45. ZÁVOD MÍRU NEJMLADŠÍCH - 45. COURSE DE LA PAIX U17

Road cycling
DATE :25 - 27.6.2021 PLACE  :Jevíčko

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
STORM Theodor
Team Roskilde
DEN 0:01:46.39 0:00:00.00
2.
ELBADRI Jakub
TJ DUKLA Praha
CZE 0:01:46.84 0:00:00.45
3.
ERŽEN Žak
Slovenia
SLO 0:01:46.91 0:00:00.52
4.
NOVÁK Samuel
Slovakia
SVK 0:01:47.12 0:00:00.73
5.
WIKA-CZARNOWSKI Dawid
Poland
POL 0:01:47.82 0:00:01.43
6.
LUGTHART Sjors
Westland WiL Vooruit
NED 0:01:47.83 0:00:01.44
7.
HAMPTON Cian
Austria
AUT 0:01:48.07 0:00:01.68
8.
PEDERSEN Just Carl Emil
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 0:01:48.17 0:00:01.78
9.
NIELSEN Weis Daniel
Team Roskilde
DEN 0:01:48.28 0:00:01.89
10.
STOCKER Marco
Austria
AUT 0:01:48.49 0:00:02.10
11.
MEULEMANS Niel
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:01:48.77 0:00:02.38
12.
GRUSZCZYNSKI Filip
Poland
POL 0:01:48.83 0:00:02.44
13.
VLOT Mees
Westland WiL Vooruit
NED 0:01:48.87 0:00:02.48
14.
HAUGSTED Conrad
Foreign mix team
DEN 0:01:48.94 0:00:02.55
15.
VRBÍK Juraj
Slovakia
SVK 0:01:49.15 0:00:02.76
16.
ZAHÁLKA Štěpán
TJ DUKLA Praha
CZE 0:01:49.25 0:00:02.86
17.
RIŠKA Richard
Výběr Slovensko
SVK 0:01:49.45 0:00:03.06
18.
REMIJN Senna
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:01:49.47 0:00:03.08
19.
VALJAVEC Erazem
Slovenia
SLO 0:01:49.65 0:00:03.26
20.
LARSEN Louw Anton
Team Roskilde
DEN 0:01:49.70 0:00:03.31
21.
ŠILHAVÝ Ondřej
KOVO Praha mix
CZE 0:01:49.71 0:00:03.32
22.
HUSÁR Jakub
Slovakia
SVK 0:01:49.72 0:00:03.33
23.
PODAŘIL Jan
TJ DUKLA Praha
CZE 0:01:49.86 0:00:03.47
24.
KOBR Richard
Roman Kreuziger Cycling Academy mix
CZE 0:01:50.05 0:00:03.66
25.
ANDERSEN Bredtoft Victor
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 0:01:50.12 0:00:03.73
26.
GOTTSTEIN Simon
Slovakia
SVK 0:01:50.19 0:00:03.80
27.
OBLAK Domen
Slovenia
SLO 0:01:50.41 0:00:04.02
28.
SCHÖNHERR Florian
Austria
AUT 0:01:50.43 0:00:04.04
29.
VAVRO Kristián
SCM Brno
CZE 0:01:50.45 0:00:04.06
30.
LISTWOŇ Tomasz
Poland
POL 0:01:50.51 0:00:04.12
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
STORM Theodor
Team Roskilde
DEN 2:02:25.5 0:00:00.0
2.
NOVÁK Samuel
Slovakia
SVK 2:02:27.7 0:00:02.2
3.
KOBR Richard
Roman Kreuziger Cycling Academy mix
CZE 2:03:25.4 0:00:59.8
4.
RIŠKA Richard
Výběr Slovensko
SVK 2:03:26.4 0:01:00.8
5.
VLOT Mees
Westland WiL Vooruit
NED 2:03:26.6 0:01:01.0
6.
BÁRTA Martin
TJ Stadion Louny
CZE 2:03:28.7 0:01:03.1
7.
SCHELDEMAN Xander
Isorex Cycling Team
BEL 2:03:28.7 0:01:03.1
8.
