 0:27:48.0 0:04:24.7
22.
HOLCOVÁ Eliška
Cyklo Ski klub Polička
CZE 0:28:08.0 0:04:44.7
23.
MITRYCHOVÁ Michaela
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:28:25.0 0:05:01.7
24.
SMUTNÁ Anna
DRAHANSKÝ SPORT TEAM
CZE 0:28:51.0 0:05:27.7
25.
ŠMÍDOVÁ Adéla
CK SPORT BERAN CHRÁST
CZE 0:28:55.0 0:05:31.7
26.
ŠINDELÁŘOVÁ Hana
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:29:03.0 0:05:39.7
27.
JOANNIDU Niki
BIKE 2000
CZE 0:29:17.0 0:05:53.7
28.
KOLÁŘOVÁ Kristýna
MORAVEC Team
CZE 0:29:20.0 0:05:56.7
29.
KNIHOVÁ Kateřina
KC KOOPERATIVA JBC
CZE 0:29:45.0 0:06:21.7
30.
KOVAŘÍKOVÁ Anna
BEESPEE.CZ
CZE 0:31:16.0 0:07:52.7