KOCUR Franciszek
Poland
POL 2:03:30.2 0:01:04.7
9.
GRUSZCZYNSKI Filip
Poland
POL 2:03:30.3 0:01:04.7
10.
DUNÁR Dominik
Slovakia
SVK 2:03:30.8 0:01:05.2
11.
FELDHOFFER Bálint
Hungary
HUN 2:03:31.0 0:01:05.4
12.
VAN HERCK Yarno
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 2:04:05.7 0:01:40.2
13.
DE CEUSTER Milan
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 2:04:21.4 0:01:55.8
14.
VRBÍK Juraj
Slovakia
SVK 2:04:22.1 0:01:56.5
15.
FRYDKJAER Patrick
Isorex Cycling Team
DEN 2:04:22.7 0:01:57.1
16.
KOBR Robert
Roman Kreuziger Cycling Academy mix
CZE 2:04:22.8 0:01:57.2
17.
ERŽEN Žak
Slovenia
SLO 2:04:22.9 0:01:57.3
18.
ELBADRI Jakub
TJ DUKLA Praha
CZE 2:04:23.6 0:01:58.0
19.
PODAŘIL Jan
TJ DUKLA Praha
CZE 2:04:23.9 0:01:58.3
20.
LARSEN Louw Anton
Team Roskilde
DEN 2:04:24.5 0:01:58.9
21.
BITTMAN Adam
KOVO Praha mix
CZE 2:04:24.6 0:01:59.1
22.
ŠILHAVÝ Ondřej
KOVO Praha mix
CZE 2:04:24.8 0:01:59.2
23.
TILLY Karl-Emil
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 2:04:25.1 0:01:59.5
24.
VLČEK Miroslav
Roman Kreuziger Cycling Academy mix
CZE 2:04:26.4 0:02:00.8
25.
DE BOCK Aless
Isorex Cycling Team
BEL 2:04:26.5 0:02:00.9
26.
POLLNER Balázs László
Hungary
HUN 2:04:26.6 0:02:01.0
27.
ŠILHAVÝ Daniel
KOVO Praha mix
CZE 2:04:26.9 0:02:01.3
28.
LUGTHART Sjors
Westland WiL Vooruit
NED 2:04:27.4 0:02:01.9
29.
VALJAVEC Erazem
Slovenia
SLO 2:04:28.2 0:02:02.6
30.
ĎURÍK Matúš
Slovakia
SVK 2:04:28.3 0:02:02.7
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
STORM Theodor
Team Roskilde
DEN 0:32:29.0 0:00:00.0
2.
LARSEN Louw Anton
Team Roskilde
DEN 0:32:29.2 0:00:00.1
3.
KOBR Richard
Roman Kreuziger Cycling Academy mix
CZE 0:32:29.3 0:00:00.2
4.
FRYDKJAER Patrick
Isorex Cycling Team
DEN 0:32:29.6 0:00:00.5
5.
ERŽEN Žak
Slovenia
SLO 0:32:29.6 0:00:00.5
6.
KRÁL Kryštof
TJ DUKLA Praha
CZE 0:32:29.7 0:00:00.6
7.
TROELSEN Tore
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 0:32:29.9 0:00:00.8
8.
LUGTHART Sjors
Westland WiL Vooruit
NED 0:32:30.2 0:00:01.1
9.
HAMPTON Cian
Austria
AUT 0:32:30.5 0:00:01.4
10.
KOBLÍŽEK Vojtěch
SCM Prostějov
CZE 0:32:30.7 0:00:01.6
11.
VLOT Mees
Westland WiL Vooruit
NED 0:32:30.8 0:00:01.7
12.
DE CEUSTER Milan
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:32:30.9 0:00:01.8
13.
NOVÁK Samuel
Slovakia
SVK 0:32:31.1 0:00:02.0
14.
REMIJN Senna
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:32:31.3 0:00:02.2
15.
ŠILHAVÝ Daniel
KOVO Praha mix
CZE 0:32:31.7 0:00:02.6
16.
LEŠNIK Jan
Slovenia
SLO 0:32:32.0 0:00:02.9
17.
WIKA-CZARNOWSKI Dawid
Poland
POL 0:32:32.0 0:00:02.9
18.
STREJČEK Adam
SCM KOLÍN - Středočeský Kraj
CZE 0:32:32.2 0:00:03.1
19.
VANDEN HEEDE Lars
Isorex Cycling Team
BEL 0:32:32.2 0:00:03.1
20.
BINK Matthijs
De Jonge Renner
NED 0:32:32.5 0:00:03.4
21.
SERTIC Jakob
Austria
AUT 0:32:32.5 0:00:03.4
22.
LEWANDOWSKI Dawid
Poland
POL 0:32:32.7 0:00:03.6
23.
BITTMAN Adam
KOVO Praha mix
CZE 0:32:32.7 0:00:03.6
24.
SCHELDEMAN Xander
Isorex Cycling Team
BEL 0:32:32.8 0:00:03.7
25.
KLAUSEN Ankerstjerne Nikolaj
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 0:32:32.8 0:00:03.7
26.
GOSZCZURNY Patryk
Poland
POL 0:32:32.9 0:00:03.8
27.
TILLY Karl-Emil
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 0:32:33.0 0:00:03.9
28.
KOBR Robert
Roman Kreuziger Cycling Academy mix
CZE 0:32:33.1 0:00:04.0
29.
KÁRPÁTI Bálint
Hungary
HUN 0:32:33.2 0:00:04.1
30.
POLLNER Balázs László
Hungary
HUN 0:32:33.4 0:00:04.3
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
VAN HERCK Yarno
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 2:04:24.6 0:00:00.0
2.
KOBR Richard
Roman Kreuziger Cycling Academy mix
CZE 2:04:52.1 0:00:27.5
3.
BÁRTA Martin
TJ Stadion Louny
CZE 2:04:52.5 0:00:27.9
4.
KOBR Robert
Roman Kreuziger Cycling Academy mix
CZE 2:04:53.1 0:00:28.5
5.
HAMPTON Cian
Austria
AUT 2:04:53.2 0:00:28.5
6.
ELBADRI Jakub
TJ DUKLA Praha
CZE 2:04:53.4 0:00:28.8
7.
LEWANDOWSKI Dawid
Poland
POL 2:04:53.9 0:00:29.3
8.
NOVÁK Samuel
Slovakia
SVK 2:04:54.1 0:00:29.5
9.
ERŽEN Žak
Slovenia
SLO 2:04:54.5 0:00:29.9
10.
BITTMAN Adam
KOVO Praha mix
CZE 2:04:54.7 0:00:30.1
11.
PODAŘIL Jan
TJ DUKLA Praha
CZE 2:04:55.2 0:00:30.6
12.
REMIJN Senna
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 2:04:55.6 0:00:30.9
13.
VANDEN HEEDE Lars
Isorex Cycling Team
BEL 2:04:55.7 0:00:31.1
14.
ŠILHAVÝ Ondřej
KOVO Praha mix
CZE 2:04:55.7 0:00:31.1
15.
KOCUR Franciszek
Poland
POL 2:04:55.8 0:00:31.2
16.
GOSZCZURNY Patryk
Poland
POL 2:04:56.2 0:00:31.6
17.
KRÁL Kryštof
TJ DUKLA Praha
CZE 2:04:56.4 0:00:31.8
18.
SCHELDEMAN Xander
Isorex Cycling Team
BEL 2:04:56.7 0:00:32.1
19.
NIELSEN Weis Daniel
Team Roskilde
DEN 2:04:56.7 0:00:32.1
20.
HUSÁR Jakub
Slovakia
SVK 2:04:57.0 0:00:32.3
21.
VLOT Mees
Westland WiL Vooruit
NED 2:04:57.0 0:00:32.4
22.
GOTTSTEIN Simon
Slovakia
SVK 2:04:57.6 0:00:32.9
23.
ZAHÁLKA Štěpán
TJ DUKLA Praha
CZE 2:04:58.3 0:00:33.6
24.
NIEVELSTEIN Job
Westland WiL Vooruit
NED 2:04:59.2 0:00:34.5
25.
STORM Theodor
Team Roskilde
DEN 2:04:59.3 0:00:34.7
26.
TÓTH Márkó
Hungary
HUN 2:04:59.6 0:00:34.9
27.
STREJČEK Adam
SCM KOLÍN - Středočeský Kraj
CZE 2:04:59.8 0:00:35.1
28.
WIKA-CZARNOWSKI Dawid
Poland
POL 2:05:00.0 0:00:35.3
29.
POLLNER Balázs László
Hungary
HUN 2:05:00.1 0:00:35.4
30.
FELDHOFFER Bálint
Hungary
HUN 2:05:00.3 0:00:35.6
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
STORM Theodor
Team Roskilde
DEN 0:19:11.54 0:00:00.00
2.
GRUSZCZYNSKI Filip
Poland
POL 0:19:39.44 0:00:27.90
3.
DUNÁR Dominik
Slovakia
SVK 0:19:52.24 0:00:40.70
4.
VAN HERCK Yarno
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:19:56.33 0:00:44.79
5.
POLLNER Balázs László
Hungary
HUN 0:20:04.47 0:00:52.93
6.
MUROŇ Matyáš
SCM Brno
CZE 0:20:05.52 0:00:53.98
7.
REMIJN Senna
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:20:05.64 0:00:54.10
8.
LUGTHART Sjors
Westland WiL Vooruit
NED 0:20:11.36 0:00:59.82
9.
NOVÁK Samuel
Slovakia
SVK 0:20:11.75 0:01:00.21
10.
VLOT Mees
Westland WiL Vooruit
NED 0:20:13.23 0:01:01.69
11.
HAUGSTED Conrad
Foreign mix team
DEN 0:20:13.69 0:01:02.15
12.
RIŠKA Richard
Výběr Slovensko
SVK 0:20:18.70 0:01:07.16
13.
BÁRTA Martin
TJ Stadion Louny
CZE 0:20:18.99 0:01:07.45
14.
WIKA-CZARNOWSKI Dawid
Poland
POL 0:20:21.72 0:01:10.18
15.
GOSZCZURNY Patryk
Poland
POL 0:20:22.40 0:01:10.86
16.
KOBLÍŽEK Vojtěch
SCM Prostějov
CZE 0:20:25.84 0:01:14.30
17.
DE CEUSTER Milan
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:20:35.30 0:01:23.76
18.
ERŽEN Žak
Slovenia
SLO 0:20:36.16 0:01:24.62
19.
VAVRO Kristián
SCM Brno
CZE 0:20:36.19 0:01:24.65
20.
DRIESEN Niels
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:20:37.96 0:01:26.42
21.
NIELSEN Weis Daniel
Team Roskilde
DEN 0:20:38.75 0:01:27.21
22.
KOBR Richard
Roman Kreuziger Cycling Academy mix
CZE 0:20:45.12 0:01:33.58
23.
STAES Gibbe
Acrog- Tormans -Balen BC
BEL 0:20:45.81 0:01:34.27
24.
VALJAVEC Erazem
Slovenia
SLO 0:20:46.26 0:01:34.72
25.
LIHN Toke
Cykle Klubben Aarhus
DEN 0:20:46.47 0:01:34.93
26.
TROELSEN Tore
Herning Cykle Klub af 1937
DEN 0:20:49.49 0:01:37.95
27.
FRYDKJAER Patrick
Isorex Cycling Team
DEN 0:20:49.68 0:01:38.14
28.
FELDHOFFER Bálint
Hungary
HUN 0:20:54.65 0:01:43.11
29.
ELBADRI Jakub
TJ DUKLA Praha
CZE 0:21:00.52 0:01:48.98
30.
BROCKHOFF Daniel Mathieu Vivier
Cykle Klubben Aarhus
DEN 0:21:01.75 0:01:50.21

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.